Lotyšsko – Riga z Prahy + tip na „Baltic trip“ za 1 121 Kč
2.7.2019

Lotyšsko - Riga z Prahy + tip na "Baltic trip"

1 121

O této nabídce

Díky novým, letos spuštěným, linkám nízkonákladové společnosti Ryanair je z Prahy dostupné paleta mnoho dosud tolik neokoukaných destinací. Mezi jednu z nich rozhodně patří i Lotyšsko a jeho hlavní město Riga. Zpáteční letenky  během babího léta a následného podzimu pořídíte za velmi pohodových 1 058 Kč – třeba v termínu během druhé poloviny října. Čím blíže pak budete termín výletu posouvat ke konci letních prázdnin, tím více poroste cena letenek. Není však důvod k panice, neboť cenový růst je skutečně minimální a za příjemné ceny je dostupných vícero termínových kombinací.

Slyšíte to ticho? Mír a klid je to, co Lotyšsko nabízí. Nemá vysokánské hory, světoznámé památky ani nikdy nespící noční život, zato se v něm můžete na chvíli zastavit. Procházejte se starou Rigou, její secesní budovy jsou pastvou pro oči. Sedněte si v jedné z místních kaváren, ochutnejte maizes zupa, sladkou polévku z žitného chleba a ovoce. Lehněte si na jedny z nejkrásnějších pobaltských pláží ve městečku Liepaja, svlažte svá těla v ledovém moři. Kochejte se barokním zámkem Rundale, je architektonickým klenotem s přenádhernými zahradami.

 

Chceš zažít víc zážitků?

Komu by přišla samotná návštěva Lotyšska moc fádní a obyčejná, může si poskládat levný a pohodový „Baltic trip“. Ten začne 7. září v Praze, odkud s Ryanairem do Rigy (846 Kč). Jeden den nám k poznání samotného města bude stačit a následujícího ráno se vydáme do sousední Litvy. Mezi Rigou a Vilniusem se přepravíme na palubě autobusu společnosti LuxExpress (za 178 Kč). V hlavním litevském městě strávíme taktéž necelých 24 hodin, abychom se vydali do ruské exklávy v podobě Kaliningradské oblasti (bus společnosti Ecolines za 295 Kč). Ke vstupu na oficiální území Ruské federace využijeme nově udělovaných bezplatných víz, která získáme na této stránce.  Teď již záleží jen na choutkách každého cestovatele, kolik času v Kaliningradu a jeho okolí stráví. Jediným limitem bude odlet 13. září z Gdaňsku do Vídně (Wizzair za 450 Kč). Mezi centrem ruského exklávy, česky Královcem, a polským přístavním městem doporučujeme využít přepravu tímto autokarem za 250 Kč (prozatím jsou v prodeji jen lístky na letní prázdniny). Suma sumárum tady máme týdenní „Baltic trip“ z Prahy přes Lotyšsko, Litvu, Rusko a Polsko s návratem do Vídně za 2 019 Kč! To je skoro hřích sedět doma…

TIP: Hledáte letenku někam jinam, nevíte jak velké zavazadlo můžete mít s sebou či jestli nepotřebujete víza? Zeptejte se v diskuzi, rádi vám tam další cestovatelé během chvilky odpoví!

 • Rezervujte: přímo přes stránky Ryanairu 
 • Zavazadla: příruční zavazadlo 40 x 25 x 20 cm
 • Dostupnost: srpen – říjen 2019
 • Termíny:
  • 24. – 29. 8. za 1 631 Kč
  • 5. – 10. 9. za 1 681 Kč
  • 12. – 14. 9. za 1 569 Kč
  • 12. – 17. 9. za 1 446 Kč
  • 21. – 26. 9. za 1 226 Kč
  • 19. – 22. 10. za 1 121 Kč

Ubytování

Pokud se budete chtít mít v Rize jako v bavlnce, pak se ubytujte v tomto čtyřhvězdovém Rixwell Centra Hotelu za 710 Kč/os./noc  včetně snídaně. Jestliže však na exkluzivní poloze přímo v srdci města nelpíte, měl by vám stačit tento taktéž čtyřhvězdový Hotel Bellevue Park za 447 Kč/os./noc. Jednoduché bydlo v centru vám pak nabídnou tyto oblíbené apartmány Amber Rooms za 426 Kč/os./noc včetně snídaně. Kromě zmiňovaných možností je tu ještě samozřejmě Booking, Hotels a AirBnB, kde na vás čekají další potenciální možnosti.

 

Autopůjčovna

Nezůstávejte celé dva či tři dny jen v Rize, půjčte si auťák a vyrazte objevit pobřeží Baltského moře do města Liepaja a jeho okolí. Mrkněte se do naší autopůjčovny a bookněte si káru společně s letenkami.

 

Náhled letenky z Prahy do Rigy za 1 121 Kč

Lotyšsko - Riga z Prahy + tip na "Baltic trip" za 1 121 Kč

 

Náhled letenky z Prahy do Rigy za 845 Kč

Lotyšsko - Riga z Prahy + tip na "Baltic trip" za 1 121 Kč

Náhled jízdenky z Rigy do Vilniusu za 178 Kč

Lotyšsko - Riga z Prahy + tip na "Baltic trip" za 1 121 Kč

Náhled jízdenky z Vilniusu do Kaliningradu za 295 Kč

Lotyšsko - Riga z Prahy + tip na "Baltic trip" za 1 121 Kč

Náhled letenky z Gdaňsku do Vídně za 450 Kč

Lotyšsko - Riga z Prahy + tip na "Baltic trip" za 1 121 Kč

 


Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Ryanair

Subscribe
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)