Moldavsko – Kišiněv z Berlína za 959 Kč
6.3.2019

Moldavsko - Kišiněv z Berlína

959

O této nabídce

K výletu do poměrně netradiční a lehce opomíjené destinace na východě Evropy láká cestovatele maďarský nízkonákladový dopravce Wizzair. Ten nabízí zpáteční letenky z berlínského letiště Schönefeld do hlavního města Moldavska – Kišiněva – za poměrně zajímavé ceny. Kupříkladu lehce delší květnový termín (9 dní) vyjde na velmi pěkných 959 Kč, ale hned několik dalších kombinací s kratší dobou pobytu na území státu ležícího mezi Rumunskem a Ukrajinou pořídíte v cenovém rozmezí mezi 1 a 2 tisícovkami Kč. Na uvedené ceny tradičně dosáhnou členové Wizzair Discount Clubu, ostatní cestovatelé si budou muset pár stovek připlatit či nákup ročního členství zvážit (při nákupu 2 ks zpátečních letenek se Vám jeho nákup vyplatí již při této cestě).

 Samotný Kišiněv rozhodně zvládnete prošmejdit za jeden den. Téměř všechna zajímavá místa se nacházejí v centrální části města poblíž třídy Štěpána Velikého. Určitě byste neměli vynechat ani pravoslavný klášter Orhei Vecchi, který se nachází cca 50 km severovýchodním směrem od Kišiněva, anebo další  sakrální památku – klášter Capriana. Alternativou pro další výlet může být i návštěva druhého největšího města – Tiraspolu, který je centrem autonomní oblasti nazývané Podněsterská moldavská republika. Tato oblast na hranicích s Ukrajinou je také označována jako „skanzen komunismu“.

 • Rezervujte: přímo přes stránky Wizzairu
 • Zavazadla: 1 ks příručního zavazadla s limitem 40 x 30 x 20 cm
 • Dostupnost: duben & květen 2019
 • Termíny:
  • 6. – 13. 4. za 1 727 Kč
  • 11. – 16. 5. za 1 663 Kč
  • 14. – 23. 5. za 959 Kč
  • 21. – 25. 5. za 1 279 Kč
  • 23. – 28. 5. za 1 791 Kč
 • Tip: uvedené ceny platí pro členy Wizzair Discount Clubu, ostatní si budou muset pár stovek připlatit nebo členství zvážit

Ubytování

Přímo v centru Kišiněvu bychom složili hlavu v tomto tříhvězdovém hotelu, z něhož atmosféra doslova dýchá, za 464 Kč/os./noc včetně snídaně anebo bychom si vybrali tento pěkný Bed & Breakfast za 507 Kč/os./noc. Další nabídku ubytovacích kapacit po celém Moldavsku naleznete tradičně na Bookingu a Hotels.com.

Víza

Občané České republiky nemají při krátkodobých pobytech v Moldavsku vízovou povinnost. Do země lze dokonce cestovat pouze s občanským průkazem (má-li již biometrické údaje). Pokud byste však rádi navštívili i Podněsterskou moldavskou republiku, tak si raději vezměte cestovní pas s sebou.

Autopůjčovna

Určitě se vyplatí půjčit si auťák, jen tak z Moldavska poznáte maximum i během pár dní. Mrkněte se do naší autopůjčovny a vyhněte se zbytečným problémům s dopravou.

Jak do Berlína

Do Berlína vás zelené autokary Flixbusu či jejich žlutý konkurent v podobě Regiojetu. Jízdenky letiště Schönefeld vás vyjdou na 549 Kč/směr. Zatímco za jízdenku do centra města zaplatíte 390 Kč. Případně můžete využít i vlakového spojení Českých drah.

Náhled letenky z Berlína do Kišiněva za 959 Kč

Moldavsko - Kišiněv z Berlína za 959 Kč

Bude se hodit

Wizz Air

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)