Jižní Korea – Soul – 10990 Kč
3.8.2016

Jižní Korea - Soul

O této nabídce

Nemáte zatím svého favorita a rádi byste nějakou méně tradiční destinaci? Vydejte se vstříc novým zážitkům do Jižní Koreje, jedné z nejvyspělejších asijských zemí. Polské aerolinky LOT přišly se zajímavým tarifem nabízejícím odlet přímo z Prahy do Soulu, pouze s krátkým přestupem ve Varšavě, za 10990 Kč. Termínů je zatím dost.

[highlightbg]

  • Rezervace: v našem vyhledávači
  • Termíny:  v tomto kalendáři
  • Dostupnost tarifu: říjen 2016 – červen 2017 mimo Vánoc
  • Zavazadla: 1 ks odbavené krosny/kufru s limitem 23 kg a 1 ks příručního zavazadla

[/highlightbg]

Ubytování

Výchozí pozice pro první výlety v Soulu či po jeho blízkém okolí nejlépe naleznete na stránkách Bookingu. Případně lze využít také stránek Agody anebo srovnávače služeb Trivago. Jednoduchý, ale útulný hotel seženete v Soulu už za 356 Kč/os/noc včetně snídaně.

Počasí

Stejně jako v našich končinách, tak i na Korejském polostrově lze cyklus počasí rozdělit na čtyři roční období, který jsou výrazně ovlivněny zimním a letním monzumem. Z nabízených termínů je nejvhodnějším termínem pro návštěvu Koreje jaro.  Během jara jsou dešťové přeháňky minimální, jedná totiž o poločas mezi suchou chladnou zimou a teplým, sic i deštivým létem. Průměrné teploty se pohybují lehce pod hranicí 20°C. Příroda začíná ožívat, zelenat se a to je ten správný čas vydat se i na trek do krásné korejské přírody.

Co tam dělat?

V hlavním více než desetimilionovém Soulu určitě doporučujeme navštívit královský palác dynastie Jeseon –  Gyeongbokgung – zbudovaný na konci 14. století, ležící v severní části města. Tento palác je také obklopený krásnými zahradami a z celého jeho okolí na Vás bude dýchat úžasná historie. Dále nevynechejte Memoriál Korejské války, připomínající válečný konflikt, v jehož důsledku panují  napjaté vztahy mezi Severní a Jižní Koreou prakticky až do dnešní doby. Pro nasátí atmosféry současné místní kultury vyražte do čtvrti Myeongdong, v níž se jistě projděte po hlavní „shopping street“, kde na Vás kromě spoustu butiků a obchodů čeká i mnoho příležitostí, jak ochutnat některou z místních tradičních specialit.

Až se metropole lidského mraveniště přejíte, směřujte přes severní Soul do Národního parku Bukhansan, který skrývá zalesněné granitové vrcholky a přímo vybízí k treku po svých kopcích. Pokud jste zdatnější zkuste třeba Dulle-gil trails, což je soubor několika tras rozličné délky a náročnosti po místních kopcích a vyhlídkách.

Jižním směrem od hlavního města leží, byť stále v metropolitní oblasti leží sídlo Yongin. Právě zde naleznete nejoblíbenější a největší zábavný park Korejského poloostrova zvaný Everland. Spíše než pouze zábavné centrum je to však „město ve městě“ a svým návštěvníkům nabízí mnoho sekcí od zoologické zahrady, přes akvapark až po části simulující „malou Evropu či USA“.

Náhled letenky za 10990 Kč

Jižní Korea - Soul - 10990 Kč


Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)