JAR – Johannesburg – 10980 Kč
13.10.2016

JAR - safari z Prahy

O této nabídce

Vydejte se s námi prozkoumat krásy Jihoafrické republiky a spatřit třeba kompletní „Velkou pětku“ v Kruegerově národním parku. Zpáteční letenky u nás nyní pořídíte za velmi dobrých 10980 Kč s odletem z přímo z Prahy a návratem do nedaleké Vídně, přičemž Vás přepraví  španělská Iberia. V nabídce je velmi pestrá paleta termínů, z níž si vybere prakticky každý. Co třeba vyzkoušet jihoafrické léto a letět za sluníčkem na dva týdny v lednu (12. – 25. ledna)? Zmíněný termín rezervujte přímo zde.

  • Termíny: v tomto kalendáři termínů
  • Rezervace: v našem vyhledávači (zadat jako kombinaci Praha – Johannesburg a Johannesburg – Vídeň)
  • Dostupnost: listopad 2016 – červenec 2017
  • Zavazadla: v ceně 1 ks odbaveného zavazadla  maximální hmotností 2 a 1 ks příručního zavazadla

Po rychlém exkurzu kolem největšího jihoafrického města a zapůjčení vozidla se vydejte objevovat krásy místní přírody na severovýchod do Kruegerova národního parku. Pokračujte jižním směrem a objevíte jednu z posledních absolutistických monarchií, Svazijsko, s úžasnými přírodními scenériemi a bohatou kulturní tradicí (čeští občané mají bezvízový styk pro návštěvu nepřekračující 30 dní). Následně se můžete vykoupat v Indickém oceánu, kde jsou vůbec ty nejlepší podmínky pro surfování z celého kontinetu. Dále byste neměli vynechat ani další vnitrozemskou enklávu Lesotho. Území odkud pochází původně etnikum Křováků a na jihu tohoto malého království se začínají tyčit majestátní Dračí hory s vrcholy vyššími než 3 000 m. n. m. Díky úžasným horám a četným říčním údolím se Lesotho označuje za africké Švýcarsko. (našinec by měl mít opět bezvízový styk, ale situaci raději ověřte před cestou na stránkách MZV).

Ubytování

Nejlepší nabídku ubytování nejen v samotném Johannesburgu najdete na stránkách Bookingu. My bychom Vám doporučili tento solidní hotel již za 440 Kč/os/noc ve dvoulůžkovém pokoji. V případě jeho nedostupnosti ve Vašem termínu (je skvěle hodnocený a velmi oblíbený) zkuste zvolit alternativu v podobě této tříhvězdičkové oázy klidu a pohody!

V Kruegerově národním parku naleznete dostatek honosných lodží, ale doporučujeme spíše skromnější ubytování v menších kempech, kde nejlépe nasajete tu pravou atmosféru africké divočiny. Z některých se dokonce můžete se zkušeným průvodcem/stopařem vydat na pěší safari a vrátit se tak v čase o století zpátky. To je teprve to ryzí dobrodružsví! Výborné hodnocení má kupříkladu tento guesthouse na jižním okraji parku.

Počasí

Krátkodobý stav atmosféry je Jihoafrická republice pro našince příznivé prakticky po celý rok. Samozřejmě, existuje zde teplejší a chladnější období, ale vyložené extrémy by Vás potkat neměly. Jelikož JAR leží na jižní polokouli tak musíte počítat s inverzním počasím než na jaké jsme zvyklí z našich končin. Konkrétně východní část země je ve srovnání se západem vlhčí a teplejší. Od listopadu do března Vás může potkat krátký a intenzivní deštík, nicméně v tomto období stoupají teploty přes 30°C, zatímco od dubna do září se teplota pohybuje okolo 20°C.

Jak z Vídně?

Z rakouské metropole, Vídně, se lze do Prahy nejlépe dopravit žlutými autobusy společnosti Student Agency již za 380 Kč, přičemž celá trasa je obsluhována desetkrát denně!

Víza

Česká republika disponuje s tou Jihoafrickou vzájemným bezvízovým stykem, tedy v případě návštěvy za turistickým účelem, která nepřesáhne 90 dní. Tudíž tuto položku nemusíte před vůbec řešit.

Autopůjčovna

Za zvážení jistojistě stojí zapůjčení auta, hlavně v případě, že dáte do kupy bandu třeba 4 cestovatelů. Kromě ušetřeného času budete disponovat také výborným pomocníkem pro safari v Kruegerově národním parku. O velkých vzdálenostech mezi navštíveníhodnými místy nemluvě. Bohatou nabídku možností naleznete v naší autopůjčovně.

JAR - Johannesburg - 10980 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)