Kapverdy z Prahy za 5 710 Kč
28.11.2016

Kapverdy z Prahy

O této nabídce

Vydejte se v jarních měsících chytat sluneční paprsky na prosluněné Kapverdské ostrovy ležící v Atlantském oceánu západním směrem od afrických břehů. Využít můžete nyní velmi příjemně naceněných letenek od společnosti Thomas Cook s odlety z britského Manchesteru. Tam se dostanete také jednoduše z Prahy za pomoci lowcostového dopravce EasyJet a ještě Vám zbude čas na prohlídku samotného města výrazně spjatého s průmyslovou revolucí a třeba i návštěvu některého ze zápasu slavné Premier League (ať už na Old Trafford či Etihad Stadium)Celková cena z Prahy Vás tedy v combu vyjde na krásných 5 710 Kč (termín 28. 4. – 6. 5. 2017).
  • Rezervujte: přímo na stránkách easyJet a Thomas Cook
  • Zavazadla: easyJet Vás limituje 1 ks příručního zavazadla s maximálními rozměry 56 x 45 x 25 cm, zatímco Thomas Cook toleruje 1 ks bagáže s váhovým limitem 15 kg (letíte však k moři a moc potřeba toho není 🙂 )
  • Dostupnost:
    • nejlevnější termín 28. 4 – 6. 5. 2017 za 5710 Kč (PRG – MAN 28. 4. a 7. 5. -> MAN – SID 29. 4. a 6. 5.)

Ubytování

Přímo na ostrově Sal se doporučujeme ubytovat v některém z nádherných turistických resortů na jeho jižním pobřeží poblíž letoviska Santa Maria. Prakticky kompletní nabídku zajímavých  a stále dostupných hotelů nalezente na stránkách Bookingu. Pokud si nevyberete, zkuste se podívat na tuto prima čyřhvězdu, nacházející se lehce severněji, za 890 Kč/os. včetně snídaně.

Během cesty se bude hodit také nocleh v Manchesteru, pro který bychom zvolili například tento nádherný hotel přímo v centru anebo tuto sympatickou tříhvězdu.

Co na Salu?

Ostrov Sal patří do severní skupiny zdejších ostrovů, jinak nazývaných také návětrné. Přestože nějak extra nevyniká svou velikostí, tak na něm však naleznete více než jen dlouhé písčité pláže vybízející k hodinám stráveným chytáním bronzu nebo vodním radovánkám. Projít si můžete největší město ostrova Espargos se zbytky koloniální architektury, na východě ostrova navštívit bývalé solné doly Pedra de Lume, kde se nyní nachází přírodní lávové koupaliště s vodou mnohonásobně slanější než je salinita okolního oceánu. Nedaleko odsud je i záliv Shark bay oblíbený mezi surfaři. Na severozápadě na Vás čeká místo zvané Buracona s dalšími lávovými jezírky, oblíbené to místo zejména pro potápeče, a magickým okem Olho Magico. Zcela na jihu ostrova jsou to pak již jen písečné pláže v okolí Santa Marii anebo vyhlášený spot pro milovníky kitesurfingu tzv. Ponta Preta.

V obecné rovině si na Salu přijde na své každý, kdo má rád jakoukoliv formu surfingu (kite- , wind-  či klasik) nebo miluje potápění, případě jen hledá relax a odpočinek.

Pro přesuny na ostrově můžete využít zapůjčení auta na pár dní, kdy si projedete zbytek ostrova. Nejlepší nabídku naleznete v naší autopůjčovně. Další variantou může být pronájem čtyřkolek na třeba jednodenní výlet.

Počasí

Na přelomu dubna a května si teploty pravidelně pohybují kolem příjemných 25° C a okolní vody Atlantského oceánu zpravidla oscilují okolo 23 či 24° C, což je pro vodní radovánky takřka ideální.

Víza

Pro návštěvu Kapverdských ostrovů potřebují občané České republiky stále štempl ve svém pase. Vízum lze získat přímo po příletu na letišti, ovšem jednodušší bude o něj zažádat přímo v Praze na konzulátu. Cena vychází na 45 €/os. a měla by být stejná jak v Praze, tak na místě. Ovšem v případě např. rodinné dovolené můžete právě na konzulátu získat příjemné zvýhodnění. 🙂

Náhled letenky za 5710 Kč
Kapverdy z Prahy za 5 710 Kč
Kapverdy z Prahy za 5 710 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)