Kostarika z Prahy za 13 562 Kč
8.12.2016

Kostarika z Prahy

O této nabídce

Nač v zimě navštěvovat solární studia, když se můžete jet směle opalovat do prosluněné a zelené středoamerické Kostariky. Americká společnost Delta Airlines spustila do prodeje zajímavé letenky s odletem z Prahy za 13 562 Kč (např. termín z kraje roku 5. – 19. 1. >>REZERVUJ ZDE). Přičemž cestou tam Vás čeká delší stopover v New Yorku, který určitě doporučujeme využít k rychlému exkursu po městě. Zatímco návrat domů do reality si lze zpříjemnit ještě procházkou po Amsterdamu a nějakým tím kafíčkem.

Kostarika sama o sobě je velmi vyhlášenou destinací pro rychle se rozvíjející ekoturismus. Nejenže je více než 50 % plochy tohoto státu pokryto zelení, ale na 25 % území je chráněno v rámci několika stupňů ochrany. Určitě Vás tak nepřekvapí, že zde naleznete téměř 30 národních parků, na 1 500 druhů ochridejí nebo se v pralesech se můžete setkat s jaguárem. Obecně se v Kostarica vyskytuje 6 % všech známých druhů rostlin i zvířectva. Z džungle se do výše tyčí také mnoho pahorků vulkanického charakteru, přičemž ten nejvyšší z nich – Cerro Chirripó – dosahuje nadmořské výšky 3 820 m.n.m a lze se pokusit o jeho zdolání během pěkného treku. Těch lze absolovovat spostu, mrkněte na tyto stránky pro inspiraci.

Na jihozápadním pobřeží se lze věnovat aktivitám jako jsou surfování či potápění. Vyhlášenými lokalitami jsou potom Montezuma, Samára, Dominical či Tamarindo.

  • Rezervace: přímo přes náš vyhledávač
  • Zavazadla: 1 ks odbaveného zavazadla s váhovým limitem 23 kg a 1 ks příručáku
  • Dostupnost: do května 2017
  • Termíny:

Ubytování

Pro první noc v Libérii a aklimatizaci na místní prostředí zkuste třeba tento pěkný hotel za 878 Kč/os./noc včetně snídaně. Další ubytování již hledejte konkrétně dle Vašeho osobního vkusu a vybraných míst Vašeho „travel wish listu“. Solidní lokální nabídku naleznete jednak na Bookingu nebo srovnávači Trivago.

Cestou tam se Vám jistě bude hodit i pohodové ubytko v New Yorku. Proto se zkuste podívat na některý ze zmíněných serverů výše nebo využijte nabídku této slušné tříhvězdy s hezkými referencemi v Chinatownu na Dolním Manhattanu za 1 067 Kč/os./noc. V New Yorku je nabídek opravdu mnoho, stačí se jen podívat. 🙂

Počasí

Během ledna se teploty na západním pobřeží země pohybují nad hranicí 30°C a teploty břehy omílajícího oceánu z pravidla neklesají pod 27°C. To zní jako vyložene pohádkové místo pro milovníky plážového polehávání a užívání si cachtaček. Za doplnění stojí, že podmínky se do května nikterak radikálně nemění.

Víza

Vízová povinnost pro občany České republiky byla zrušena roku 2000 a Váš současný bezvízový pobyt můžete protáhnout až na 90 dnů.

Pro tranzitní návštěvu New Yorku si však nezapomeňte dopředu vyřídit elektronickou registraci ESTA. Kromě poplatku 14 USD Vás bude stát jen pár kliků na webu.

Náhled letenky za 13 562 Kč

Kostarika z Prahy za 13 562 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)