Kanárské ostrovy z Berlína od 1 274 Kč
23.11.2017

Kanárské ostrovy z Berlína

1274

O této nabídce

Pokud máte před vánočními svátky ještě trochu nevyčerpané dovolené, tak byste mohli uvažovat o výletu na na Kanárské ostrovy. Irský lowcostový dopravce Ryanair nyní nabízí letenky s odletem z Berlína jak na Lanzarote, tak i na Fuerteventuru za velmi příjemné ceny. Na prvně zmíněný ostrov se na pár dní dostanete za 1 274 Kč, zatímco na jeho jižního souseda jen o pár stovek dráž. Tak si sbalte batůžky a vyrazte za slunečními paprsky…

Lanzarote je čtvrtým největším z Kanárských ostrovů, oficiálně autonomního území pod španělskou vlajkou. Nachází se na západ od marockých břehů v oblasti zvané Makaronézie. Ostrov je vulkanického původu a jedná se o velmi atraktivní místo z pohledu návštěvníků, neboť se mu přezdívá „malá Havaj“. Lanzarote si oblíbili zejména milovníci surfingu, jelikož díky povětrnostním podmínkám se zde vlny dají sjíždět téměř po celý rok. Vyhlášené spoty se nacházejí především na severu a západě ostrova, zatímco jižní pláže jsou okupovány pasivními rekreanty. Právě na zmíněném jihu ostrova naleznete ty nejhezčí pláže. Většina z nich je písčitá, občas bílým a tu zase černým pískem. A když Vás již vody Atlantského oceánu, v němž se vzhledem k jeho teplotám dá koupat téměř celoročně, omrzí, tak jednoduše vyrazíte na trip do národního parku Timanfaya, kde spatříte i erupce gejzírů. Dalším zajímavým místem je jeskynní komplex Jameos del Aqua. Na tomto místě přežívá zvláštní druh slepých krabů, ale díky skvělé akustice se zde pořádají i koncerty.

Zatímco Fuerteventura je vyhlášená především pro své dlouhé a krásné písečné pláže. Charakter ostrova je jinak spíše pouštní, takže můžete vyrazit do vnitrozemí obdivovat písečné duny (třeba poblíž města Corralejo). Právě na severu ostrova je i dost vyhlášených surfařských spotů, jedná se o nejlepší místo k provozování toho vodního sportu na Fuertaventuře. A než se zase vrátíte zpátky do uplakaného počasí střední Evropy, tak byste samozřejmě měli ochutnat i místní specialitu ve formě kozího sýru.

 • Rezervujte: přímo přes stránky dopravce Ryanair
 • Zavazadla:  1 ks většího příručáku limitovaného rozměry 55 x 40 x 20 cm a 1 ks menšího s limitem 35 x 20 x 20 cm
 • Dostupnost: prosinec 2017
 • Termíny:
  • ​​​​​​​Berlín – Lanzarote
   • 6. – 10. 12. za 1 835 Kč
   • 6. – 13. 12. za 1 631 Kč
   • 13. – 20. 12. za 1 274 Kč
   • 17. – 20. 12. za 1 274 Kč
  • Berlín – Fuerteventura
   • 5. – 12. 12. za 1 631 Kč
   • 9. – 12. 12. za 1 631 Kč
   • ​​​​​​​9. – 16. 12. za 1 631 Kč
   • 12. – 19. 12. za 1 631 Kč

Ubytování

Na Lanzarote velmi hezky vychází tato vilka na samém severu ostrova za 382 Kč/os./noc. Pro změnu na jihu v Puerto del Carmen bychom volili tento pohodový pension za 573 Kč/os./noc.

Jestliže se vydáte na Fuerteventuru tak mrkněte na toto skvěle hodnocené ubytko za 573 Kč/os./noc anebo dejte šanci takovémuto tříhvězdovému hotelu za 994 Kč/os./noc.

Jak do Berlína

Do německé metropole se z Prahy dostanete velice jednoduše za pomoci autobusových dopravců jako jsou Flixbus nebo Regiojet. Na palubě zelených resp. žlutých autokarů se lze dopravit až přímo na letiště Schönefeld v cenách začínajících kolem 500 Kč za jednosměrnou jízdenku.

Jestli Vám bude stačit se dopravit do centra města, tak seženete jízdenku za 390 Kč. Ze zastávky ZOB se na Schönefeld dostanete U-Bahnem U2 (z Kaiserdamm na Zoologischer Garten) a následně regionální vlaky RE 7 nebo RB 14. Cena jízdenky je pro zóny ABC je 3,30 € a cesta by neměla trvat déle než 45 minut.

Autopůjčovna

Na obou zmíěněných Kanárských ostrovech se určitě vyplatí půjčit si auťák a projet si je po vlastní ose. Pro checknutí aktuální nabídky dostupných automobilů se podívejte do naší autopůjčovny.

Počasí

Na sklonku letošního kalendářního roku se budou teploty vzduchu na Kanárských ostrovech pohybovat mezi příjemnými 20 a 25°C, zatímco okolní vody Atlantského oceánu budou stále vyhřáty na ca 20 °C. To sice již nebude na enormně dlouhou koupačku, nicméně krátké osvěžení jistě přijde vhod. A v případě provozování vodních sportů si vezmete neoprén.

Náhled letenky z Berlína na Lanzarote za 1 274 Kč

Kanárské ostrovy z Berlína od 1 274 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)