Letíte s cestovkou k moři? Nezapomeňte na řízky :
8.6.2015

Letíte s cestovkou k moři? Nezapomeňte na řízky :-)

O této nabídce

Pokud se chystáte v létě na klasický letecký zájezd třeba od dovolena.cz či od Invie, s největší pravděpodobností poletíte z ČR s největší českou aerolinkou – Travel Servicem. A právě Travel Service si přichystal na léto „vylepšení“ v oblasti občerstvení, které bude oproti loňským rokům značně osekané a na některých linkách bude už pouze za poplatek.

Travel Service rozdělil velikost občerstvení do třech skupin (ač říká, že je to podle délky letu, což je nesmysl 🙂 ):

V první skupině destinací nedostanete žádné občerstvení. Za to si můžete koupit během letu 0,5 l vody za 50 kč, třetinku piva za 70 Kč či šunkovou bagetu za lidových 95 Kč. Jedná se zejména o destinace jako je Sardinie, Paříž, Malta nebo třeba i více jak 2 hodiny letu vzdálená Barcelona.

V druhé skupině již dostanete bagetu a nealkoholický nápoj. Do této skupiny patří například destinace v rámci Řecka, Turecka, Bulharska či Tuniska.

 

A v poslední, nejvzdálenější skupině destinací, jako jsou třeba Kanárské ostrovy, Dubaj, Maroko či Kapverdy, dostanete stále teplé jídlo a nealkoholický nápoj.

Inu, Travel Service utahuje šrouby a po snížení váhy odbavených zavazadel na 15 kg osekává i další služby, jak jen to jde. A Jaký na to máte názor vy? Budete mít s sebou řízky nebo jídlo v letadle vůbec neřešíte?


guest
22 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Petr Stejskal

Na hodinovém, nebo dvouhodinovém letu po Evropě není třeba krmit cestují, ten si to beztak nepamatuje a zbytečně to zatěžuje rozpočet aerolinií. A navíc, když někdo potřebuje k cestování cestovku, kde platí za všechno a vyhazuje tím peníze z okna, nemůže mu ani vadit lidová bagetka za 90Kč

Jakub Hesoun

Ještě za časů kdy létala AirAsia linku Londýn – Kuala Lumpur jsme s tehdá přítelkyní sehnali zpáteční letenky za 8800Kč. Byl to lowcost a všechno taktéž bez příplatek, takže jsme s vlastním jídlem a vodou museli vydržet 13hodin letu, dalo se to, ale hlavně ta voda byla docela nepříjemná.

Sandra

Zdravím,chci se zeptat,v sobotu letím do Rima s Wizzair,v cenné mam male kabinove zavazadlo,nejsem si jista zda mi to bude stačit,tak bych si chtela priplatit to větší,ted si nejsem ale jista,jestli si muzu vzít to male i to velké za které si priplatim ? A jak je to prosim s fenem a zehlickou na vlasy,mohu stim do letadla? A vzít si kabelku kde budu mit doklady a mob.telefon ? Diky

Marci

Koukněte přímo na stránky Wizzair sekce zavazadla https://wizzair.com/cs-CZ/useful_information/baggage Je to tam všechno popsané docela dobře. Jinými slovy pokud máte zaplaceno pouze MALÉ kabinové zavazadlo, musí mít rozměry 42x32x25 cm a musí se vlézt pod sedadlo před vámi. A musíte mít pouze jedno. Plus k tomu můžete mít kabát nebo přikrývku, knížku, mobil a berle 🙂 Zbytek musíte mít v tom pidi kufru. No a pokud vám to nebude stačit, tak si můžete podle jejich ceníku dokoupit buď větší kabinové zavazadlo, nebo odbavené zavazadlo samozřejmě za poplatky.

Odbavené zavazadlo mimo sezonu 405-945 CZK závisí na trase a v sezoně 675-1235 CZK závisí na trase. Celý rok 1755 CZK.
Velké kabinové zavazadlo 270-486 CZK závisí na trase. Celý rok 1080 CZK

*Budete muset zaplatit vyšší zavazadlový poplatek, pokud přidáte velké kabinové zavazadlo a/nebo zavazadlo k odbavení k existující letové rezervaci. Poplatek za velké kabinové zavazadlo je o 54 CZK vyšší a poplatek za zavazadlo k odbavení je o 81 CZK vyšší v porovnání s poplatky za zavazadla, platnými v den provedení rezervace.
**Pokud dojde k zakoupení v posledních 3 hodinách před vaším odletem. Poplatek zahrnuje letištní poplatek 135 CZK, účtovaný cestovním agentem. Agenti mohou účtovat více. Informace o příslušných dodatečných poplatcích jsou k dispozici u agenta Wizz Air na letišti vašeho odletu.

Všechna zavazadla, která budete chtít odbavit, podléhají poplatku za zavazadlo jenž se hradí za každé zavazadlo, let a cestujícího. První 3 kusy odbavených zavazadel lze koupit online, další 3 na letišti.

Počet zavazadel odevzdaných při odbavení musí být uveden při rezervaci, kdy zároveň musí být uhrazeny příslušné poplatky. Další zavazadla lze přidávat také později, a to buď online, nebo prostřednictvím telefonického centra. Za přikoupení dalších kusů odbavených zavazadel na letišti je účtován vyšší poplatek, jehož výše závisí na tom, zda je zavazadlo přikoupeno u odbavovací přepážky nebo zda jsme nuceni odbavit zavazadlo nadměrných rozměrů nebo hmotnosti u odletové brány.

Tak snad vám to trochu pomůže 🙂

Sandra

Odbavene už je na me moc velké,staci to kabinove větší,moc veci sebou brat nebudu,zehlicka na vlasy je pro mě ale zivotne důležitá 🙂 a jeste bych se chtela zeptat,jak je to s letenka ? Letím v sobotu a jeste mi nedorazili,zkoušela jsem tam včera dvakrát volat,ale byli tak hodni,ze mi pustili hudbu do telefonu,nikdo mě neprepojil a 180 Kč. A dekuju moc za informace.

Marci

Netuším kde jste rezervovala letenky. Ale většinou to probíhá tak, že na mail vám pošlou číslo rezervace. S tímto číslem můžete přímo na stránkách Wizz Air kontrolovat svoji rezervaci, přidávat si ty zavazadla a hlavně je nutné udělat před odletem tzv. CHECK-IN. Kde se oficiálně zapíšete na let, tím že vyplníte vaše údaje, vyberete si sedadla a v posledním kroku si vytisknete právě ty letenky. Check-in jak píšou u nich na stránkách lze udělat od 30 dnů do 3 hodin před plánovaným časem odletu letadla. Mám zkušenosti, že většinou to bývá cca 24 hodin, tzn. jeden den před odletem.

sandra

Check-in jsem už provedla,myslela jsem ze to je ale na zavazadla. Takže letenky mam asi doma.:) a pokud si přidám to větší kabinove zavazadlo,předpokládám ze check-in musím provést znova ?

Marci

Myslím, že ne znova, jen si tam přidáte to zavazadlo. Ale nikdy jsem zavazadlo nepřidávala, tak přesně nevím. A letenku co vám přijde na mail poznáte podle toho, že tam máte napsáno odkud kam se letí, nějaký ten čárový kód, číslo letu – např. BA 159 a je tam napsané už i sedadlo – Třeba 15B, atd.. Většinou to je jako příloha v emailu – tzv. E-TICKET.

sandra

Jste hodnej,diky moc za pomoc !

Marci

Já jsem sice holka, ale to neva. Ráda jsem aspoň trochu pomohla 🙂

sandra

Ježíš,veliká omluva,takže znova : Jsi hodna,dekuju 🙂 jeste jedna otázka,nemůžu to vyhledat,mohu si vzít ziletku na holení? Nebudou to brat jako zbraň ? 🙂

Marci

tak to bohužel netuším

Jirka Spolek - zaletsi.cz

žiletku na holení si vzít můžeš. 😉

Jirka Spolek - zaletsi.cz

Ahoj Sandro,

ne, pokud si připlatíš, tak si připlatíš pouze za velikost, takže si budeš moct vzít pořád jenom to jedno zavazadlo, ale bude větší.

Fén a žehlička jsou v pohodě, pokud se ti vejdou do kabinového zavazadla nebo do zavazadla k odbavení. 😉

Kabelka se počítá u WIzzairu jako další zavazadlo, takže tu narvi do toho malého kabinového zavazadla, dost to kontrolují. Mobil dej to kapsy.

Jirka

Pavla

malé kabinové zavazadlo zdarma je 42x32x25cm-a můžeš mít jenom jedno, my měli batoh a opravdu to na letišti některým přeměřovali – co vypadalo jako že je už nad míru – tak dávali do rámu, pokud nevlezlo, museli si připlatit – bylo to na letišti v Bergenu. no a malé kabinové je fakt jenom jedno – pokud k tomu budeš mít ještě kabelku, tak ji musíš při kontrole nacpat do toho batohu nebo co budeš mít, jinak smůla. Větší kabinové je max.56x45x25cm – ale to už je za poplatek, kolik – to nevím určo to najdeš na stránkách Wizzairu. navíc jsou trochu jiné podmínky u Wizzair Hungary a Wizzair Ukraina – s tím feném a žehličkou nevím, my máme vždy na pár jedno odbavené zavazadlo, takže to dám do něj.

Radek

ja letěl s Londýna do Bombaje s indickou nizkonakladovkou(Jetair)let trval cca 7 hodin a na palubě bylo 2 chodové menu.vč. 2 snacku…takový catering jsem nikde nezažil(výborné jídlo,ne ty sra.ky co podávají v TS).ono to jde,když se chce..ne že ne..Vím,že už to není evropa ale pořád je to soukromá společnost.

Radek

Kdy se na to už ti češi konečně vyser…a začnou lítat bez ck:-)TS je jedna velká komedie:-)

Jirka

To si moc nepomůžou. TVS měl doposud v této oblasti nadstandardní služby v tom smyslu, že cestovky platily koupákům jídlo a trojku Gambáče. To se nejspíše změnilo, tudíž se TVS chová jako všichni ostatní. Zaleť si po Evropě s AF nebo s kýmkoliv jiným. Dostaneš maximálně vodu a pidisušenku. Tak to holt dneska chodí.

Jirka Spolek - zaletsi.cz

Se Švýcary, Lufthansou nebo třeba mě ještě napadá Air Serbia – u těhlech všech aerolinek dostaneš pořád slušně najíst.

TVS padají se službami na hluboké dno a moc jsem zvědavý, kdy sem přijde pro cestovky létat Tui…

Jirka

Českej koupák určitě rád poletí do Hurghady s LH. Bude moc rád, že poletí s přestupem a za letenku zaplatí víc, než za celej zájezd. Zvlášť když neumí kváknout cizím jazykem. A to všechno bez delegáta 😀 Ale hlavně že dostane zadarmo kafe 😀

Andrea Marinova

Jsem zvědavá, jak dlouho bude trvat, než TS při těchto škrtech spadnou doopravdy.

Marci

Ne každý čech je mladý, schopný, organizačně zdatný a znající cizí jazyky. Většina starších ročníků viz. i moji rodiče, a to už vůbec nemluvím o prarodičích, neznají nic jiného než základy ruštiny, motají se i v Brně na nádraží, tudíž si je nedokážu představit jak si odbavují sami kufry, pak musí přestoupit např. někde v cizině, jak hledají gate a cestu k němu na nějakém větším letišti apod. 🙂 Většina čechů prostě nezná jiné cestování než s CK, která je naloží v ČR a vyloží v cizí zemi před hotelem. Ale nemějme jim to za zlé. Vyrůstali v době, kdy se cestovat nemohlo, tudíž to prostě jinak neumí. Ale třeba se to časem změní.

Už ti letenky nikdo nevyfoukne

Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)