Kazachstán z Budapešti za 1 612 Kč
23.8.2018

Kazachstán z Budapešti

1612

O této nabídce

K výletu do středoasijských stepí láká nadšené cestovatele maďarská aerolinka Wizzair nabízející letenky do Kazachstánu za velmi sympatické ceny. Zpáteční letenky z Budapešti do hlavního a zároveň nejmodernějšího města Kazachstánu – Astany nabízí za 1 612 Kč (nejrychlejší z vás je uloví dokonce za 1 493 Kč). Nejlevnější tickety pořídíte během podzimních měsíců, ale nám nejvíce padl do oka termín na sklonku měsíce září (jen o tisícovku dražší díky dnešní 20% slevové akci dopravce). Tou dobou panují v Kazachstánu teploty lehce pod hranicí 20 °C a užijete si slunečních paprsků – ideální doba k poznávání krás kazašské přírody…

…tu však nehledejte v okolí moderní Astany, která je pouhou moderním metropolí celé země a od roku 1998 i hlavním městem. Za přírodními krásami se musíte vydat směrem na jih. Základnou se vám stane kulturní centrum země a bývalé hlavní město – Almaty ležící na úpatí pohoří Ťan-šan. Odtud určitě podnikněte výlety k jezeru Köl say, do kaňonu Čaryn se skalními útvary připomínajícími americký Grand Canyon  či Turgenského kaňonu plného nádherných vodopádů.

 • Rezervujte: přímo přes stránky dopravce Wizzair
 • Zavazadla: 1 ks klasického kabinového o rozměrech 55 x 40 x 23 cm s maximální váhou 10 kg
 • Dostupnost: podzim 2018
 • Příkladové termíny:
  • 19. – 26. 9. za 2 517 Kč
  • 7. – 17. 10. za 2 708 Kč
  • 21. – 31. 10. za 1 751 Kč
  • 7. – 14. 11. za 1 612 Kč
  • 14. – 21. 11. za 1 493 Kč – poslední místo (další za 1 612 Kč)
  • 2. – 5. 12. za 1 612 Kč
   ​​​​​​​
 • Tip: uvedené ceny platí pro členy Wizzair Discount Clubu, ostatní si budou muset pár stovek připlatit nebo členství zvážit 🙂

Ubytování

Vzhledem k večernímu příletu bude třeba minimálně jednu noc strávit v Astaně. Velmi pěkné zázemí nám poskytne tento parádní čtyhvězdový hotel za 552 Kč/os./noc včetně snídaně. Po přejezdu do Almaty bychom si bookli tento oblíbený Mildom Hotel se 3* za 620 Kč/os./noc včetně snídaně. Budete-li hledat jiné bydlo kdekoliv v Kazachstánu, tak pamatujte na osvědčené pomocníky v podobě Hotels.com či Bookingu.

Víza

Pro dovolenkové cesty do Kazachstánu postačí našinci platný cestovní pas. Tato středoasijská republika totiž počínaje loňským rokem zrušila vízovou povinnost pro mnoho zemí včetně České republiky. Po příletu pouze vyplníte imigrační kartu a následně již obdržíte razítko do pasu. Délka pobytu bez nutnosti víza byla stanoven na maximálně 30 dnů.

Jak z Astany do Almaty

K přesunu mezi Astanou a Almatou bychom využili nočního vlakového spoje. Jednosměrná jízdenka do vozu s lůžkovou úpravou vás vyjde na cca 600 Kč a po třinácti hodinách jízdy jste na místě – ideální způsob jak zabít dvě mouchy jednou ranou (transfer i nocleh). Jízdenky můžete nakoupit na těchto webových stránkách. Další možností bude využití lokálních aerolinek Bek Air. Ty nabízejí jednosměrné letenky za dvojnásobnou cenu v porovnání s vlakovými jízdenkami.

Jak do Budapešti

Do maďarské metropole se nejlépe dostanete na palubě autobusových spojů  společnosti RegioJet (jednosměrné jízdenky z Prahy od 399 Kč, resp. z Brna od 299 Kč). Srovnatelně z hlediska ceny vychází i Flixbus a Eurolines.  Alternativním může být spojení po železnici vlaky Českých drah

Náhled letenky z Budapešti do Astany za 1 493 Kč

Kazachstán z Budapešti za 1 612 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)