Jak koupit bez poplatku letenky u Ryanairu aneb tajemství Mastercard Prepaid
11.3.2012

Jak koupit bez poplatku letenky u Ryanairu aneb tajemství Mastercard Prepaid

O této nabídce

Update: Článek již není aktuální, letenky již lze pouze platit běžnými platebními kartami. Aktuální návod, jak koupit letenky bez dalších poplatků čtěte na této stránce.

Pokaždé když Vás upozorňujeme na výhodnou nabídku letenek s Ryanairem, uvádíme konečnou cenu s upozorněním, že je za letenky třeba zaplatit pouze touto kartou. Jenom tak je totiž možné se vyhnout dalšímu 6 eurovému poplatku za každou letenku za zaplacení. Pokud tuto kartu ještě nemáte a nevíte, jak nejvýhodněji si ji pořídit, čtěte dále!

1) wirecard.com – Jedná se pravděpodobně o nejpoužívanější způsob, jakým lze Mastercard Prepaid sehnat. Jedná se virtuální kartu, kterou lze získat prakticky během chvilky. Hlavní výhodou je to, že její získání a vedení účtu je zdarma. Bohužel tento způsob už není tak výhodný jako dříve, protože nově registrovaní uživatelé už nemohou vkládat peníze na účet kartou. Tím pádem je třeba poslat peníze převodem z účtu. V takovém případě je jedinou přijatelnou možností zřídit si účet u Fio, u které takový převod stojí 1 euro. Za platbu wirecard zaplatíte poplatek 3 % z transakce a při platbě v jiné měně konverzi 1,7 %. Nejméně je možné dobýt 10 EUR a limit na nabytí je omezen na 150 EUR týdně. Přestože je tato možnost stále využívána nejvíce ze všech, je spojena s častými výpadky a funkčnost nelze vždy 100% garantovat.

2) moneybookers.com – Z tohoto důvodu se začíná čím dál více využívat obstarání Mastedcard Prepaid pomocí moneybookers. Tato možnost je pro běžného uživatele jednoznačně nejjednodušší, funguje téměř vždy a není třeba si zřizovat další účet u Fio bank. Jeho nevýhodou je roční poplatek za vedení 10 EUR, ale už se nic neplatí za jednotlivé platby. Za vložení peněz převodem z účtu se nic neplatí a při platbě v jiné měně je zde poplatek za konverzi 1,99%.

3) neteller.com – Poslední poměrně používaný způsob, jak se dostat k Prepaid, je přes neteller.com. Stejně jako u wirecard se zde neplatí zřízení ani vedení účtu, dále dostanete fyzickou kartu (Neteller nabízí i kartu virtuální, na kterou se ale sleva u Ryanairu nevztahuje) a služba je velmi spolehlivá. Naopak hlavní nevýhodou je poměrně složité zřízení, kdy během aktivace musíte dokládat několik dokladů a absolvovat hovor v angličtině přímo s pracovníkem banky. Dobíjení převodem je bezplatné a kartou za 1,7 %, přičemž nejmenší suma k dobytí je 13 EUR. Při nákupu v jiné měně je poměrně vysoká konverze, a to 2,95%. Pokud byste touto kartou nezaplatili nejpozději do 14 měsíců po jejím zřízení, zaplatíte navíc poplatek ve výši 30 EUR.

Dále je třeba upozornit, že kartu Mastercard Prepaid již nelze použít u letů začínajících ve Velké Británii, Španělsku, Itálii, Irsku a Německu (vždy je směrodatný první let – u zpáteční letenky do Itálie problém není).

Pokud tam ale máte nějakého známého, nemusel by to být takový problém. Nepříjemností je také skutečnost, že Ryanair Cash Passport je na rozdíl od Mastercard Prepaid pojí s poměrně vyššími poplatky (viz. zde)


Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)