Lyžovačka v Kyrgyzstánu z Prahy za 7694 Kč
7.9.2016

Lyžovačka v Kyrgyzstánu s odletem z Prahy

O této nabídce

Kyrgyzstánu se nikoliv nadarmo přezdívá „Alpy střední Asie“, o čemž se již přesvědčila i spousta cestovatelů z Vašich řad.  Nejvyhledávanějším časem pro návštěvu této středoasijské republiky je období mezi červnem a zářím. Ovšem mi Vám nyní přinášíme letenky za zajímavou cenu v trochu méně tradiční dobu, kdy na mnoho turistů, v tomto případě spíše dobrodruhů asi nenarazíte. Co takhle zažít Kyrgyzstán na konci zimy, kdy si zde kromě poznávání této nádherné země můžete i zalyžovat? No, usuďte sami, zážitek to bude jistě nevšední! Příkladem může být termín 4. – 18. března příštího roku viz náhled.

  • Rezervace a termíny: v tomto kalendáři
  • Dostupnost: 30. října 2016 – 25. března 2017
  • Zavazadla: 1 ks odbaveného zavazadla s limitem 20 kg a 1 ks příručního zavazadla o maximální hmotnosti 8 kg a rozměrech 55 x 40 x 20 cm
    • Sportovní vybavení: za pár lyží zaplatíte 9,03 €/let (tzn. v našem případě 4 lety – 2 tam a 2 zpět -> 36,12 € za Vaše ski)

Určitě před cestou do Kyrgyzstánu nevynechejte tento rozsáhlý průvodce! V němž se  dozvíte co v této zemi určitě nevynechat, jak to tam chodí s dopravou a další užitečné informace obecnějšího charakteru, které Vám však velmi usnadní základní orientaci.

Počasí

V okolí hlavního města Biškeku se teploty na začátku března pohybují mezi 10° a 15°C. Zatímco v Karakolu poblíž jezera Issyk-kul oscilují v hodnotách okolo 10°C a podléhají vlivu jezera, tudíž jsou stálejší. Směrem do okolních hor však teploty budou klesat až k možné 0°C. Pro aktuální sněhové podmínky sledujte situaci během zimy, ovšem na severu země v pásmu pohoří Ťan-šan, kde se většina lyžařských letovisek nachází bývají zpravidla dobré.

Pokud byste plánovali výlet již na přelomu kalendářního roku, tak se však připravte na teploty pod bodem mrazu. Konkrétně v horách i výrazněji nižší.

Lyžařská střediska

Patrně nejlépe vybaveným a nejpopulárnějším místním horským střediskem je Karakol, kde se nachází na 20 km sjezdových tratí rozdělených dle stupně obtížnosti. Nadmořská výška lokality se pohybuje mezi 2300 a 3000 m. n. m. a k dispozici je vyznavačům rychlých prken 5 vleků. Celodenní pernamentku seženete v hlavní sezoně již za 12 €. Jezdívá se zde podobně jako v evropských střediscích od 9.00 do 16.30.

Dalším oblíbeným místem je Orlovka, ležící narozdíl od Karakolu na západním břehu jezera Issyk-kul při hranicích s Kazachstánem. Orlovka je o něco menší středisko, které však disponuje i čtyřmi lanovkami. Cena celodenního lyžování je odvislá od fáze sezony, ovšem pohybuje se také okolo 12 €.

Zmíníme i středisko Zil, nacházející se taktéž nedaleko hlavní města. Zde se lyžuje na více než 12 km upravovaných tras. K dispozici jsou lyžařům 2 lanovky a 3 klasické vleky. Celkové převýšení místních tras je necelých 500 m a nejvýše se dostanete do výšky 2335 m. n. m. Ceny jsou, dalo by říci na základě webových zdrojů, standardizované na 12 €.

Náhled letenky za 7694 Kč

Lyžovačka v Kyrgyzstánu z Prahy za 7694 Kč


Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)