Jamajka z Bruselu za 7 288 Kč
25.4.2017

Jamajka z Bruselu

O této nabídce

Pořádně teplé počasí je stále v nedohlednu, tak si za sluníčkem holt zaletíme. Vydat se můžete do kolébky rastafariánského náboženství a rodiště Boba Marleyho. Společnost Jetairfly nyní nabízí lety z Bruselu na Jamajku! Konkrétně do druhého největšího města na ostrově  – Montego Bay za parádních 7 288 Kč. Tak na nic nečekejte a vyražte do oázy klidu a všeobecné pohody, která tak nějak panuje absolutně všude po ostrově. Na tuto dovolenou opravdu budete ještě dlouho vzpomínat. 🙂

 • Rezervujte: přímo přes stránky dopravce Jetairfly
 • Zavazadla:
  • ​​​​​​​1 ks příručního zavazadla  s váhovým limitem 10 kg v ceně
  • odbavenéh zavazadlo s váhovým limitem 20 kg za příplatek  20€/směr
 • Dostupnost: duben – červen 2017
 • Termíny:
  • odlety: 26. 4. + 3. / 10. / 14. /17. / 24. / 28. / 31. 5. + 7. / 11. / 14. 6.
  • návrat: 21. / 24. / 28. / 31. 5. +  11. / 14. 6.

Ubytování

Stejně jako v jiných částech světa hledejte střechu nad hlavou na stránkách oblíbeného Bookingu, případně můžete využít srovnavač Trivago. Nám se třeba i osvědčilo čas o da času mrknout na čím dál oblíbenější AirBnB zprostředkující ubytování u lokálů. 

Po příletu do Montego Bay zkuste nalézt na AirBnB pohodový apartmán uživatele Jesseho ležící kousek nad městem. Z tamnější terasy se Vám potom nabídnou čarokrásné výhledy. Případně zvolte tento pěkný hotel v klasickém stylu za 556 Kč/os./noc. Pokud se vydáte do hlavního města Kingstonu, tak jistě neváhejte s rezervací lůžka v tomto stylovém Reggae hostelu, kde Vám i ochotně poradí, kam zajít na tu nejlepší street party. Vyznavači plážových aktivit by jistě neměli vynechat ani Treasure beach, kde se o Vás perfektně postarají v tomto guesthousu. No, a v horách Vám jednoznačně doporučíme tuto rastafariánskou stanici s neopakovatelnou atmosférou.

Jak do Bruselu a na letiště

Pravidelné spojení mezi Prahou a Bruselem z po silnici zajišťují autobusový dopravci Regiojet a Flixbus. Český dopravce jezdí přes noc za 830 Kč, zatímco zelené autobusy německé společnosti vyjíždějí několikrát denně za ceny okolo tisícovky. V centru města doporučujeme vyjet z nádraží Gard du Noord autobusem číslo 272 na letiště Zaventem. 

Případně můžete využít každodenního leteckého spoje na palubě Ryanairu z Prahy na menší bruselské letiště Charleroi, ležící cca 60 km od města.

Tip na program

Nejhezčí pláže s průzračnou vodou jsou bezesporu na západním pobřeží v okolí města  Negril, kde se také koncentruje většina turistů v místních resortech. Což však nebylo nic pro nás, takže jsme se tomuto místu vyhnuli.  Montego Bay, kam přiletíte, je druhé největší jamajské město a ideální destinace pro rychlou aklimatizaci. Nabízí několik hezkých pláží (jak volně přístupných, tak zpoplatněných) a odhalí Vám dennodenní zmatek rušného většího města, to vše samozřejmě za zvuku všudypřítomného reggae. Několik desítek kilometrů východním směrem se zastavte v městečku  Falmouth, kde uvidíte klasickou koloniální architekturu, a sedněte si na terasu Nazz clubu na hlavní třídě, přičemž během debaty s místními a popíjením výtečného piva Red Stripe můžete pozorovat „běžný život na ulici“. Odtud si lze vzít taxík a dojet do městečka Sherwood Content, odkud pochází slavný sprinter Usain Bolt a dodnes v něm žijí jeho rodiče. Pokud jste fyzicky zdatní a máte rádi pěší turistiku, tak určitě zvažte absolování  treku z Windsoru do Troy napříč celou Cockpit Country. Ovšem domluvte si průvodce předem v Sherwoodu, jelikož se jedná o cestu zarostlou džunglí, kterou bez mačet a znalosti místních starších mužů těžko projdete. Odměna Vás poté může čekat na jižních plážích v okolí poklidného Treasure Beach. Ideálním místem pro odpočinek a načerpání nové energie je bar Smookey´s na hlavní pláži. Lehce severněji v okolí města  Black River osvěžte upocené tělo ve vodopádech  YS Falls, svlažte hrdlo ve vyhlášené  destilérce Appleton nebo navštivte lehce autonomní město Maroonů, tedy původních obyvatel ostrova. V hlavním a rušném  Kingstonu nevynechejte určitě nějakou pouliční párty s ohromnými soundsystemy (ideálně však s nějakými lokálními přáteli), popř. navštivte vyhlášený Dub club. Ze zajímavostí přímo ve městě pak doporučíme Uptown s několika muzei a Národní galerií anebo lehce turistické muzeum Boba Marleyho v jeho rodném domě. Pokud budete pokračovat dále na východ určitě nevynechejte rybářské město  Port Antonio a blízkou  Blue lagoon, popř. další hezké vodopády Reach Falls nebo následně severnější  Ocho Rios. Nedaleko něho se nachází nádherné vodopády na řece Dunn, ovšem na náš vkus je to již více „aquapark pro Američany“ ze zaoceánských lodích, které zde vždy na pár dní zakotví. Kromě moře se zde můžete zajet vykoupat i do místa zvaného  Blue Hole umožňující koupačku v azurově modré sladké vodě.

Náhled letenky z Bruselu do Montego Bay za 7 288 Kč neboli 272 €

Jamajka z Bruselu za 7 288 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)