Mongolsko – Ulánbátar za 8 998 Kč
12.3.2018

Mongolsko - Ulánbátar

8998

O této nabídce

Po hodně dlouhé době se nám na scéně objevují zajímavé letenky do Mongolska. O to rovnou v cenové relaci, kterou lze bez debat označit za vskutku parádní. Jedinou drobnou kaňkou jsou odlety ze švýcarské Ženevy –  zní pořídíte zpáteční letenky za parádních 8 998 Kč. A to Vás ještě cestou čeká zastávka v Pekingu, kde si díky tranzitním vízům prohlédnete „Zakázané město“ a další pamětihodnosti. Termíny jsou dostupné převážně během dubna a května letošního roku, kdy již i teploty v mongolské stepi budou příznivější.

Samozřejmě, že lze naplánovat cestu i bez dlouhé zastávky v Pekingu. Nicméně pro zapálené cestovatele bychom zkusili navrhnout cestu začínají v Praze na autobusovém nádraží Florenc v neděli 6. 5. odpoledne, odkud Vás do Ženevy doveze autokar společnosti Flixbus. Při zpáteční cestě z Čingischánova mezinárodního letiště v Ulánbátaru se na jeden a půl dne zastavíme právě v hlavním městě Čínské lidově demokratické republiky – Pekingu, a následně budeme pokračovat zpět do Evropy. Cestu však ukončíme již v Mnichově, odkud budeme mít do Prahy daleko lepší spojení. Celková cena tohoto comba  z Prahy pak vyjde na 11 695 Kč – a to je dle našeho názoru velmi v pořádku! Samotné letenky na tento termín za 9 658 Kč >> REZERVUJ ZDE.

Kdo by si výlet po mongolské divočině chtěl zpestřit, tak se z Ulánbátaru může vydat na sever až k jezeru Bajkal. Využít ke tomu hodí část Transsibiřské magistrály (tato větev bývá zvaná Transmongolskou), kdy dojede do Irkutsku anebo využijte autobusového spojení do města Ulan-Ude s největší bustou V. I. Lenina na světě. Jízdenky pořídíte již za cca 400 Kč.

Ubytování

Po příletu do Mongolska nebude od věci prozkoumat hlavní město Ulánbátar a taktéž se na zdejší prostředí aklimatizovat. Vhodné zázemí naleznete třeba v tomto fantasticky hodnoceném hostelu v centru města za 372 Kč/os./noc včetně snídaně. Další možností bude takovýto pěkný hostel za 207 Kč/os./noc. Ostatní širokou nabídku ubytování naleznete na klasickém Bookingu nebo serveru Trivago.

Víza

Pro občany České republiky byla od 1. 1. 2016 opět obnovena vízová povinnost. O vízum můžete zažádat v Praze – Bubenči na Velvyslanectví Mongolska. Jednorázové vízum Vás vyjde na 60 €. Více informací naleznete přímo na stránkách ambasády.

Zatímco pro zastávku v Číně žádné byrokratické zařizování předem třeba nebude, neboť využijete tranzitního víza, které Vám udělí příslušný úředník na letišti v Pekingu. Po jeho udělení s chutí vyrazte do města, kde lze strávit až 72 hodin.

Jak do Ženevy

Z Prahy do Ženevy sice létají přímo Swiss Airlines, ale letenky jakštakš navazující na lety do Mongolska celý routing činí o něco méně atraktivním z pohledu ceny. Obyvatelé jižních Čech a Moravy mohou zkusit využít spojů z nedaleké Vídně, odkud s každodenní frekvencí létá společnost easyJet. Ta popřípadě létá do Ženevy i z bavorského Mnichova. Využít se dají i vlakové spoje Českých drah. Nicméně finančně nejvýhodnější rozhodně bude dojet do Švýcarska vlastní károu ve skupině anebo využít dlouhý spoj Flixbusu.

Náhled letenky ze Ženevy do Ulanbátaru za 8 998 Kč

Mongolsko - Ulánbátar za 8 998 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)