Lofoty z Prahy za 4 956 Kč
28.5.2019

Lofoty z Prahy

4 956

O této nabídce

Jeden z našich nejoblíbenějších nízkonákladových dopravců, Norwegian, dnes přichází se slevovou akcí, v jejímž rámci si můžete sáhnout až na 30% slevy vztahující se na všechny lety v jeho síti. Nás na první dobrou zaujala možnost zaletět si z Prahy na kouzelné souostroví Lofoty – Vesterály rozkládající se u norského pobřeží kousek za polární kruhem. Akcemi s touto cílovou destinací se to na internetech obyčejně dvakrát nehemží, a proto shledáváme aktuální cenovku 4 956 Kč velmi lákavou. Zejména vzhledem k cestovnímu období během podzimních měsíců, které jsou označovány za nejhezčí roční dobu na Lofotách a lákají cestovatele především na pozorování polární záře.

Na druhou stranu má i tato cenová nabídka svůj handicap, kdy routing během cesty za polární kruh obsahuje noční přestup na letišti Gardermoen v Oslu. Pokud však tento „punkový styl“ cestování moc nemusíte, tak si jednoduše necelé čtyři stovky připlatíte a využijete jiný let Norů nabízející hladší a rychlejší cestu. V ceně tarifu „Lowfare“ máte jen příruční zavazadlo, ale to by Vám však na pár dní mohlo stačit. Pokud byste si přeci jen rádi vzali i to odbavené a do něj nasáčkovali zásoby potravy, tak volte tarif „Lowfare+“, který vychází o tisícovku dráže.

Na místě si půjčte auťák a projeďte celé souostroví až na jih do rybářské osady Reine, která rozhodně patří mezi ta nejfotogeničtější místa na celých ostrovech. Anebo pojměte celý výlet více outdoorově, vyčleňte si na pobyt o něco více dní a prubněte některý z treků na Vesterálách – tedy ostrovech, na něž vlastně přiletíte. Tím nejzajímavějším pro milovníky treků bude asi právě Hinnoya, kde s letadlem přistanete. Pokud se však budete chystat na trek, tak určitě sledujte předpověď počasí. V říjnu by vás již mohla nemile zaskočit sněhová pokrývka ve vyšších nadmořských výškách.

PS: Slevový kód FRIENDS2019 lze uplatnit pouze dnes, tj. 28. května. Poté, co si vyberete konkrétní letecké spojení a tarif, zadáte tento kód do políčka „Har du en kampanjekode?“ a následně ho aplikujete kliknutím  na „Vis kampanjepriser“.

 • Rezervujte: přímo přes stránky dopravce
 • Slevový kód: FRIENDS2019
 • Zavazadla: 1 ks příručního zavazadla s rozměry o maximální velikosti 55 x 40 x 23 cm a váhou max. 10 kg
 • Dostupnost: září – listopad 2019
 • Příkladové termíny:
  • 4. – 9. 9. za 5 108 Kč
  • 11. – 18. 9. za 5 108 Kč
  • 25. 9. – 2. 10. za 4 956 Kč
  • 23. – 28. 10. za 4 956 Kč
  • 5. – 11. 11. za 5 108 Kč
 • Tip: Za příplatek cca 350 Kč aka 131 NOK si můžete zvolit hladší průběh cesty na Lofoty bez nutnosti nocovat v Oslu.

Ubytování

Náklady na bydlení budou stejně jako v celé Skandinávii o něco vyšší než jinde. Nedaleko letiště můžete využít nabízeného zázemí v tomto pohodovém hotelu za 1451 Kč/os./noc včetně snídaně. Jednodušší styl bydlení poskytne tato sympatická chata se společným sociálním zázemím za 914 Kč/os./noc.

Další možnosti nocování vám poodhalí Booking a Hotels.com. Určitě se pro porovnání zkuste mrknout i na AirBnB, kde naleznete nejen útulné chatky místních obyvatel.

Autopůjčovna

Nejflexibilnějším dopravním prostředkem pro prozkoumávání ostrovů jistě bude automobil. Ten si snadno zapůjčíte v naší autopůjčovně. Poté již můžete směle vyrazit vzhůru zážitkům. Velká část souostroví je propojena silnicí E10 a z Evenesu se do známého střediska Reine, které leží na samém jihu Lofot, se dostanete po necelých 300 km jízdy. Jednotlivé ostrovy jsou spojeny mosty resp. podmořskými tunely, takže během cesty nebude potřeba ani využívat trajekty.

Počasí

Přestože Lofoty leží za polárním kruhem, tak zde panuje poměrně mírné klima díky působení Golfského proudu. Podzim je také považován za pravděpodobně nejkrásnější období na souostroví, to se však může jednoduše a velmi rychle změnit s příchodem přeháněk a bouřek, jejichž výskyt je pro podzimní měsíce taktéž charakteristický. Denní teploty se pohybují lehce pod hranicí 10 °C, zatímco v noci mohou klesnout mírně pod bod mrazu. Hlavním tahákem je pak samozřejmě pozorování polární záře neboli „aurora borealis“.  Ideálním období pro její pozorování začíná v druhé polovině října…tak hodně štěstí!

Náhled letenky z Prahy na Lofoty za 4 956 Kč

Lofoty z Prahy za 4 956 Kč

 


Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Norwegian

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)