Lofoty z Prahy za 4 507 Kč
5.1.2017

Lofoty z Prahy

O této nabídce

Udělejte si během jara výlet severním směrem a doleťte až za severní polární kruh na souostroví Lofoty – Vesterály. Zde se Vám nabídnou úžasné přírodní scenérie s hornatou krajinou i nespočtem fjordů, které nenechají klapku Vašeho fotoaparátu na pokoji a stanou pastvou pro oči.

Z Prahy doletíte na letiště Evenes ležící z geografického hlediska na Vesterálách. V každém případě budete muset přestoupit v Oslu. Nejlevnější varianta letu vychází na 4 507 Kč s noclehem na letišti Gardemoen v Oslu při cestě tam. Ovšem zvolit lze i variantu s dřívejším odletem z Prahy, kdy do cílové destinace dorazíte ještě téhož dne – jen si připlatíte cca 300 Kč. Následující den si prohlédněte městečko, půjčte auťák a vydejte se již objevovat místní panenskou přírodu, rybářské vesničky, ale i okolní kopce.

 • Rezervace: přes norskou mutaci webu aerolinky Norweigen
 • Zavazadla: 
  • 1 ks příručního zavazadla s limitem 10 kg (tarif LowFare)
  • odbavené zavazadlo s limitem 20 kg (tarif LowFare+) lze dokoupit za 601 Kč / směr
 • Dostupnost: březen – červen 2017
 • Příklady termínů:
  • 9. – 15. 3. za 4 507 Kč
  • 19. – 25. 4. za 4 507 Kč
  • 3. – 9. 5. za 4 507 Kč
  • 31. 5. – 6. 6. za 4 507 Kč

Ubytování

Připravte se na obecně známý fakt, kdy služby jsou v Norsku daleko dražší než je tomu u nás. Pro ceny za ubytování to platí samozřejmě také. Proto si pro první noc zkuste zarezervovat tento sympatický hostel ležící 15 minut jízdy od letiště za 1 259 Kč/os./noc a další možnosti ubytování řeště operativně dle Vašich konkrétních plánů na souostroví. Při hledání dalších střech nad hlavou se určitě můžete spolehnout na pomocníky ve formě serveru Booking nebo srovnavače Trivago. Vzhledem k omezené nabídce klasických forem ubytování v jednotlivých lokalitách a jejich vyšším cenám bychom se klidně mrkli na stránky AirBnB.

Počasí

Na přelomu května a června čekejte na Lofotských ostrovech počasí s teplotami okolo 10°C. Zaskočit Vás mohou pouze občasné větry. Standartně lze dobrou bundou připravit na mírný vánek, který však může místy zesílit až na silný vítr.

Autopůjčovna

Nejflexibilnějším dopravním prostředkem pro prozkoumávání ostrovů jistě bude automobil. Ten si snadno zapůjčíte v naší autopůjčovně. Poté již můžete směle vyrazit vzhůru zážitkům. Velká část souostroví je projena silnicí E10 a z Evenesu se do známého střediska Reine, které leží na samém jihu Lofot, se dostanete po necelých 300 km jízdy.

Náhled letenky za 4 507 Kč z Prahy na Lofoty

Lofoty z Prahy za 4 507 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)