Jižní Korea - Soul
3.8.2016

Jižní Korea - Soul

O této nabídce

Nemáte zatím svého favorita a rádi byste nějakou méně tradiční destinaci? Vydejte se vstříc novým zážitkům do Jižní Koreje, jedné z nejvyspělejších asijských zemí. Polské aerolinky LOT přišly se zajímavým tarifem nabízejícím odlet přímo z Prahy do Soulu, pouze s krátkým přestupem ve Varšavě, za 10990 Kč. Termínů je zatím dost.

[highlightbg]

  • Rezervace: v našem vyhledávači
  • Termíny:  v tomto kalendáři
  • Dostupnost tarifu: říjen 2016 – červen 2017 mimo Vánoc
  • Zavazadla: 1 ks odbavené krosny/kufru s limitem 23 kg a 1 ks příručního zavazadla

[/highlightbg]

Ubytování

Výchozí pozice pro první výlety v Soulu či po jeho blízkém okolí nejlépe naleznete na stránkách Bookingu. Případně lze využít také stránek Agody anebo srovnávače služeb Trivago. Jednoduchý, ale útulný hotel seženete v Soulu už za 356 Kč/os/noc včetně snídaně.

Počasí

Stejně jako v našich končinách, tak i na Korejském polostrově lze cyklus počasí rozdělit na čtyři roční období, který jsou výrazně ovlivněny zimním a letním monzumem. Z nabízených termínů je nejvhodnějším termínem pro návštěvu Koreje jaro.  Během jara jsou dešťové přeháňky minimální, jedná totiž o poločas mezi suchou chladnou zimou a teplým, sic i deštivým létem. Průměrné teploty se pohybují lehce pod hranicí 20°C. Příroda začíná ožívat, zelenat se a to je ten správný čas vydat se i na trek do krásné korejské přírody.

Co tam dělat?

V hlavním více než desetimilionovém Soulu určitě doporučujeme navštívit královský palác dynastie Jeseon –  Gyeongbokgung – zbudovaný na konci 14. století, ležící v severní části města. Tento palác je také obklopený krásnými zahradami a z celého jeho okolí na Vás bude dýchat úžasná historie. Dále nevynechejte Memoriál Korejské války, připomínající válečný konflikt, v jehož důsledku panují  napjaté vztahy mezi Severní a Jižní Koreou prakticky až do dnešní doby. Pro nasátí atmosféry současné místní kultury vyražte do čtvrti Myeongdong, v níž se jistě projděte po hlavní „shopping street“, kde na Vás kromě spoustu butiků a obchodů čeká i mnoho příležitostí, jak ochutnat některou z místních tradičních specialit.

Až se metropole lidského mraveniště přejíte, směřujte přes severní Soul do Národního parku Bukhansan, který skrývá zalesněné granitové vrcholky a přímo vybízí k treku po svých kopcích. Pokud jste zdatnější zkuste třeba Dulle-gil trails, což je soubor několika tras rozličné délky a náročnosti po místních kopcích a vyhlídkách.

Jižním směrem od hlavního města leží, byť stále v metropolitní oblasti leží sídlo Yongin. Právě zde naleznete nejoblíbenější a největší zábavný park Korejského poloostrova zvaný Everland. Spíše než pouze zábavné centrum je to však „město ve městě“ a svým návštěvníkům nabízí mnoho sekcí od zoologické zahrady, přes akvapark až po části simulující „malou Evropu či USA“.

Náhled letenky za 10990 Kč

10990


Zapoj se do diskuze

avatar

Už ti letenky nikdo nevyfoukne

Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)