Izrael + Jordánsko z Prahy od 597 Kč
29.10.2018

Izrael + Jordánsko z Prahy

597

O této nabídce

Dvě země – jedna super cena! Navštivte Jordánsko a Izrael během jedné dovolené. „Open jaw“ letenky z Prahy do jordánského Ammanu a s odletem zpět z izraelského Ejlatu vás přijdou na nádherných 597 Kč. Termínů je sice jen pár a to v lednu příštího roku, ale opravdový milovník těchto končin si i tak určitě vybere.

Začít můžete probádáním zachovalých památek centra Ammánu, dále pak pokračovat do „must see“ Skalního města Petry. Poté se vydejte do Wádí Rum a poznejte na vlastní kůži, jaké to je nocovat v opravdové poušti. Celý trip pak zakončíte v izraelském Ejlatu v Akabském zálivu, kde si můžete pár dnů odpočinout a ochutnat nějakou tu výbornou izraelskou specialitu.

Pokud preferujete zůstat pouze v Izraeli a udělat si třeba jen jednodenní výlet do skalního města, tak můžete využít zpáteční letenky Praha – Ejlat za 981 Kč.

Super termín vychází například na 22. 1. – 28. 1.Tento termín rezervujte zde >>

 • Rezervujte: přímo přes vyhledávač aerolinky Ryanair
 • Zavazadla: 1 ks příručního zavazadla s rozměry 40 x 25 x 20 cm
 • Dostupnost: leden 2019
 • Termíny: 
  • ​​​​​​​Open jaw: Praha – Amman, Ejlat – Praha za 597 Kč
   • 8. 1. – 18. 1.
   • 15. 1. – 18. 1.
   • ​​​​​​​22. 1. – 28. 1.
   • 25. 1. – 28. 1.
  • Zpáteční letenka: Praha – Ejlat za 981 Kč
   • ​​​​​​​7. 1. – 14. 1.
   • 14. 1. – 18. 1.
   • 21. 1. – 28. 1.

 

Ubytování

V Ammanu můžeme doporučit ubytování ve Villa Dia Guesthouse, kde za dvoulůžkový pokoj se snídaní zaplatíte 600 Kč/os a nebo Rafi Hotel Amman za podobnou cenu.
V Ejlatu bychom se zas na pár nocí ubytovali v Comfort Hotel Eilat, který nabízí kromě ubytování i venkovní bazén. Za dvoulůžák se snídaní zde dáte 800 Kč/os. Pokud zde budete chtít strávit více dnů a trošku si odpočinout, můžeme doporučit ubytování v Be Club Hotel, kde za ubytování s All Inclusive dáte 1 600 Kč.

Další možnosti ubytování samozřejmě naleznete na stránkách Booking.com, Hotels.com, případně na AirBnB.

Víza

Do Izraele vám stačí jen pas.
Vízum do Jordánska doporučujeme řešit v rámci tzv. Jordanpassu, který Vám kromě bezproblémového vstupu do země přinese i možnost vstupů do nejpopulárnější památky v podobě skalního města Petra zapsaného na seznamu UNESCO a dalších více než 40 zajímavých míst. Jedinou podmínkou jeho validity je zůstat v zemi alespoň 3 noci, což však vzhledem k itineráři letů nebude problém. Případně lze vízum získat na počkání po příletu na letiště Královny Aliy v Ammánu za poplatek 40 JOD.

Náhled letenky open jaw (Praha – Amman, Ejlat – Praha) za 597 Kč

Izrael + Jordánsko z Prahy od 597 Kč
Izrael + Jordánsko z Prahy od 597 Kč

guest
8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Pavla

Dobrý večer, jakým způsobem mám rezervovat letenku, abychom využili open jaw z Ejlatu? Chceme letět do Ammanu a zpět z Ejlatu, ale nevím jak zadat. Lze to při jedné rezervaci? Díky Pavla

Antonin

Dobré ráno, Pavlo,

v rámci jedné rezervace tyto letenky koupit bohužel nejdou. Je třeba koupit jednosměrnou do Ammánu a následně totožně pak jednosměrnou z Eilatu do Prahy.

Tonda

Jarda

Jen se modlete, že vám izraelští policisté nedají razítko přímo do pasu. Občas se to stává. To potom je velký a ještě jednou velký problém pro vstup do mnoha islámských zemí. Například do SA (tam Vás stejně nevpustí), SAE, Ománu, Bahrajnu, Kuwaitu či třeba Iránu. Poslední země na 100% vás s razítkem židovského státu otočí hned na letišti. To si všichni uvědomte. Jordánsku je to absolutně jedno, alte to je skoro výjimka.

Antonin

Milý Jardo,

naprosto chápu, že se mílovými kroky blíží Halloween, dýně máte vyřezány a pro samou nedočkavost zítřejšího dne s Vámi tříská neskonalá touha udělat na někoho „bububu“ již nyní. Jen Vás poprosím, nechte si tyto komentáře třeba na Novinky či jim podobné servery a nestrašte nám tady. 🙂

Izrael již nějakou dobu nedává razítka do pasu, z praktických důvodů je nahradil vízový štítek. Divím se, že takový světák jako Vy nepracuje s aktuálními informaci. Nešiřte zde, prosím, záměrně bludy. Navíc nepředpokládám, že zcestovalý jedinec Vašeho typu během posledních cca 5 let nenavštívil Izrael alespoň dvakrát, aby se na vlastní kůži přesvědčil, jaká je vlastně realita…

… z údivu pak nevycházím ani v případě, pokud jako moderní Willy Fog jednadvacátého století nedisponujete právě z výše uvedených geopolitických důvodů dvojicí pasů, které na cestách vhodně kombinujete.

Všichni Vám předem děkujeme za pochopení a zdrženlivost v dalším šíření osvěty zpoza klávesnice. 🙂

S absolutní úctou

Tonda

Jarda

Oceňuji Váš smysl pro humor, opravdu se jedná o Váš nejpovedenější komentář. Naposledy jsem přistál na v Tel Avivu koncem května 2015. Tam se to obešlo bez razítek do pasu, ale malá letiště na jihu se na tento úkon mohou dívat dle momentální nálady. Také si dobře vzpomínám na výslech před odletem. To zde také takticky zamlčujete. Jinak jako správný křesťan z jihu Moravy si připomínám Všech svatých a dušičky nikoliv morbidní a ateistický americký import. Zase jsem o několik levelů výše.

Lukáš

Dobrý den, měl bych pár dotazů k výletu do Jordánska:
1) jak se nejlépe a nejvýhodněji dostat z letiště Ovda na hranice s Jordsnskem?
2) Když si koupim JordanPass, budou po mne chtit na hranicích potvrzeni o ubytování? Chtěl bych to řešit až na miste nebo přes airbnb.

Antonin

Dobrý den, Lukáši,

z letiště v Ovdě jezdí shuttle busy navazující na přílety přímo do Eilatu (https://eilatshuttle.com/). Ceny jízdenky je 8 USD. Z města bych na hranice dojel tágem (dá se však easy dojít i pěšky – je to jen 5,5 km). 🙂

Ke druhému dotazu. Má osobní zkušenost z loňského podzimu je taková, že mi pro hladké překročení hranice stačil Jordanpass only. Ubytko jsem pak řešil až operativně. Případně si bookněte nějaký hotel s bezplatným zrušením pobytu…

Tonda

Radůz

Ahoj Lukáši,

o víkendu jsme se vrátili z Jordánska.
1) Z Ovdy jezdí do Eilatu autobus č. 282 za 21,5 šekelů. Z Eilatu můžeš buď pěšmo (není to daleko, ale je to nudná procházka), nebo taxíkem za 30 šekelů.
Jinak hranice se uzavírá ve 20 hodin, tak je třeba mít to na zřeteli pokud budeš přilétat na večer, abys to stihl.

2) Po nás žádné potvrzení ubytování nechtěli.

Radůz

Už ti letenky nikdo nevyfoukne

Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)