Madrid z Norimberku za 1 295 Kč
23.1.2017

Madrid z Norimberku

O této nabídce

Irský nízkonákladový dopravce  Ryanair přichází s novou linkou z nedalekého bavorského Norimberku do Madridu, která se bude otevírat 26. března. Tak proč toho rovnou nevyužít a nezaletět si do španělské metropole a zároveň třetího největšího evropského města třeba jen na otočku v rámci některého z prvních letů za věru krásných 1 295 Kč.  O trochu dráže je pak k dispozice přehršel termínů, a to včetně června!
 • Rezervace: přímo přes stránky dopravce Ryanair
 • Zavazadla: 1 ks většího příručáku s max. limity 55 x 40 x 20 cm a 1 ks menšího omezeného na rozměry 35 x 20 x 20
 • Dostupnost: nejlevněji březen  – červen 2017
 • Termíny:
  • 27. – 29. 3. za 1 295 Kč
  • 27. 3. – 3. 4. za 1 295 Kč
  • 3. – 5. 4. za 1 295 Kč
  • 17. – 19. 5. za 1 376 Kč
  • 21. – 24. 5. za 1 376 Kč
  • 31 . 5. – 4. 6. za 1 376 Kč (prodloužený víkend)
  • 19. – 29. 6. za 1 376 Kč
  • atd.

Ubytování

V samotném centru Madridu se můžete ubytovat v tomto jednoduchém hostelu s fantastickým hodnocením za 893 Kč/os./noc, další možností, kde složit hlavu – na trochu vyšší úrovni – je tato pěkná tříhvězda, kterou v „super akci“ zarezervujete za 1 068 Kč/os./noc.  Pokud jste batůžkáři a půjdete hlavně po ceně, pak zčekněte tento jednoduchý hostel se sdílenými pokoji za 459 Kč/os./noc včetně snídaně!

Jak do Norimberku?

Nejvýhodnější je při cestě z Prahy využití vlastního automobilu, kdy jste v Norimberku již za necelé 3 hoďky jízdy. Pokud raději pojedete autokarem pak zvolte buď zelené autobusy Flixbus (od 299 Kč / jednosměrná jízdenka) anebo alternativu v podobě cesty autobusem netradičně s Deutschebahn (378 Kč/os./jízda).

Co v Madridu?

V centru města se širokými ulicemi se snoubí mnoho velkolepých staveb renesančního stylu společně s moderními mrakodrapy. Tou nejmonumentálnější stavbou je dle mnohých Palacio Real, který je cca 10x větší než Buckinghamský palác v Londýně a slouží jako reprezentativní sídlo pro španělského krále Filipa VI. Celý palác je obklopen několika parky a přímo naproti němu stojí jeden z největších svatostánků ve městě, katedrála Virgen de la Almudena. V centru zavítejte také na Plaza Mayor, hlavní náměstí, nebývale klidné vzhledem ke svému významu. Rušnějším a výraznějším náměstím je nedaleké Puerta del Sol se sochou Oso y Madrono se sochou medvěda pojídajícího plody planiky (plod podobný jahodě). Právě ona socha odkazuje na znak města, v němž je právě tento výjev zachycen. Na náměstí je i středobod celého Španělska, neboli absolutně nultý kilometr. Zde se také často pořádající nejrůznější demonstrace.

   

Nedaleko centra se nachází  i promenáda Paseo del Prado, kterou by měli ocenit všichni milovníci umění, jelikož nabízí mnoho galerií, muzeí, kin a dalších kulturních institucí ve svém okolí. Zmínit lze především Museo Prado se sbírkami klasického umění (Goya, Velásquéz), Reina Sofia se současným uměním (Dalí, Picasso) nebo Thyssen Bornemisza se soukromými sbírkami mistrů imprese a postimpresionismu (Manet, Monet, Renoir, Van Gogh).

Na druhou stranu od centra než zmíněné galerie se nachází náměstí Plaza de Espaňa s pomníkem Miguela de Cervantese, otce románových postav Dona Quijota a Sancho Panzy.

Stejně jako v Barceloně, tak i v Madridu je jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí fotbalový stadion. Zde tzv. Santiago Bernabéu, domovský stánek Realu Madrid. Opět máte možnost zamířit do muzea historie „Bílého baletu“ nebo se zúčastnit kompletní „stadion tour“ a nahlédnout do útrob budovy.

Náhled letenky za 1 295 Kč z Norimberku do Madridu

Madrid z Norimberku za 1 295 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)