Kuba z Vídně za 10 981 Kč
18.8.2017

Kuba z Vídně

O této nabídce

Vyrazte za slunečními paprsky a teplým Karibským mořem na největších z ostrovů Velkých Antil – na Kubu. Letecká společnost Air Canada nabízí letenky z Vídně do hlavního města Havany nebo východněji položeného letoviska Varadero od 10 981 Kč a to se velmi pěkná cena. Během podzimu vychází levněji lety právě do kubánské metropole zatímco v novém roce je to právě zmíněné a vyhlášené letovisko v provincii Matanzas. Cestou Vás čekají dva poměrně krátké přestupy, ale v několika variantách se nevyhnete ani delší pauze přes noc v Torontu. Nicméně i to se dá zvládnout s vidinou relaxu na kubánských plážích za stálého pokuřování si doutníků těch nejvybranějších světových značek jako jsou Romeo y Julieta, Cohiba či Partagas a popíjení těch nejjemnějších rumů z cukrové třtiny.

Ubytování

V případě Kuby je trochu netradičně opomínám Booking, jelikož na něm opravdu moc nabídek bydla nenajdete. Výhodnější je rozhodně mrknou na srovnavač služeb Trivago nebo další vyhledavač Hotelscombined. Vyzkoušet můžete i rozrůstající se komunitu AirBnB a dohodnout si tak střechu nad hlavou přímo u místních. To lze i na místě po příjezdu, kdy se Vám bude nabízet mnoho tzv. Casa particulares neboli neformálního ubytka u místních doma. Zde však platí jedno pravidlo: vždy je běžte podívat na nabízenou nemovitost a její stav a následně začít smlouvat o ceně. Z našeho pohledu se jeví jako ideální booknout dopředu prvních pár nocí a pak se zařídit přímo na místě dle situace.

Víza

Abyste mohli navštívit Kubu tak již nepotřebujete klasická víza. Ta však byla nahrazena tzv. turistickou kartou, která je udělována na kubánském konzulátu v Praze za poplatek 750 Kč a její platnost je 30 dní od vstupu do země.

Jelikož Vás ale čekají přestupy v Kanadě, tak je třeba si vyřídit tamější elektronickou registraci eTA. To hravě zmáknete na této stránce a zaplatíte za ni 7 CAD.

Jak do Vídně

Nejsnazší cesta do Vídně je z Prahy i Brna na palubách autobusových dopravců RegioJet nebo Flixbus. Žluté autobusy provozují na trati více linek, takže si bohatě vyberete jestli si necháte časovou rezervu na kafe v centru Vídně nebo budete chvátat rovnou na letiště. Jednosměrné jízdenky z Prahy začínají na 299 Kč, zatímco z Brna pak na 200 Kč.

Z centra města se na letiště dostanete například pohodlně rychlodráhou S7 odjíždějící z Florisdorfu. Zakoupit si musíte dvě jízdenky (vnitroměstskou za 1,70€ a druhou pro vnější oblast města za 2,20€).

Pokud preferujete přímou cestu na letiště bez zastávky v centru Vídně, tak i to je možné. Žluté autobusy Vás zavezou až přímo na letiště Schwechat z Prahy za 590 Kč, zatímco z Brna za 340 Kč.

 

Náhled letenky z Vídně do Varadera za 10 981 Kč

 

Kuba z Vídně za 10 981 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)