Jamajka – Montego Bay za 7 828 Kč
11.9.2017

Jamajka - Montego Bay

7828

O této nabídce

Belgická společnost TUI fly opět vysílá do prodeje skvěle nacenění letenky z Bruselu na Jamajku. Cílovou destinací na tomto ostrově je již klasicky druhé největší město a oblíbené turistické letovisko Montego Bay. Zpáteční letenky nyní pořídíte za několik termínu v druhé půlce září první polovině října za skvělých 7 828 Kč. Neváhejte ani okamžik neboť data odletů jsou téměř za dveřmi a na každý termín je dostupných několik málo posledních míst. Jamajce se na rozdíl od ostatních karibských ostrovů vyhnul ničivý hurikán Irma a ani další tropická cyklóna jménem José by ostrov neměla zasáhnout, takže můžete být naprosto vklidu – na Jamajce bude vše fungovat absolutně normálně. Tak se na tento nádherný ostrov vydejte třeba v termínu od 1. do 15. října a vraťte se plni pohody a s rozzářeným úsměvem na rtech.

 • Rezervujte: přímo přes stránky dopravce TUIfly
 • Zavazadla:  1 ks příručního zavazadla s limitem 10 kg (odbaveného zavazadlo s limitem 20 kg za 20 €/směr)
 • Dostupnost: září a říjen 2017
 • Termíny:
  • odlety:
   • 13., 17., 20., 24., 27. 9., 1., 4., 8., 11., 18. 10. 
  • návraty:
   • 27. 9., 1., 4., 8., 11., 15., 18., 22. 10.
 • Tip: uvedené termíny lze mezi sebou libovolně kombinovat
Ubytování

Pohodové zázemí napříč celým ostrovem hledejte na stránkách oblíbeného Bookingu nebo využijte služeb srovnavače Trivago. Vyplatí se omrknout i nabídku lokálů na serveru AirBnB, kde kolikrát objevíte opravdu zajímavé a nečekané nabídky od místních a díky kontaktu s nimi nasajete jedinečnou atmosféru Jamajky opravdu pořádně.

Pro první noc po příletu strávenou v Montegu, kde se mezitím rozkoukáte určitě zkuste vyhledat na AirBnB pohodový apartmán uživatele Jesseho. Tento pro Vás ochotně přijede přímo na letiště a z terasy jeho bungalovu, ležícího ve vilové čtvrti za městem se Vám dostane krásného výhledu na celé Montego (možnost spaní v hamakách přímo na terase jen dokreslí místní pohodu). Případně v Montegu vyberte tento pěkný bungalov. Když zamíříte do hlavního města Kingstonu, tak byste určitě měli nocovat v tomto parádním Raggae hostelu, kde Vám ochotně i doporučí ty nejlepší street party ve městě a vy zde najdete i parťáky, s nimiž se na tancovačku vydáte. V oáze klidu na jihu ostrova neboli v Treasure beach pak můžeme vřele doporučit tento klidný guesthouse kousek od moře.  A pokud zamíříte čerpat sílu do Blue Mountains, tak určitě složte hlavu u rastafariána Jah B v jeho guesthousu s úžasnou atmosférou.

Jak do Bruselu

Pravidelné spojení mezi Prahou a Bruselem z po silnici zajišťují autobusový dopravci Regiojet Flixbus. Český dopravce jezdí přes noc za 830 Kč, zatímco zelené autobusy německé společnosti vyjíždějí několikrát denně za ceny okolo tisícovky. V centru města doporučujeme vyjet z nádraží Gard du Noord autobusem číslo 272 na letiště Zaventem.

Případně můžete využít každodenního leteckého spoje na palubě Ryanairu z Prahy na menší bruselské letiště Charleroi, ležící cca 60 km od města. Ovšem lety zrovna moc nepasují k odletu resp. příletu z Jamajky. Do centra Bruselu odsud pak jezdí tento shuttle bus.

Další možností je letět ranním letem ČSA, který by měl pěkně navazovat na Váš let na Jamajku – pokud tedy zvolíte odlet ve středu (na přestup máte 2 hodiny, je ovšem negarantovaný). Při cestě zpět se můžete mrknout do města a dát si vyhlášené hranolky, protože zpáteční let je vypravován v 19.50.

Víza

Občané České republiky nejsou zatíženi vízovou povinností, pokud se vydávají na Jamajku za účelem turistiky a doba jejich pobytu nepřesáhne 30 dní.

Tip na program

Nejhezčí pláže s průzračnou vodou jsou bezesporu na západním pobřeží v okolí města  Negril, kde se také koncentruje většina turistů v místních resortech. Což však nebylo nic pro nás, takže jsme se tomuto místu vyhnuli.  Montego Bay, kam přiletíte, je druhé největší jamajské město a ideální destinace pro rychlou aklimatizaci. Nabízí několik hezkých pláží (jak volně přístupných, tak zpoplatněných) a odhalí Vám dennodenní zmatek rušného většího města, to vše samozřejmě za zvuku všudypřítomného reggae. Několik desítek kilometrů východním směrem se zastavte v městečku  Falmouth, kde uvidíte klasickou koloniální architekturu, a sedněte si na terasu Nazz clubu na hlavní třídě, přičemž během debaty s místními a popíjením výtečného piva Red Stripe můžete pozorovat „běžný život na ulici“. Odtud si lze vzít taxík a dojet do městečka Sherwood Content, odkud pochází slavný sprinter Usain Bolt a dodnes v něm žijí jeho rodiče. Pokud jste fyzicky zdatní a máte rádi pěší turistiku, tak určitě zvažte absolování  treku z Windsoru do Troy napříč celou Cockpit Country. Ovšem domluvte si průvodce předem v Sherwoodu, jelikož se jedná o cestu zarostlou džunglí, kterou bez mačet a znalosti místních starších mužů těžko projdete. Odměna Vás poté může čekat na jižních plážích v okolí poklidného Treasure Beach. Ideálním místem pro odpočinek a načerpání nové energie je bar Smookey´s na hlavní pláži. Lehce severněji v okolí města  Black River osvěžte upocené tělo ve vodopádech  YS Falls, svlažte hrdlo ve vyhlášené  destilérce Appleton nebo navštivte lehce autonomní město Maroonů, tedy původních obyvatel ostrova. V hlavním a rušném  Kingstonu nevynechejte určitě nějakou pouliční párty s ohromnými soundsystemy (ideálně však s nějakými lokálními přáteli), popř. navštivte vyhlášený Dub club. Ze zajímavostí přímo ve městě pak doporučíme Uptown s několika muzei a Národní galerií anebo lehce turistické muzeum Boba Marleyho v jeho rodném domě. Pokud budete pokračovat dále na východ určitě nevynechejte rybářské město  Port Antonio a blízkou  Blue lagoon, popř. další hezké vodopády Reach Falls nebo následně severnější  Ocho Rios. Nedaleko něho se nachází nádherné vodopády na řece Dunn, ovšem na náš vkus je to již více „aquapark pro Američany“ ze zaoceánských lodích, které zde vždy na pár dní zakotví. Kromě moře se zde můžete zajet vykoupat i do místa zvaného  Blue Hole umožňující koupačku v azurově modré sladké vodě.

Náhled letenky z Bruselu do Montego bay za 7 828 Kč

Jamajka - Montego Bay za 7 828 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)