Letní Chengdu, Lhasa, Kunming či Guilin z Prahy od 11981 Kč
19.7.2016

Letní Chengdu, Lhasa, Kunming či Guilin z Prahy

O této nabídce

Jak už někteří z vás možná vědí, v srpnu se otevírá třetí přímá linka mezi Prahou a Čínou, tentokráte do sečuánského města Chengdu. Tuto linku bude provozovat aerolinka Sichuan Airlines, a to jako svou první linku do Evropy a teprve 4. mimo Asii (po Sydney, Melbourne a Vancouveru). 🙂 Podobně jako sama sama aerolinka jsou exotické také destinace, které tato aerolinka nabízí, a to navíc za ceny, které pro nás dosud byly zcela nepředstavitelné.

Díky této nabídce se již toto léto můžete podívat do Sečuánu – domova pand a možná nejhezčí části Číny vůbec, do neméně krásné provincie Yunnan s centrem v Kunmingu, Guilinu známého hlavně díky pohádkově krásné řece Li a také do tibetské Lhasy, a to za ceny od 11981 Kč! Pro fajnšmekry tu potom máme město Hohhot kousek od pouště Gobi a u hranic s Mongolskem.

Jestliže tedy uvažujete o opravdu exotické destinaci a máte rádi přírodu a treky nejen v horách, letošní léto máte zřejmě pořešené. 🙂

[highlightbg]

 • Rezervace: v tomto vyhledávači
 • Zavazadlo: v ceně odbavené zavazadlo 2x 23 kg
 • Cestovní období: tento tarif platí jen pro odlety od 12. do 20.8.
 • Destinace a příklady termínů:
  • Chengdu – 11981 Kč – 16. – 30.8. > REZERVUJ
  • Kunming – 12745 Kč – 16. – 30.8. > REZERVUJ
  • Hohhot – 13145 Kč – 16. – 29.8. > REZERVUJ
  • Guilin – 13345 Kč – 12. – 25.8. > REZERVUJ
  • Lhasa (Tibet) – 13745 Kč – 16. – 25.8. > REZERVUJ
  • Praha – Chengdu / Lhasa – Praha – 12863 Kč – 12. – 29.8. > REZERVUJ

[/highlightbg]

Povolení pro vstup do Tibetu

Pokud vás stejně jako nás nejvíce zaujal Tibet, vězte, že se sem můžete podívat pouze se speciálním povolením, které můžete získat kromě několika málo jiných měst také v Chengdu. Vyhotovení tohoto povolení trvá přibližně 2-3 dny, ale není problém poslat do agentury všechny dokumenty dopředu e-mailem a oni Vám povolení předaní v době Vašeho přestupu v Chengdu.

Další možností je let do Chengdu, kde si můžete vyzvednout povolení a dále celodenní cesta vlakem do Lhasy, která je opravdovým zážitkem. Cestou zpátky již tuto cestu absolvovat nemusíte a můžete pohodlně letět letadlem.

Jednou z agentur, které povolení vystavují, je exploretibet.com, kteří si pro vás připravili také video se základními informacemi o získání tohoto povolení.

Vízum do Číny

Vízum do Číny je celkem porod je to jedna z mála zemí, kam si i zkušení cestovatelé nechávají raději zařídit vízum přes specializované agentury. Opravdu si tím ušetříte spoustu času a nervů. My jsme si již několikrát zařizovali vízum přes tuto agenturu a vždy jsme byli maximálně spokojeni.

Cestování po Číně vlakem

Pokud plánujete cestování po Číně vlakem, je dobré zejména v hlavní sezóně pořídit jízdenky dopředu. Nákup online bohužel není bez čínské platební karty možný, ale můžete k tomu využít některou z místních agentur. Mezi nejznámější patří www.china-diy-travel.com či www.chinahighlights.com/china-trains. My jsme cestování vlakem po Číně vyřešili tak, že jsme si dopředu nakoupili všechny jízdenky na naši cestu a tyto jízdenky na náš čekaly na recepci v hotelu po příletu do Číny. Poplatky agentuře začínají na 5 $ za jízdenku, což považujeme velmi přijatelnou cenu.

Ubytování

Ubytování v Číně můžete rezervovat přes stránky Agody, sem tam jsme výhodnější nabídku našli také přes booking.

 

 


Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)