Letní Norsko za 490 Kč
13.4.2017

Letní Norsko

O této nabídce

Další možností, kam si v létě zaletět za pár kaček je Norské království. Z okolních polských letišť bývá dostupné za pár stovek během celého roku. Nyní se však v systému maďarského nízkonákladového dopravce Wizzairu objevila i možnost vyrazit na západ skandinávského poloostrova během letních měsíců za méně než tisícovku. Vybírat si můžete z několika termínů během června a července s odlety z Katowic či Wroclawi. Do Osla se tak dostanete třeba za 490 Kč.

 • Rezervujte: přímo přes stránky dopravce Wizzair
 • Zavazadla: 1 ks menšího příručáku s limity 42 x 32 x 25 cm
 • Dostupnost: léto 2017
 • Termíny:
  • z Wroclawi
   • 6. – 10. 6. za 648 Kč
   • 8. – 15. 6. za 490 Kč
   • 15. – 20. 6. za 490 Kč
   • 4. – 11.7. za 773 Kč
  • z Katowic
   • 1. – 5. 6. za 490 Kč
   • 8. – 11. 6. za 490 Kč
   • 14. – 20. 6. za 899 Kč
   • 1. – 5. 7. za 867 Kč
   • 14. – 21. 7. za 1 056 Kč
    ​​​​​​​
 • Tip: uvedené ceny platí pro členy Wizzair Discount Clubu, ostatní si budou muset pár stovek připlatit nebo členství zvážit 🙂

Ubytování

Norsko obecně patří mezi země s nejvyššími životními náklady. Položka ubytování pak není výjimkou a musíte se připravit na vcelku mastné ceny. Jelikož se jedná však o červnové termíny, kdy by již měly teploty být příznivější, tak lze jen doporučit přikoupení jednoho odbaveného zavazadla (třeba do dvojice), do něhož ukryjete spacáky a stan. V Norsku je totiž oficiálně povoleno vztyčení stanu kdekoliv na neobdělávané půdě v minimální vzdálenosti 150 m od obydlí.

Jestliže se však plánujete zdržovat pouze v hlavním městě nebo jeho okolí, tak určitě mrknětě po tomto oblíbeném hotelu v centru Osla za 1 576 Kčúos./noc nebo využijte dnešní 50% slevy v tomto pěkném  tříhvězdovém hotelu, který tak nyní vychází na 1 466 Kč/os./noc. Další nabídku severských bydel naleznete na otřepaném Bookingu nebo srovnavači Trivago. Zkusit lze i ubytování lokálního typu přes AirBnB.

Autopůjčovna

Rozhodně nejsmysluplnější využití času v Norsku si naplánujete za využití vlastního automobilu, který Vám na severu Evropy ušetří spoustu času během přesunů a můžete si tak naplánovat zcela vlastní itinerář zájezdu. Auťák si pohodlně vyberete ze široké nabídky v naší autopůjčovně.

Jak do Katowic

Nejideálnějším dopravním prostředkem pro dosažení hornoslezského města je jistě osobní automobil. Ten lze po dobu svého pobytu v zahraničí ponechat zaparkovaný přímo na letištním parkingu, kde s českou nebo slovenskou SPZ obdržíte 90% slevu na parkovné.

Další možností je využití železniční dopravy, kdy se na palubě žlutočerných vozů Leo Expressu dostanete z Prahy do centra Katowic za 349 Kč/směr. Z centra města se na letiště dostanete airport expressem za 50 minut.za cca 160 Kč. Některé spoje LE zajíždí dokonce přímo na letiště.

Přímo na letiště Vás také dovezou autobusy společnosti Tigerexpress vyjíždějící z Ostravy a Bohumína.

Bohužel však odlet je naplánován již na 6 hodinu ranní, proto pokud nevyužijete osobního automobilu, bude asi nutné jet předvečer odletu a noc strávit na letišti.

Jak do Wroclawi

Nejvýhodnější spojení po finanční stránce i po stránce návaznosti na lety nabízí společnost Polskibus. Z Prahy se do centra Dolnoslezského vojvodství dostanete za 4 a půl hodiny cesty a ceny jednosměrných jízdenek se pohybují mezi dvěmi a třemi stovkami Kč. Odlety jsou vypravovány v 10.15, tudíž nejpříhodnějším řešením bude využít popůlnoční spoj z Prahy. Z autobusového nádraží se pak na letiště dostanete linkovým autobusem s číslem 106, jehož jízda trvá cca 40 minut.

Náhled letenek z Wroclawi do Osla za 490 Kč

Letní Norsko za 490 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)