Izrael + Jordánsko za 1 561 Kč
13.7.2018

Izrael + Jordánsko

1561

O této nabídce

Blízký východ se v poslední době stává čím dále více dostupnějším díky expanzi nízkonákladových aerolinek Ryanair a Wizzair na linkách do Eilatu ležícího na samém jihu Izraele resp. jordánské metropole Ammánu (Ryanair). Jelikož však samotný Eilat kromě šnorchlování ve vodách Rudého moře a možnosti relaxu na plážových lehátcích moc dalších aktivit nenabízí, tak rozhodně doporučujeme překročit hranici do sousedního Jordánska a pořádně ho projet. Začít můžete na jihu v hraničním města Aqaba, abyste pokračovali do Wádí Rum a strávili nezapomenutelnou noc v poušti po boku berberů a následně se přesunuli k hlavnímu lákadlu celé země – do Skalního města Petra, které bývá právem označováno za jeden ze sedmi nových divů světa. Z Petry se pak na palubě místních autobusů JETT jednoduše dostanete na sever do Ammánu, kde můžete obdivovat zachovalé památky z dob antického Říma anebo ukojit své chuťové buňky v ulicích pulsujícího města.

Open jaw letenky na trase Bratislava – Eilat a Ammán – Vídeň pořídíte u Ryanairu za pěkných 1 561 Kč. Nakombinovat však lze i návrat do Prahy. V tomto případě si pár stovek připlatíte, ale stále se dostanete pod hranici 2 tisícovek.

 • Rezervujte: přímo přes stránky dopravce Ryanair
 • Zavazadla:  1 ks většího příručáku limitovaného rozměry 55 x 40 x 20 cm a 1 ks menšího s limitem 35 x 20 x 20 cm
 • Dostupnost: podzim 2018
 • Termíny:
  • 18. – 24. 11. -> Bratislava – Eilat a Ammán – Vídeň za 1 895 Kč
  • ​​​​​​​22. – 27. 11. -> Bratislava – Eilat a Ammán – Vídeň za 1 561 Kč
   ​​​​​​​
  • 28. 10. – 6. 11. -> Bratislava – Eilat a Ammán – Praha za 1 992 Kč
  • 15. – 20. 11. -> Bratislava – Eilat a Ammán – Praha za 2 069 Kč
  • 22. – 27. 11. -> Bratislava – Eilat a Ammán – Praha za 1 940 Kč

Ubytování

Na izraelské straně hranice bychom si vybrali toto pohodové ubytko s bazénem za 979 Kč/os./noc. V jordánské Petře mrkněte na tento skromný hotel za 422 Kč/os./noc včetně snídaně, zatímco v Ammánu naleznete na poslední noc před odletem azyl třeba v tomto pěkném boutique hotelu za 268 Kč/os./noc. Dalšími nabídkami se to jenom hemží na stránkách Hotels.com či Bookingu. 

Víza

Pro vstup na území Izraele sice žádná víza potřebovat nebudete, ale při jeho opuštění zaplatíte na hraničním přechodu výstupní poplatek 105 šekelů (cca 640 Kč). Vízum do Jordánska pak doporučujeme řešit v rámci tzv. Jordanpassu, který Vám kromě bezproblémového vstupu do země přinese i možnost vstupů do nejpopulárnější památky v podobě skalního města Petra zapsaného na seznamu UNESCO a dalších více než 40 zajímavých míst. Jedinou podmínkou jeho validity je zůstat v zemi alespoň 3 noci, což však vzhledem k itineráři letů nebude problém.

Náhled letenek z Bratislavy do Eilatu s návratem z Ammánu do Vídně za 1 561 KčIzrael + Jordánsko za 1 561 Kčru za 5 998 Kč


Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)