Jordánsko – Ammán z Prahy za 1 670 Kč
7.3.2019

Jordánsko - Ammán z Prahy

1 670

O této nabídce

Pravděpodobně nejdostupnější blízkovýchodní destinací (z hlediska ceny) na přímých linkách z Prahy je kromě izraelského Eilatu i Ammán ležící v sousedním Jordánsku. Zpáteční letenky z Prahy do Jordánského hášimovského království nyní pořídíte u Ryanairu za ceny kolem 17 stokorun na množství termínů v květnu a červnu letošního roku.  Vzhledem k ročnímu období je nutné počítat s teplým počasím, ale tím spíše si na cestě vystačíte jen s malým příručákem.

V hlavním městě Ammánu můžete obdivovat zachovalé památky z dob antického Říma anebo ukojit své chuťové buňky tradičními pokrmy v ulicích pulsujícího města. Poté se určitě musíte přesunout k největšímu lákadlu celé země – do Skalního města v Petře, které bývá právem označováno za jeden ze sedmi nových divů světa. Ideálním dopravním prostředkem k dosažení Petry budou autobusy společnosti JETT. Plni dojmů z úžasné Petry pokračujte k berberům do Wádí Rum a vychutnejte si noc v tradičních stanech uprostřed pouště. Za koupačkou se vydejte na samý jih země do Aqaby, jejíž břehy ve stejnojmenném zálivu omývá Rudé moře. A při návratu do Ammánu se nezapomeňte zastavit u křižáckého hradu Kerak. Nedaleko něj leží Mrtvého moře, kde se přímo nabízí dočíst oblíbenou knížku během relaxace na vodní hladině.

 • Rezervujte: přímo přes stránky společnosti  Ryanair
 • Zavazadla: 1 ks příručního zavazadla s rozměr 40 x 25 x 20 cm
 • Dostupnost: květen – červen 2019
 • Termíny:
  • 14. – 21. 5. za 1 699 Kč
  • 21. – 28. 5. za 1 699 Kč
  • 28. 5. – 1. 6. za 1 670 Kč
  • 4. – 8. 6. za 1 800 Kč
  • 4. – 11. 6. za 1 686 Kč
  • 11. – 15. 6. za 1 686 Kč
  • 18. – 25. 6. za 1 686 Kč

Ubytování

Přímo v Ammánu bychom si vybrali tento velmi pěkný čtyřhvězdový hotel 721 Kč/os./noc včetně snídaně anebo tuto skromnější dvouhvězdu v srdci města za 407 Kč/os./noc. Další nabídku ubytovacích zařízení po celém Jordánsku naleznete klasicky na Bookingu či Hotels.com.

Víza

Vízum do Jordánska doporučujeme řešit v rámci tzv. Jordanpassu, který Vám kromě bezproblémového vstupu do země přinese i možnost vstupů do nejpopulárnější památky v podobě skalního města Petra zapsaného na seznamu UNESCO a dalších více než 40 zajímavých míst. Jedinou podmínkou jeho validity je zůstat v zemi alespoň 3 noci, což však vzhledem k itineráři letů nebude problém. Případně lze vízum získat na počkání po příletu na letiště Královny Aliy v Ammánu za poplatek 40 JOD.

Náhled letenky z Prahy do Ammánu za 1 670 Kč

Jordánsko - Ammán z Prahy za 1 670 Kč

 


Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Ryanair

Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)