Jižní Korea – Seoul z Berlína za 10 606 Kč
7.9.2017

Jižní Korea - Seoul

10606

O této nabídce

K výletu na Dálný východ přímo vybízí současná nabídka polského národního dopravce LOT Airlines, který nahrál do systému tarify na trase z Berlína do hlavního města Jižní Koreje – Seoulu. Dostupných je dostatek termínů na přelomu roku v měsících prosinci a lednu a to včetně termínů přes Vánoce a Nový rok. Do země s jednou z nejrychleji rostoucích ekonomik na světe si můžete zaletět za 10 606 Kč. Cestou Vás čeká v obou dvou směrech pohodový přestup ve Varšavě.

Ubytování

Nejširší nabídku bydla v Seoulu, tak i jinde na území Korejské republiky seženete na stránkách oblíbeného Bookingu. Zkusit můžete taktéž srovnavač služeb Trivago anebo stále se rozšiřující platformu AirBnB.

K jednoduchému přespání bychom využili třeba tento populární dvouhvězdový guesthouse za 386 Kč/os./noc, zatímco větší pohodlí naleznete v této pěkné tříhvězdě za 836 Kč/os./noc.

Víza

Pokud na území Korejské republiky strávíte méně než 90 dní a účel vaší cesty bude turistický, tak si nepotřebujete opatřovat jakožto občané České republiky žádná víza.

Jak do Berlína

Nejsnazší spojení mezi Prahou a Berlínem se nabízí v podobě využití některého z četných spojů společností Regiojet nebo Flixbus. Na této trase operuje ještě například Eurolines, jen má nižší frekvenci jízd. Ceny za jednosměrnou jízdenku do centra začínají na 390 Kč. Alternativně by šlo využít i vlakového spojení Českých drah.

Z centra německé metropole na letiště Tegel dostanete jednoduše autobusy městské hromadné dopravy na linkách 109 a 128 anebo Expressbusem s označením X9. Letiště se nachází v tarfiní zóně B, tudíž Vám postačí jízdenka za 2,8 €.

Tipy k návštěvě

V hlavním více než desetimilionovém Soulu určitě doporučujeme navštívit královský palác dynastie Jeseon –  Gyeongbokgung – zbudovaný na konci 14. století, ležící v severní části města. Tento palác je také obklopený krásnými zahradami a z celého jeho okolí na Vás bude dýchat úžasná historie. Dále nevynechejte Memoriál Korejské války, připomínající válečný konflikt, v jehož důsledku panují  napjaté vztahy mezi Severní a Jižní Koreou prakticky až do dnešní doby. Pro nasátí atmosféry současné místní kultury vyražte do čtvrti Myeongdong, v níž se jistě projděte po hlavní „shopping street“, kde na Vás kromě spoustu butiků a obchodů čeká i mnoho příležitostí, jak ochutnat některou z místních tradičních specialit.

Až se metropole lidského mraveniště přejíte, směřujte přes severní Soul do Národního parku Bukhansan, který skrývá zalesněné granitové vrcholky a přímo vybízí k treku po svých kopcích. Pokud jste zdatnější zkuste třeba Dulle-gil trails, což je soubor několika tras rozličné délky a náročnosti po místních kopcích a vyhlídkách.

Jižním směrem od hlavního města leží, byť stále v metropolitní oblasti leží sídlo Yongin. Právě zde naleznete nejoblíbenější a největší zábavný park Korejského poloostrova zvaný Everland. Spíše než pouze zábavné centrum je to však „město ve městě“ a svým návštěvníkům nabízí mnoho sekcí od zoologické zahrady, přes akvapark až po části simulující „malou Evropu či USA“.

 

Náhled letenek z Berlína do Seoulu za 10 606 Kč

Jižní Korea - Seoul z Berlína za 10 606 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)