Megatrip po Karibiku za 14 511 Kč
21.3.2018

Megatrip po Karibiku

14511

O této nabídce

Jestliže je i pro vás letošní zima pěkně dlouhá a vlezlá, tak se pojďme společně zahřát při skládání dalšího vymazleného výletu. Zatímco minulý týden jsme se zaměřili na plánování „megatripu“ východním směrem, tak ručička kompasu dnes směřuje na západ přes Atlantský oceán. Cílem již může být samotná cesta, ale věříme, že návštěva hned čtveřice zemí, jejichž břehy omývá Karibské moře se stane větším lákadlem. Tak si sbalte do batůžku plavky s ručníkem, nasaďte rejbany a vyrážíme!

Celý trip začíná komfortně v Praze na Letišti Václava Havla a my nasedáme do leteckého korábu společnosti Norweigen a přes Stockholm se dostaneme na toho času prosluněnou Floridu. Dosedneme na letišti v hlavním městě metropolitní oblasti Jižní Florida – Fort Lauderdale, kterému se taktéž přezdívá „americké Benátky“ pro svůj rozsáhlý systém vodních kanálů. Celkem jihovýchodním pobřeží strávíme nějakých 6 dní a je pouze na našem výběru jestli se rozhodneme strávit je jen na plážích v Miami anebo si půjčíme auťák a jižní Floridu lehce projedeme. Zamířit můžeme rovnou k nejjižnějšímu bodu USA – Key West na jedny z nejhezčích pláží celé Floridy (ale připravíme na to svou peněženku, neb ceny zde nejsou z nejnižších a několik desítek dolcků se nám rozletí jen luskneme). Zastavíme se v národním parku Everglades, kde si dáme bacha na aligátory a proletíme se po hladině zdejších mokřadů vrtulovým vznášedlem. Pár dní uteklo jako voda a my pokračujeme do středoamerického Belize. V samotném Belize City bychom se ukousali nudou a tak vyrazíme lodí na ostrovy San Pedro či Caye Caulker. Tady nám začíná pravá karibská pohádka s průzračnými vodami okolního moře a sluncem zalitými písečnými plážemi. Nedaleko ostrovů se nachází Belizský bariérový útes (největší korálový útes na západní polokouli), kam se určitě musíte vypravit za šnorchlováním či potápěním. Po návratu na pevninu ještě navštívíme dechberoucí komplex mayských pyramid Altun Ha, abychom už pomalu mysleli na přesun do Mexika. K cestě do Cancúnu využijeme nočního autobusového spoje a následující ráno již za snídani platíme pesosy. Únavy z delší cesty autokarem se hravě zbavíme na plážích ve zmíněném Cancúnu či dalším letovisku Playa del Carmen. Plni energie se následujícího dne vydáme pokračovat v poznávání mayské kultury k pyramidách Chichén Itzá. Není čas ztrácet čas a tak už jsme opět ve vzduchu a o chvíli později přistáváme v Havaně. S angličtinou na Kubě moc nepochodíme, ale pár základních španělských frází jsme se již naučili na Yucatánu a bez problémů si objednáváme drinky “ extra fuerte“. To by bylo abychom si k popíjení vybraných rumů a relaxování pod palmami na plážích nevychutnali  alespoň jedno robusto proslulé značky Cohiba. Poslední dny našeho výletu jsou za námi a my si snad kromě kocoviny odvážíme i nespočet nezapomenutelných zážitků. Ve Varaderu pomalu zapadá slunce na obzor, dáváme sbohem Karibiku a odlétáme směrem domov. Z Mnichova už se do Prahy dostaneme jednoduše Flixem anebo po železnici…

 • Rezervujte:
  • ​​​​​​​Praha – Fort Lauderdale: na stránkách dopravce Norweigen
  • přelety v Karibiku: přímo přes náš vyhledávač
  • Varadero – Mnichov: na stránkách dopravce Eurowings
 • Zavazadla: 1 ks příručního zavazadla s limitem 8 kg (limit nejpřísnějšího z dopravců)
 • Dostupnost: duben – červen 2018
 • Termíny:
  • 17. 4. – 2. 5. za 14 511 Kč
   • Praha – Fort Lauderdale -> 17. 4.
   • Miami – Belize City -> 23. 4. >> REZERVUJ ZDE
   • Cancun – Havana -> 27. 4. >> REZERVUJ ZDE
   • Varadero – Mnichov -> 2. 5. 
  • 24. 4. – 16. 5. za 15 263 Kč
   • Praha – Fort Lauderdale -> 24. 4.
   • Miami – Belize City -> 30. 4. >> REZERVUJ ZDE
   • Cancun – Havana -> 7. 5. >> REZERVUJ ZDE
   • Varadero – Mnichov -> 16. 5. 
  • ​​​​​​​15. 5. – 6. 6. za 15 576 Kč

Ubytování

Ať již budete hledat bydlo v Miami, na ostrovech patřících Belize nebo na mexickém poloostrově Yucatán, tak určitě mrkněte na osvědčený Booking nebo srovnavač služeb Trivago. Na Kubě se spolehněte na tzv. Casa particular, tj. ubytování v soukromí v legálně zřízených apartmánech. Místní jsou podnikaví a nabídka je tak široká.

Víza

Pro návštěvu USA si budete muset obstarat elektronickou registraci ESTA. Je to však jednoduché a vyjde vás na 14 USD. Návod „how to get it“ naleznete v našem článku. Další destinace v podobě Belize váš rozpočet nezatíží vízem, nicméně při opouštění země po souši budete nuceni zaplatit výstupní poplatek na hranici (18,75 USD). Mexiko je k českým občanům přívětivé a žádné byrokratické povinnosti zde nečekejte. Zatímco do poslední destinace – na Kubu si bude třeba zařídit vízum alias turistickou kartu. Tu získáte na konzulárním oddělení pražské ambasády za 750 Kč.

Náhled letenky z Prahy do Fort Lauderdale za 5 496 Kč

 

Megatrip po Karibiku za 14 511 Kč
Náhled letenky z Miami do Belize City za 1 409 Kč
Náhled letenky z Cancúnu do Havany za 1 809 Kč
Náhled letenky z Varadera do Mnichova za 5 797 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)