Lofoty z Prahy za 4 377 Kč
30.8.2018

Lofoty z Prahy

4377

O této nabídce

I v Evropě máme stále možnost najít místa, která zůstávají stranou masovému turismu a uchovávají si tak svou jedinečnou atmosféru. Nic však nevydrží věčně a i tato karta se časem obrátí, tak nemarněte čas a vydejte se „tyto poklady“ objevovat ještě letos. Jednou z destinací, na niž přesně sedí předchozí slova je kouzelné souostroví Lofoty – Vesterály rozkládající se u norského pobřeží kousek za polární kruhem. Mnoho akčních nabídek s cílovou destinací Evenes éterem nelétá, a proto bychom se měli spokojit se současnou nabídkou Norweigenu, Zpáteční letenky z Prahy během podzimu pořídíte za velmi slušných 4 377 Kč. Tato cena má však i svůj rub v podobě nočního přestupu v Oslu, který bude třeba absolvovat v rámci cesty za dobrodružstvím. Drobnou kompenzací pak bude rychlý přestup během návratu domů…

V ceně tarifu „Lowfare“ máte jen příruční zavazadlo, ale to by Vám na pár dní mělo bohatě stačit. Pokud byste si přeci jen rádi vzali i to odbavené a do něj nasáčkovali zásoby potravy, tak volte tarif „Lowfare+“, který vychází o tisícovku dráže. Na místě si půjčte auťák a projeďte celé souostroví až na jih do rybářské osady Reine, která rozhodně patří mezi ta nejfotogeničtější místa na celých ostrovech. Anebo pojměte celý výlet více outdoorově, vyčleňte si na pobyt o něco více dní a prubněte některý z treků na Vesterálách – tedy ostrovech, na něž vlastně přiletíte. Tím nejzajímavějším pro milovníky treků bude asi právě Hinnoya, kde s letadlem přistanete. Pokud se však budete chystat na trek, tak určitě sledujte předpověď počasí. V říjnu by vás již mohla nemile zaskočit sněhová pokrývka ve vyšších nadmořských výškách.

 • Rezervujte: přímo přes stránky dopravce
 • Zavazadla:  1 ks příručního zavazadla s rozměry o maximální velikosti 55 x 40 x 23 cm a váhou max. 10 kg
 • Dostupnost: podzim 2018
 • Termíny:
  • 13. – 18. 9. za 4 722 Kč
  • 19. – 25. 9. za 4 377 Kč
  • 11. – 17. 10. za 4 377 Kč
  • 17. – 21. 10. za 4 377 Kč
  • 24. – 31. 10. za 4 377 Kč
  • 16. – 20. 11. za 4 377 Kč

Ubytování

Lofotské souostroví patří Norsku, takže očekávejte ceny podobné standardu na norské pevnině – pro našince tedy ne zcela nízké. Pokud se plánujete nejprve porozhlédnout kolem Evenesu, tak mnoho možností, kde složit hlavu, nemáte. My bychom si vybrali tento Fjordhotell za 1 272 Kč/os./noc. Zatímco na jihu souostroví poblíž rybářské vesnice Reine bychom preferovali tento tříhvězdový penzion za 1 022 Kč/os./noc. Další ubytovací kapacity hledejte na Hotels.com či klasickém Bookingu.

Autopůjčovna

Nejflexibilnějším dopravním prostředkem pro prozkoumávání ostrovů jistě bude automobil. Ten si snadno zapůjčíte v naší autopůjčovně. Poté již můžete směle vyrazit vzhůru zážitkům. Velká část souostroví je propojena silnicí E10 a z Evenesu se do známého střediska Reine, které leží na samém jihu Lofot, se dostanete po necelých 300 km jízdy. Jednotlivé ostrovy jsou spojeny mosty resp. podmořskými tunely, takže během cesty nebude potřeba ani využívat trajekty.

Počasí

Přestože Lofoty leží za polárním kruhem, tak zde panuje poměrně mírné klima díky působení Golfského proudu. Podzim je také považován za pravděpodobně nejkrásnější období na souostroví, to se však může jednoduše a velmi rychle změnit s příchodem přeháněk a bouřek, jejichž výskyt je pro podzimní měsíce taktéž charakteristický. Denní teploty se pohybují lehce pod hranicí 10 °C, zatímco v noci klesají lehce po bod mrazu. Ale hlavním tahákem je z hlediska počasí samozřejmě pozorování polární záře neboli „aurora borealis“.  Ideálním období pro její pozorování začíná v druhé polovině října…tak hodně štěstí!

Náhled letenky z Prahy na Lofoty za 4 377 Kč

Lofoty z Prahy za 4 377 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)