Keňa – Nairobi za 6 199 Kč
26.7.2017

Keňa - Nairobi

O této nabídce

Určitě se sluší nejen milovníkům dobrodružství připomenout, že akční tarif Saudi Arabian Airlines na trase ze Ženevy do keňské metropole Nairobi stále frčí a Vy si tak do nitra východní Afriky můžete zaletět za opravdu nádherných 6 199 Kč. Když do nákladů započítáme cestu z Prahy (ideálně busem), tak jsme na ca 8,5 tisících Kč – což je stále o dost výhodnější než aktuální letenky z Letiště Václava Havla.

V hlavním městě se nevyplatí dlouho zůstávat. To se spíš po aklimatizaci vydejte za místní faunou, jelikož národními parky se spousty zástupců v říše zvířectva se to v Keni a jejím příhraničí jen hemží! Tak se za zážitky vydejte třeba v termínu od 1. do 12. října za 6 199 Kč >> REZERVUJ ZDE

  • Rezervujte: přímo přes náš vyhledavač
  • Zavazadla: 2 ks odbaveného zavazadla s limity po 23 kg (tzn 46 kg) a 1 ks klasického příručáku
  • Dostupnost: září – prosinec 2017
  • Termíny: v tomto kalendáři

Ubytování

Po dlouhé cestě a předcházející noci na letišti v Džiddě určitě oceníte pohodlnou matraci a ničím nerušený spánek během první noci v Nairobi. Největší nabídku ubytovacích kapacit Vám odhalí oblíbený Booking nebo využijte služeb srovnavače Trivago. I samotné hlavní město již postihla vlna modernizace  a přejímání západních trendů, takže si střechu nad hlavou vklidu zapykáte i přes AirBnB a potkáte hned někoho z místních.

Co v Keni?

 

Vybírat si můžete z nepřeberného množství míst, kde budete sledovat divokou zvěř. Ať už zvolíte národní parky Tsavo East, Tsavo West, Mount Kenya či rezervaci Masai Mara, tak určitě nebudete litovat. Kousek za hranicí s Tanzanií leží i populární kráter Ngorongoro a národní park Serengeti s jednou z nejhustších populací divoké zvěře. Zatímco odlišnější přírodní prostředí Vám nabídne východní pobřeží Viktoriina jezera nebo hornatá hranice s Ugandou, jíž dominuje Mount Elgon. Ten je sice o něco nižší než Kilimanjaro, ale celý trek na jeho vrchol považujeme rovněž za skvělý zážitek. Přímo v Keni můžete zdolat i její nejvyšší horu Mt. Kenya – druhou nejvyšší v celé Africe – na jejíž vrchol vede hne dněkolik udržovaných cest. A koupačku v Indickém oceánu podnikněte na některé z pláží u Mombasy nebo se vydejte po pobřeží na sever, kde na Vás čeká krásný a málo profláklý ostrov Lamu (předem si však zjistěte aktuální bezpečnostní situaci a doporučení, neboť to odsud již není moc daleko do Somálska).


Víza

Pro občany České republiky platí při návštěvě Keni vízová povinnost. Povolení ke vstupu do země si však musíte obstarat i online na této stránce, kde si vytvoříte účet a následně vyplníte formulář, přičemž za vše zaplatíte správní poplatek 50 USD. Mějte však na paměti, že internetová platforma je jediným oficiálním způsobem, kde lze o vízum žádat.

Pokud byste plánovali cestovat kolem Viktoriina jezera do Ugandy či poté i Rwandy, tak se vyplatí si zařídit tzv. „East African Visa“ platící do všech těchto zemí. O jeho aktuálnosti a potřebných procesních postupech se informujte na ambasádě některé z těchto zemí. Vízum do přilehlé Tanzánie obdržíte na hraničních přechodech za 50 USD.

EDIT: Vízum pro vstup do Keni byste měli být schopni získat i na Britském velvyslanectví v Praze na Malé Straně.


Očkování

Pravděpodobně ihned po příletu Vám bude zkontrolován Mezinárodní očkovací průkaz, v němž byste určitě měli mít potvzení o vakcinaci proti žluté zimnici, které je pro vstup do země vyžadováno. Jinak se však v Keni není potřeba obávat ničeho zlého. Vystačíte si s cestovatelským základem ve formě očkování proti žloutenkám typu A i B. Antimalarika jsou z našeho pohledu zbytečná. Maximálně ještě můžete zvážit očkování proti břišnímu tyfu, zvláště pokud se budete pohybovat v rurálních oblastech. Doporučuje taktéž konzumovat jen balenou vodu, předejdete tak možné infikaci cholerou, proti níž je možné také další očkování.

Jak do Ženevy

Mezi Prahou a Ženevou sice operují Swiss Airlines, ale zpáteční letenky bez přestupu vycházejí dráže než samotná cesta do Keni. Dále lze letět z Prahy s Lufthansou přes Frankfurt za ca 4,5 tisíce Kč. Ale rozhodně nejekonomičtěji vychází sednout v Praze do zeleného autokaru společnosti Flixbusu a přežít 17-ti hodinovou cestu. Tato varianta Vás vyjde na polovinu, co nejlevnější letenky. Navíc to berte jako nenásilný trénink před transportními návyky a zvyklostmi  ve východní Africe. Pokud jste ale třeba z jižní Moravy, tak by se Vám mohlo vyplatit zajet do Vídně a tam nasednout do oranžové letky easyJetu – jednosměrné letenky do Ženevy seženete za pár stovek…


Náhled letenek ze Ženevy do Nairobi za 6 199 Kč

Keňa - Nairobi za 6 199 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)