Moldavsko z Berlína za 945 Kč
2.1.2017

Moldavsko z Berlína

O této nabídce

Maďarská nízkonákladová společnost Wizzair spouští na konci března novou linku z berlínského letiště Schönefeld do hlavního města Moldavska – Kišiněva. Buďte u toho a zaleťte se podívat do této opomíjené destinace hned druhým letem vypraveným z Berlína 30. března a vraťte se tamtéž přesně za týden. Pokud jste členy Wizzair Discount Clubu, pak za zpáteční letenky zaplatíte pouze 945 Kč!

Přestože je Moldavsko považováno za nejchudší evropskou zemi, tak má rozhodně co nabídnout. Atraktivní je především pro svou panenskou přírodu a staré památky z různých období. Jistě by Vám něměla uniknout návštěva některého z pravoslavných kláštěrů jakými jsou Orhei Vecchci nebo kláštěr Capriani. Na pár dní se zdržte i v hlavním městě Kišiněvě, kam přilétnete a nasajte jeho atmosféru. Alternativou pro několikadenní výlet může být i návštěva druhého největšího města – Tiraspolu, který je centrem autonomní oblasti nazývané Podněsteří. Tato oblast na hranicích s Ukrajinou je také označována jako „skanzem komunismu“.

 • Rezervujte: přímo na stránkách dopravce Wizzair
 • Zavazadla: 1 x příruční batoh s maximálními rozměry 42 x 32 x 25 cm
 • Dostupnost: nejlevněji březen / duben 2017
 • Termíny:
  • 30. 3. – 6. 4. za 945 Kč
  • 26. 3. – 2. 4. za 1 283 Kč (první odlet z Berlína)
  • 22. – 29. 6. za 1 621 Kč
  • 6. – 13. 7. za 1 621 Kč
 • TIP: uvedené ceny platí pro členy Wizzair Discount Clubu, bez členství jsou ceny letenek o pár stovek dražší

Ubytování

Moldavsku ještě není zcela rozvinutá země, takže musíte počítat, že nabídka ubytování nebude tak pestrá jako v jiných destinacích. To nejzajímavější z lokálních možností naleznete na Bookingu nebo ve srovnavači Trivago. Velmi bychom dbali na doporučení ostatních cestovatelů a proto se nám v Kišiněvě velmi líbí tento apartmán se super referencemi za 212 Kč/os./noc včetně snídaně. Sympaticky se jeví i tyto útulné apartmány za 418 Kč/os./noc.

Jak do Berlína?

S nákupem přípoje do Berlína ještě můžete počkat, jelikož dopravci v několika možnostech ještě nemají hotové jízdní řády na přelom března a dubna. Standardně se do centra Berlína nejlépe dostanete žlutými autobusy Regiojet nebo zelenými Flixbus, za ceny okolo 500 Kč (oba dva dopravci nabízí i spoje přímo na letiště Schönefeld, kdy o trochu levněji vychází Flixbus). Rovněž lze využít busy Eurolines, které sice vycházejí finančně lépe, leč nemají tak širokou nabídku spojů.

Počasí

Pro přelom třetího a čtvrtého měsíce v roce v Moldavsku typický vysoký rozptyl denních a nočních teplot. Zatímco přes den na Vás čeká až 15 °C, tak v noci teploty klesají i pod 5 °C. To červen a červenec jsou již pohledu počasí bezstarostné s teplotami na 25 °C, ani v noci již nebývá taková zima, takže se dá uvažovat i o spaní ve spacáku. 🙂

Víza

Občané České republiky nemají při krátkodobých pobytech v Moldavsku vízovou povinnost. Od roku 2015 lze dokonce cestovat pouze s občanským průkazem (má-li již biometrické údaje), ovšem raději doporučujeme jet i s cestovním pasem.

Náhled letenky za 945 Kč z Berlína do Kišiněva

Moldavsko z Berlína za 945 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)