Kazachstán nově bez víz!
16.6.2016

Kazachstán nově bez víz!

O této nabídce

Tak to je super zpráva! Příští rok se koná v kazašské astaně  světová výstava EXPO a vláda v souvislosti s touto událostí rozhodla, že pro všechny členy OECD (mezi které patří i Česká republika a Slovensko) od 1. ledna 2017 zruší vízovou povinnost.

Dostat se tak do Střední Asie bude daleko jednodušší, teď jen počkat na pěknou akci od Pegasusu či Ukrajinců, a můžeme vyrazit!

Zdroj: eturbonews.com

 


guest
8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Slavomír Horák

Prosím,našli jste příslušné rozhodnutí vlády RK o tomto kroku? Ať hledám, jak hledám na kazašských (a jiných) stránkách, nemohu jej najít. Dokud neuvidím alespoň tento právní akt, budu se pohybovat na rovině dohadů. Poslední vyjádření jsem zaznamenal od kazašského ministra zahraničí o zrušení víz kvůli EXPU, reálné splnění tak může být uskutečněno, ale opdobných slibů jsem viděl a slyšel už několik.

Slavomír Horák

Souhlasím, ale ono je to trochu složitější, Kazachstán se řídí trochu jinou logikou než jenom zvýšení turistů na EXPO (ostatně ty hromady turistů bych tam nečekal, není to Milán).
Pokud za to nedostanou vízovou liberalizaci (neplést si s bezvízovým stykem) pro Schengen, tak se klidně může stát, že nic nebude.

Martin

Pro info aktuální stav v té věci: Kvůli Expu se mají opravdu rušit víza i Čechům, ale má jít jen o 1vstupová víza do 30 dnů pobytu. Čili ta víza, která se teď vyřizují bez pozvání. U businessu bude muset být přesný kontakt na zvoucí firmu, u turistiky rezervace hotelu. To chtěl doteď konzulát, od ledna to může vyžadovat celník po příletu. Ale oficiálně se to má vyhlásit na nějaké konferenci v listopadu.

Petr

Výborná zpráva, jen špatný obrázek 🙂
Na fotce je podle mě jezero Alakul v Kyrgyzstánu.

Alex

Zdravim!
Podle me tato fotka je spravna. To je lanovka na Čimbulak , zacina nekde u Medeo ( nejvýše položenym zimnim stadiónem s nejvetsi ledovou plochou na světě ) pobliz mesta Almaty.
Presto, ze jsem se tam narodil 🙂 bohuzel jeste jsem nikdy tuto lanovku nevidel 🙁 Avsak ten pohled na hory Zailijskeho Alatau asi uz si nikdy nespletu s jinym 🙂

Už ti letenky nikdo nevyfoukne

Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)