Lvov, Baku a Írán z Prahy za 3803 Kč
28.6.2016

Lvov, Baku a Írán z Prahy

O této nabídce

Pro milovníky méně tradičních destinací jsme dnes připravili jeden netradiční Euro(asijský) trip, během něhož v listopadu v průběhu přibližně 10 dní navštívíte ukrajinský Lvov, ázerbajdžánské Baku a téměř týden strávíte ve stále oblíbenějším Íránu – to vše za 3803 Kč. Cesta to je sice trošku krkolomná, ale na takové stejně nakonec vzpomínáme nejraději, že? 🙂

Z Prahy se do nejnavštěvovanějšího města Ukrajiny, historického Lvova, nejlevněji dostanete s Leo Expressem za 898 Kč za zpáteční jízdenku. Jízdenky na listopad se sice ještě neprodávají, ale po spuštění prodeje (3 měsíce před odjezdem) není problém koupit promo tarif za tuto cenu. Pokud byste se chtěli podívat jen do Lvova a nepokračovat dále, můžete již nyní jízdenky za tuto cenu pořídit na září. Leo Express také nedávno spustil akci 1+1 zdarma na cesty do Lvova do konce července – na tento měsíc sice již není k dispozici promo tarif, ale celková cena zpáteční jízdenky se díky této akci při cestě 2 osob také vejde do 1 tis. Kč / os.

Dále je třeba rezervovat letenky ze Lvova do Teheránu, které v listopadu stojí jen 2905 Kč. Cestou do Teheránu Vás čeká 24 hodinový přestup v Baku, takže budete mít dost času na prohlídku tohoto moderního města ovlivněného obrovskými přijmy z prodeje ropy a zemního plynu.

[highlightbg]

  • Rezervace jízdenek do Lvova: na stránkách Leo Expressu
  • Rezervace letenek do Teheránu: v tomto vyhledávači
  • Zavazadlo: v ceně jen příruční zavazadlo
  • Termíny: akční letenky do Teheránu jsou dostupné na listopad a prosinec
  • TIP: Přečtěte si naše zápisky z cest po Íránu

[/highlightbg]

Program a ubytování

Typickým programem v Íránu je cesta po nejkrásnějších městech starověké Persie: Teherán – Kashan – Esfahan – Yazd, které na sebe hezky navazují.  Ubytování zejména v Teheránu je dost drahé a začíná za 1300 Kč/os/noc. Pokud ale vyjedete z hlavního města, cena za ubytování jde několikanásobně dolů.

Pokud si tam poletíte zalyžovat, hned za Teheránem je lyžařské středisko Tochal, pokud máte více času, dojeďte do 120 km vzdálenějšího ski resortu Dizin, kde je sjezdovek mnohem více.

Vízum do Azerbajdžánu

Transitní vízum do Azerbajdžánu získáte za 20 EUR na konzulátu Azerbajdžánu v Praze – podrobné informace naleznete zde.

Vízum do Íránu

Čeští občané potřebují ke vstupu do Íránu vízum, jehož cena je 60 EUR. Vízum Vám vyřídí zastupitelský úřad Íránu v Praze. Vízum je možné získat také po příletu přímo na letišti v Teheránu. Při žádosti o vízum mějte s sebou rezervaci ubytování na první noc (ne, nedá se použít klasická finta se zrušenou rezervací na bookingu – booking.com v Íránu nefunguje a celníci jsou pečliví a provolávají hotel i ve 4 ráno) a nově doklad o cestovním pojištění, které platí v Íránu. Pokud doklad mít nebudete, můžete si cestovní pojištění dokoupit na místě za 15 EUR. Nezapomeňte, že pokud navštívíte Írán, budete muset mít nově do USA turistická víza.


Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)