Jamajka z Bruselu – 8106 Kč
12.10.2016

Jamajka z Bruselu

O této nabídce

Zima ještě pořádně nezačala a Vy už vyhlížíte další léto? Vydejte do stále slunného Karibiku! Tentokrát v našich sítích uvízla oáza pohody a „Mekka reggae muziky“ – Jamajka. Společnost Jetairfly uvolnila last minute letenky v listopadových termínech za skvělých 8106 Kč s odletem z Bruselu do Montego Bay. Tak neváhejte ani okamžik a zaleťte si do rodiště Boba Marleyho. Užijte si zlatavé paprsky na plážích. Podnikněte treky v dechberoucích Blue Mountains. Poznejte rastafariánskou kulturu. Anebo ochutnejte všudypřítomnou magickou bylinu, která je s ostrovem spjata.

Sami jsme se před pád dny vrátili z třítýdenního požitku, takže výhradně doporučujeme a níže uvádíme skvělé tipy, jak si ostrov užít na maximum.

  • Rezervace: přímo přes tuifly.be
  • Dostupnost: pouze listopad 2016
  • Termíny: nejlevněji vychází odlety 13./16. 11. a návrat 20. / 23. / 27. / 30. 11. (lehce dráž více možností)

Jak do Bruselu?

Do Bruselu je dostanete v Prahy přímo autobusem. Pravidelně jezdí žluté linky Student Agency anebo můžete využít německého přepravce Flixbus. Ceny za jednosměrnou cestu se pohybují okolo 1 000 Kč. Doporučujeme jet přes noc a během následující dne proletět Brusel (na centrum Vám pár hodinek bohatě stačí) a pak vyrazit z Gard du Noord (severní nádraží) autobusem číslo 272 na letiště.

Ubytování

Nejvýhodnější nabídky střech nad hlavou naleznete na stránkách Bookingu, popř. použijte srovnavač Trivago. Pokud preferujete poklidnou dovolenou u moře a hotelové zázemí vyražte na západní pobřeží do Negrilu a zkuste tento pohodový hotel přímo na pláži.

Pokud však chcete projet z ostrova co nejvíce, tak zde jsou ubytka ozkoušená na vlastní kůži. Ze začátku v Montego Bay se nebojte využít služeb AirBnB a najděte si uživatele Jesseho. Nabízí velmi levné ubytování ve vile na kopci za městem, kde můžete spát i na terase s epickým výhledem, stylově –  v hamakách. Na jihu ostrova v Treasure Beach složte hlavy v tomto příjemném guesthouse u pláže. V neusínajícím Kingstonu určitě doporučujeme skromný Reggae hostel, kde se dozvíte aktuální rozpis bujarých street party a dalších akcích. V případě vydáte-li se do hor, tak nejlepší zázemí nabízí takovýto prima guesthouse anebo rastafariánská základna pod nejvyšší horou Jamajky. Základnou pro oblast východního pobřeží by se jistě měl stát jistě skvělý hostel na útesu vlastněný vyčilovanou dvojkou německých bratří. Severovýchodní část země a letovisko Ocho Rios? Opět velmi příjemný Reggae hostel.

Počasí

Přestože listopad není úplně hlavní sezonou, tak se nemusíte ničeho obávat. Teploty se budou pohybovat nad příjemnými 25°C a moře bude snad ještě teplejší. Bundu jsme použili pouze v noci v horách. Může maximálně lehce a intenzivně zapršet, a ani hurikánů se bát nemusíte místní jsou velice dobře připraveni 🙂 (nám se třeba Matthew těsně vyhl, ale v nebezpečí jsme se rozhodně necítili..)

Program

Nejhezčí pláže s průzračnou vodou jsou bezesporu na západním pobřeží v okolí města Negril, kde se také koncentruje většina turistů v místních resortech. Což však nebylo nic pro nás, takže jsme se tomuto místu vyhnuli. Montego Bay, kam přiletíte, je druhé největší jamajské město a ideální destinace pro rychlou aklimatizaci. Nabízí několik hezkých pláží (jak volně přístupných, tak zpoplatněných) a odhalí Vám dennodenní zmatek rušného většího města, to vše samozřejmě za zvuku všudypřítomného reggae. Několik desítek kilometrů východním směrem se zastavte v městečku Falmouth, kde uvidíte klasickou koloniální architekturu, a sedněte si na terasu Nazz clubu na hlavní třídě, přičemž během debaty s místními a popíjením výtečného piva Red Stripe můžete pozorovat „běžný život na ulici“. Odtud si lze vzít taxík a dojet do městečka Sherwood Content, odkud pochází slavný sprinter Usain Bolt a dodnes v něm žijí jeho rodiče. Pokud jste fyzicky zdatní a máte rádi pěší turistiku, tak určitě zvažte absolování treku z Windsoru do Troy napříč celou Cockpit Country. Ovšem domluvte si průvodce předem v Sherwoodu, jelikož se jedná o cestu zarostlou džunglí, kterou bez mačet a znalosti místních starších mužů těžko projdete. Odměna Vás poté může čekat na jižních plážích v okolí poklidného Treasure Beach. Ideálním místem pro odpočinek a načerpání nové energie je bar Smookey´s na hlavní pláži. Lehce severněji v okolí města Black River osvěžte upocené tělo ve vodopádech YS Falls, svlažte hrdlo ve vyhlášené destilérce Appleton nebo navštivte lehce autonomní město Maroonů, tedy původních obyvatel ostrova. V hlavním a rušném Kingstonu nevynechejte určitě nějakou pouliční párty s ohromnými soundsystemy (ideálně však s nějakými lokálními přáteli), popř. navštivte vyhlášený Dub club. Ze zajímavostí přímo ve městě pak doporučíme Uptown s několika muzei a Národní galerií anebo lehce turistické muzeum Boba Marleyho v jeho rodném domě. Pokud budete pokračovat dále na východ určitě nevynechejte rybářské město Port Antonio a blízkou Blue lagoon, popř. další hezké vodopády Reach Falls nebo následně severnější Ocho Rios. Nedaleko něho se nachází nádherné vodopády na řece Dunn, ovšem na náš vkus je to již více „aquapark pro Američany“ ze zaoceánských lodích, které zde vždy na pár dní zakotví. Kromě moře se zde můžete zajet vykoupat i do místa zvaného Blue Hole umožňující koupačku v azurově modré sladké vodě.

Náhled letenky za 299,98 EUR

Jamajka z Bruselu - 8106 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)