Lofoty z Prahy za 4 048 Kč
8.1.2018

Lofoty z Prahy

4048

O této nabídce

Dalším kouzelnou destinací na severu Evropy je bezesporu souostroví Lofoty – Vesterály. To se pyšní panenskou krajinou plnou kopců a fjordů s malými rybářskými osadami . Vzhledem ke své geografické poloze, kdy se nacházejí až za severním polárním kruhem je zde velice řídké osídlení, což Vám dává dostatek možností si užít zdejší krásné přírodní scenérie pěkně vklidu. A to díky letenkám z Prahy do Evenesu (Vesterály) za 4 048 Kč se společností Norweigen. Cestou tam Vás čeká zastávka v Oslu na letiště Gardermoen, která se v případě nejlevnějších termínů protáhne přes noc.

V ceně tarifu „Lowfare“ máte jen příruční zavazadlo, ale to by Vám na pár dní mělo bohatě stačit. Pokud byste si přeci jen rádi vzali i to odbavené a do něj nasáčkovali zásoby potravy, tak volte tarif „Lowfare+“, který vychází o tisícovku dráže. Na místě si půjčtě auťák a projeďte celé souostroví až na jih do rybářské osady Reine, která rozhodně patří mezi ta nejfotogeničtěnjší místa na celých ostrovech. Anebo pojměte celý výlet více outdoorově, vyčleňte si na pobyt o něco více dní a prubněte některý z treků na Vesterálách – tedy ostrovech, na něž vlastně přiletíte. Tím  nejzajímavějším pro milovníky treků bude asi právě Hinnoya, kde s letadlem přistanete.

 • Rezervujte: přímo přes stránky společnosti Norweigen
 • Zavazadla: 1 ks příručního zavazadla s rozměry o maximální velikosti 55 x 40 x 23 cm a váhou max. 10 kg
 • Dostupnost: únor – květen 2018
 • Příklady termínů:
  • 7. – 13. 2. za 4 062 Kč
  • 11. – 17. 4. za 4 048 Kč
  • 25. – 30. 4. za 4 048 Kč
  • 3. – 8. 5. za 4 468 Kč
  • 23. – 29. 5. za ​​​​​​​4 048 Kč

Ubytování

Lofotské souostroví patří Norsku, takže očekávejte ceny podobné standardu na norské pevnině. Pro našince tedy ne zcela nízké. Pokud se nejprve budete chtít porozhlédnout po okolí Evenesu, tak bychom pak složili hlavu v tomto sympatické hostelu za 1 002 Kč/os./noc. Na jihu souostroví v rybářské vesnici Reine pak zvolte tyto nově zrekonstruované chatky v místním stylu za 1 437 Kč/os./noc, který jsou navíc velmi pozitivně hodnoceny. Další nabídky ubytování pak naleznete na stránkách Bookingu.  Zajímavé možnosti pak nabízí i platforma AirBnB, kterou místní používají k pronájmu vlastních chat.

Autopůjčovna

Nejflexibilnějším dopravním prostředkem pro prozkoumávání ostrovů jistě bude automobil. Ten si snadno zapůjčíte v naší autopůjčovně. Poté již můžete směle vyrazit vzhůru zážitkům. Velká část souostroví je projena silnicí E10 a z Evenesu se do známého střediska Reine, které leží na samém jihu Lofot, se dostanete po necelých 300 km jízdy. Jednoltivé ostrovy jsou spojeny mosty resp. podmořskými tunely, takže během cesty nebude potřeba ani využívat trajekty.

Náhled letenky zPrahy na Lofoty za 4 048 Kč

Lofoty z Prahy za 4 048 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)