Jarní i letní Stockholm za 488 Kč
16.3.2017

Jarní i letní Stockholm

O této nabídce

Dostupnost švédského hlavního města Stockholmu je ze slezských letišť dlouhodobě na velmi příjemné cenové hladině. A vy toho můžete využít během jarních měsíců nebo dokonce i června k výletu do „Benátek severu“, na které byla švédská metropole korunována. Maďarský dopravce Wizzair nabízí nabízí letenky s odlety z Katowic nebo Wroclawi doslova za pár kaček a ceny začínají již na hezkých 488 Kč pro členy jejich Discount Clubu. Za tuto atraktivní cenu je dostupný kupříkladu termín 5. – 10. 5., kdy můžete využít prodlouženého víkendu nastaveného o státní svátek. Nicméně jen o pár peněz dráže vychází i pěkné letenky na prodloužené víkendy.
 • Rezervace: přímo přes stránky dopravce Wizzair
 • Zavazadla: 1 ks menšího příručáku s limity 42 x 32 x 25 cm
 • Dostupnost: duben – červen 2017
 • Termíny a odlety:
  • z Katowic
   • 5. – 10. 5. za 488 Kč
   • 19. – 21. 5. za 488 Kč
   • 26. – 28. 5. za 738 Kč
   • 2. – 4. 6. za 801 Kč
   • 23. – 26. 6. za 644 Kč
  • z Wroclawi
   • 1. – 4. 4. za 519 Kč
   • 20. – 22. 4. za 769 Kč
   • 13. – 16. 5 . za 644 Kč
   • 19. – 22. 5. za 488 Kč
   • 9. – 12. 6. za 801 Kč
 • Tip: uvedené ceny platí pro členy Wizzair Discount Clubu, ostatní si budou muset pár stovek připlatit nebo členství zvážit 🙂

Ubytování

Obecně známý fakt, že služby včetně ubytování jsou ve skandinávských zemích dražší než v jiných koutech Evropy, Stockholm do puntíku potvrzuje. Z našeho pohledu zajímavě vychází například tento sympatický hostel za 1 121 Kč/os./noc. Podobně laděnou variantou bude i tento jednoduchý hostel za 1 245 Kč/os./noc.

Další nabídku hostelů i hotelů naleznete na stránkách Bookingu nebo využijte služby srovnavače Trivago.

Jak do Katowic

Nejideálnějším dopravním prostředkem pro dosažení hornoslezského města je jistě osobní automobil. Ten lze po dobu svého pobytu v zahraničí ponechat zaparkovaný přímo na letištním parkingu, kde s českou nebo slovenskou SPZ obdržíte 90% slevu na parkovné.

Další možností je využití železniční dopravy, kdy se na palubě žlutočerných vozů Leo Expressu dostanete z Prahy do centra Katowic za 349 Kč/směr. Z centra města se na letiště dostanete airport expressem za 50 minut.za cca 160 Kč. Některé spoje LE zajíždí dokonce přímo na letiště.

Přímo na letiště Vás také dovezou autobusy společnosti Tigerexpress vyjíždějící z Ostravy a Bohumína.

Bohužel však odlet je naplánován již na 6 hodinu ranní, proto pokud nevyužijete osobního automobilu, bude asi nutné jet předvečer odletu a noc strávit na letišti.

Jak do Wroclawi

Nejvýhodnější spojení po finanční stránce i po stránce návaznosti na lety nabízí společnost Polskibus. Z Prahy se do centra Dolnoslezského vojvodství dostanete za 4 a půl hodiny cesty a ceny jednosměrných jízdenek se pohybují mezi dvěmi a třemi stovkama Kč. Odlety jsou vypravovány v 10.15, tudíž nejpříhodnějším řešením bude využít popůlnoční spoj z Prahy. Z autobusového nádraží se pak na letiště dostanete linkovým autobusem s číslem 106, jehož jízda trvá cca 40 minut.

Jak z letiště Skavsta do centra

Nejrychlejší způsob, jak se dostat z letiště do centra je Arlanda Express, který jede až 200 km/h. Základní cena je 280 švédských korun za jeden směr, ale dopravce nabízí velké množství různých slev. Například 50 % pro držitele karty ISIC, slevy pro více osob cestujících spolu (platí jen od čtvrtka do neděle) a pro samostatné cestující může být zajímavá 45% sleva v případě zakoupení jízdenky online 90 a více dní před odjezdem – což by šlo aplikovat na termíny v závěru června.

Pokud však nespěcháte, tak můžete využít také autobusy Flygbussarna, kde jedna cesta vyjde na 99 švédských korun při nákupu online.

 

Náhled letenky z Ktaowic do Stockholmu za 488 Kč

Jarní i letní Stockholm za 488 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)