Malajsie – Penang na podzim za 10 354 Kč
5.6.2018

Malajsie - Penang na podzim

10354

O této nabídce

S velmi zajímavou akcí přišla 5* společnost Qatar airways – z Budapešti na malajský ostrov Penang jen za 10 354 Kč! Qatarci svou práci opravdu dělají dobře, tak proč se nenechat hýčkat již v letadle.

Ostrov Penang je často označován jako „Perla Orientu“ a upřímně, není se čemu divit. Tento ostrov je známý díky krásným širokým plážím a historickým památkám, ale převážně díky své autentické atmosféře a skvělému jídlu, za kterým se sem sjíždějí lidé z celé Malajsie.

Pokud budete chtít více akčnit a vydáte se za hranice ostrova Penang, otevře se vám spousta možností, jak svou dovolenou strávit. Můžete navštívit nedaleký ostrov Langkawi, čajové plantáže v Cameron Highlands, street art v Ipohu, džungli v nejstarším pralese v Malajsii Taman Negara, a nebo můžete vyrazit probádat podmořský svět na Perhentian nebo Tioman islands. Fanoušci historie, kultury či architektury zas nepohrdnou návštěvou Melaky, nejvýznamnějšího bývalého obchodního přístavu v JV Asie. Rozhodně se tu člověk nebude nudit.

Samozřejmě se nemusíte omezovat jen na Malajsii a se společností Air Asia se můžete vydat například do Singapuru, Indonésie, Thajska nebo do nedalekého Vietnamu.

Letět můžete například od 22. 9. – 7. 10. Letenky rezervujte zde >> 

 • Rezervujte: na našich webových stránkách v kalendáři
 • Zavazadla: 1 ks odbaveného zavazadla do 30 kg + 1 ks příručního zavazadla v ceně letenky
 • Dostupnost: 
  • září – listopad 2018
 • Termíny:
  • 19. 9. – 2. 10.
  • 29. 9. – 14. 10.
  • 3. 10. – 14. 10.
  • 6. 10. – 21. 10.
  • 22. 10. – 7. 11.
  • 29. 10. – 13. 11.
  • … a další

Ubytování

Jako téměř všude v Jihovýchodní Asii, i na Penangu jsou ceny za ubytování (tedy ceny téměř za všechno) poměrně dobré. Jedna z těch levnějších variant ubytování je Red Inn Heritage Guesthouse za 160 Kč/os se snídaní. Dále můžeme doporučit Zen Rooms Eden Parade za 315 Kč/os.

Pokud si budete rezervovat jakékoliv ubytování (ať už přes booking, airbnb, nebo agodu – známou jako asijský booking), tak se nezapomeňte podívat, zda je v pokoji alespoň větrák, případně klimatizace. Mohlo by se také stát, že byste se opravdu nemuseli díky šílenému vedru vyspat. Zároveň je v JV Asii docela běžné, že snídaně bývají často v ceně – proč tedy neušetřit a nenajít si nocleh se snídaní v ceně.

Ještě jedno malé upozornění – některá ubytování (převážně ta levnější) nenabízí sprchu s teplou vodou – tak aby vás to pak na místě nepřekvapilo.

Víza

Při vstupu do Malajsie vízum nepotřebujete, pokud neplánujete v zemi zůstat více jak 90 dní. Vstupní razítko dostanete na letišti.

Ti z vás, kteří ještě neví, jak dlouho v JV Asii pobudou, potěší zpráva, že pro vstup do Malajsie nepotřebujete zpáteční letenku.

Jak do Budapešti

Do Budapešti z Prahy se dostanete jednak vlakem (České dráhy) a nebo jednou z autobusových společností (Flixbus, Student Agency). Ceny za jednosměrnou jízdenku se pohybují kolem 400 Kč.

Náhled letenky z Budapešti na Penang

Malajsie - Penang na podzim za 10 354 Kč


guest
10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Jarda

A na ostrově vás čeká od září do listopadu po jednotlivých měsících 14,17 a 20 deštivých dnů. Jde jednoznačně o nejvíce propršené měsíce. Znáte to Baťovské: nechci slevu zadarmo. I já jsem tam byl v v druhé polovině září a když nepršelo, bylo velmi oblačno. Voda byla jako mléko, tj. když jste ponořily ruku cca 10 cm, neviděli jste své prsty. To je realita a přísahám, že je to čistá pravda. Dusno a vlhko na padnutí. Během malé chvíle jste propocení v šortkách, sandálech a krátkém triku. Opravdu je rozumnější ten Egypt. To, co uvidíte pod hladinou v Malaisii ani náhodou a v uvedené období již tuplem ne. Proto jsou letenky relativně levné. Nic víc za tím nevězí.

Jarda

Kdo hledá čisté moře nemusí se trmácet do Malaisie (kde má voda do čistoty hodně daleko, moje nedávná zkušenost s ostrovem Langkawi), ale stačí vyrazit do Egypta. Na rozdíl od nabízené letenky pořídíte celý pobyt včetně letenek za podobnou cenu jako pouze letenky do Penangu. Jinak se raději podívejte na německé servery, mají tam mnohem větší nabídku a ceny jsou cca o desetinu nižší u letenek. Věřím, že jen na této letence ušetříte tisícovku na jedné.

Troy998

Jake servery mate treba na mysli?

Jarda

Je zajímavé, že před dvěma dny jsem se náhodou podíval na nabízenou letenku s QA z Mnichova do Thajska – poloostrov Krabi. U našeho mezičlánku (rozuměj Jak na letenky) se letenka nabízela za těsně pod 12 tisíc korun, v Německu přes nejvýhodnějšího mezičlánku za 10.600,- Kč/vzal jsem velkorysý přepočet 26 Kč za euro). Samozřejmě šlo o stejný let. Tak, co mi k tomu napíšete? Že někdo pracuje s nižší marží??? V Německu, kde v Bavorsku je průměrný plat bezmála 5000 euro???

Jarda

Děkuji za poučení. V zeměpise se poměrně slušně vyznám. Na rozdíl od Vás jsem si na cestování vydělal férově. Vaše role na trhu je, jak jsem popsal, pouze nadbytečného mezičlánku. Vaše marže jen zvyšují konečnou cenu nabízených letenek.

Jarda

Vážený Jirko, tykání si nechte pro svoji rodinu. Můžete rozvést, v čem spatřujete urážení z mé strany? To bude hodně složité, viďte? Uvedl jsem konkrétní případ a Vaše „akce“ mne nechávají v hlubokém klidu. Vaše služby jsem nikdy nepotřeboval a věřte, že se bez nich obejdu i v budoucnu. Všem doporučuji se obracet na německé vyhledávače. Názvy si každý lehce dohledá.

Už ti letenky nikdo nevyfoukne

Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)