Megatrip po Blízkém východě – z Prahy za 8 542 Kč
8.8.2018

Megatrip po Blízkém východě - z Prahy

8542

O této nabídce

Patříte mezi milovníky Blízkého a Středního východu, tamější islámské kultury nebo arabské kuchyně? Láká vás poznat moderní metropole s architektonickými skvosty v Perském zálivu, ale i nocování v tisícihvězdičkovém hotelu uprostřed pouště? Pak je tato kombinace, kterou jsme pro vás dnes poskládali, ušitá na míru přesně pro vás. Během necelých třech týdnů totiž navštívíte dvě nejlidnatější a pulsující metropole Spojených arabských emirátů – Abú Dhabí i Dubaj, objevíte dosud turismem ne tolik zasažený sultanát Omán a na skvělém hummusu si pochutnáte v jordánském Ammánu. V Jordánsku samozřejmě nesmíte vynechat ani jeden ze sedmi nových divů světa – skalní město Petra.

Celou cestu započnete v Praze, kam se poté i vrátíte inauguračním letem Ryanairu na trase Ammán – Praha. A všechny tři letenky vás vyjdou na parádní cenu – 8 542 Kč! Navíc se jedná o ideální termín v druhé půlce října, kdy již na Arabském poloostrově nebudou panovat nesnesitelná horka a vody okolního moře budou příjemné na koupačku.

 • Rezervujte: 
 • Zavazadla: limit nejpřísnějšího z dopravců činí 1 ks příručního zavazadla s limitem 8 kg
 • Dostupnost: říjen 2018
 • Termíny:
  • ​​​​​​​skládačka za 8 542 Kč
   • Praha – Abú Dhabí -> 11. 10. za 2 514 Kč
   • Dubaj – Muscat – Ammán -> 16. – 23. 10. za za 5 465 Kč >> REZERVUJ ZDE
   • Ammán – Praha -> 30. 10. za ​​​​​​​563 Kč

Ubytování

Jelikož do Abú Dhabí přiletíte pozdě v noci, tak určitě nepohrdnete pěkným hotelem, kde si po cestě vydatně odpočinete a načerpáte síly na poznávání krás hlavního města Emirátů. Bookněte si třeba tento skvěle hodnocený hotel s bazénem za 1 174 Kč/os./noc. Po přesunu do dalšího emirátu – Dubaje se doporučujeme mrknout po ubytování ve čtvrti Deira. Vybrali bychom si zde tuto pohodovou tříhvězdu za 725 Kč/os./noc. Další destinací na cestě bude ománský Muscat, kde pěkně vyjde tato čtyřhvězda s bazénem a prima referencemi – 1 033 Kč/os./noc. A posledním velkým městem, které navštívíte, se stane jordánský Ammán. Tady bychom si zapykali tento pěkný hotel za 700 Kč/os./noc.

Kupu dalších nabídek bydel i mimo hlavní města seženete také na osvědčeném Bookingu. Zejména pokud pojmete celý výlet jako budget trip, lovte batůžkářské hostely právě zde.

Víza

Razítko povolující vstup do Spojených arabských emirátů obdržíte po příletu na letiště. Do dalších destinací se však bude třeba vybavit vízem, které si zařídíte předem. Ománské si vyklikáte na této stránce –  povolení ke krátkodobému pobytu (do 10 dní) vás vyjde na 5 OMR, což jsou v přepočtu necelé tři stovky Kč.

Vízum do Jordánska pak doporučujeme řešit v rámci tzv. Jordanpassu, který vám kromě bezproblémového vstupu do země přinese i možnost vstupů do nejpopulárnější památky v podobě skalního města Petra zapsaného na seznamu UNESCO a dalších více než 40 zajímavých míst. Jedinou podmínkou jeho validity je zůstat v zemi alespoň 3 noci, což však vzhledem k itineráři letů nebude problém. Případně můžete nechat zařízení víza až na letiště, kde za něj zaplatíte 40 JOD aka 1 250Kč.

Jak z Abú Dhabí do Dubaje

Nejjednodušší a zároveň nejlevnější cesta mezi dvěma emiráty bude na palubě autobusu veřejné dopravy. Z hlavního autobusového nádraží v Abu Dhabí směřují do Dubaje dvě linky – E 100 ( na Al Ghubaiba bus station) a E 101 (na Ibn Battuta metro station). Jednosměrná jízdenka vychází na 25 dirhamů (152 Kč) a autokary jezdí každých dvacet minut, takže se nemusíte obávat, že byste měli s dopravou problém. Samotná jízda pak zabere kolem 2 hodin.

Náhled letenky Prahy do Abú Dhabí za 2 514 Kč


Náhled letenky z Dubaje do Muscatu a Ammánu za 5 465 Kč
Náhled letenky z Ammánu do Prahy za 563 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)