Island z Prahy od 2 275 Kč
29.12.2016

Island z Prahy

O této nabídce

Nízkonákladová společnost easyJet stále drží výprodej sedaček pro lety v první polovině příštího roku, tak toho pojďte využít a zaleťe si třeba na Island. Pokud Vám nevadí trocha přestupování, tak si můžete nakombinovat letenky za úžasnou severskou přírodou z Prahy již od 2 275 Kč/os. a cestou ještě mrknout do Manchesteru nebo Basileje při zpáteční cestě. 🙂

V hlavním měste Reykjavíku by Vám jistě neměli uniknout kostel  Hallgrimskirja a moderní koncertní hala Harpa ležící kousek od přístavu. Po shlédnutí hlavního města, kde žije třetina obyvatel celého ostrova, se určitě vydejte na profláknutý „Golden circle“. Okruh s vysokou koncentrací přírodních krás jakými jsou národní park Thingvellir, oblast Geysir se sirnými prameny vyznačujícími se občasnými rupcemi, vodopád Gulfoss nebo kráter Kerid. Taktéž se můžete zahřát koupelí v některé z termálních lázní. Dále by Vám na jihovýchodním pobřeží neměly uniknout další majestátní vodopády jako Skogafoss a Seljalandsfoss, útes Reynisfjara s plážemi pokrytými černým pískem, ale ani Glacier lagoon ležící na kraji národního parku Vatnajökull. Nicméně Island nabízí daleko více než jen tato zmíněná místa a pokud máte rádi přírodu, tak se na tento ostrov jistě budete chtít vrátit.

 • Rezervujte: přímo na stránkách společnosti easyJet
 • Zavazadla: 1 x batoh či kufr s maximálními rozměry 56 x 45 x 25 cm
 • Dostupnost: duben – červen 2017
 • Termíny:
  • Praha – Reykjavík via Manchester a Basilej za 2 275 Kč/os.
   • 20. 4. PRG – MAN
   • 21. 4. MAN – KEF
   • 2. 5. MAN – BSL
   • 3. 5. BSL – PRG
  • Praha – Reykjavík via Londýn a Manchester za 2 659 Kč/os.
   • ​​​​​​​4. 5. PRG – LGW
   • 5. 5. LGW – KEF
   • 10. 5. KEF – MAN
   • 11.5. MAN – PRG
  • ​​​​​​​Praha – Reykjavík via Londýn a Manchester za 2 564 Kč/os.
   • ​​​​​​​6. 6. PRG – LGW
   • 7. 6. LGW – KEF
   • 11. 6. KEF – MAN
   • 11. 6. MAN – PRG
  • ​​​​​​​ceny platí při zakoupení letenek alespoň pro 2 osoby (dělí se manipulační poplatek za transakci) -> čím více Vás bude, tím nižší cenu získáte

Ubytování

Širokou nabídku ubytovacích kapacit naleznete klasicky na serveru Booking anebo lze použít srovnavač cenových nabídek Trivago. Po příletu Vám z vlastní zkušenosti doporučujeme tento hostel přímo v centru za 1 488 Kč/os./noc (pokud budete 4 osoby lze cenu stlačit až na 778 Kč/os./noc). Během výletu po tzv. „Golden circlu“ využijte služeb tohoto sympatického hostelu za 879 Kč/os./noc. Obecně lze říci, že nejekonomičtějším řešením při Vašich cestách o ostrově je využití široké nabídky chat, většinou vhodných pro 4 osoby. V červnovém by se dalo již i stanovat.

Během cesty na Island máte i zastávky v Manchesteru a Basileji. V severoanglickém průmyslovém městě bychom na jednu noc volili tento jednoduchý hotel za 541 Kč /os./noc. Zatímco při zpáteční cestě bychom v Basileji jednu noc klidně strávili v takovémto hostelu za 998 Kč/os./noc.

Autopůjčovna

Pokud se neplánujete vydat na nějaký delší trek napříč islandskými pláněmi a pahorky, tak určitě doporučujeme zapůjčit si dvoustopé vozidlo, které se stane Vaším věrným pomocníkem při poznávání všech krás Islandu. Ve 4 lidech se krásně podělíte o náklady a ušetříte spoustu času. Širokou nabídku možností Vám nabízí naše autopůjčovna. Alternativně lze vyzkoušet i zapůjčení auťáku od místních rodin zapojených do tohoto projektu, sami jsme ozkoušeli a nebylo problémů. 🙂

 

Počasí

Na přelomu dubna a května se dlouhodobě teploty vzduchu na Islandu pohybují okolo 10°C, nebo spíše lehce pod touto hranicí. Taktéž se dají očekávat lokální občasné přeháňky, které mají však zpravidla krátké trvání. A jak v nadsázce říkají místní obyvatelé, když se jim počasí nelíbí, tak pár chvil počkají a ono se dozajista změní.

 

Náhled letenky za 2 275 Kč z Prahy do Reykjavíku (via Manchester a Basilej)

Island z Prahy od 2 275 Kč

guest
10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Veronika

kupovali jste každý let zvlášť? (celkem čtyři)

Honza

Já najednou, ale mám až říjen 2017

Antonin

nene, Verčo, kupovat dohromady všechny 4 lety! Pod souhrnem Vašeho itineráře máte tlačítko „Add more flights“, tak si následně postupně navolíte další segment a pokračujete totožně u dalších letů. Díky tomu zaplatíte manipulační poplatek za vystavení letenky jen jednou a nikoliv 4x. Proto je také lepší kupovat letenky pro dvě osoby naráz, kdy se o tento poplatek dělíte s další osobou.
Zdraví, Tonda

Lukas

Dal by se najít v červnu termín za podobnou cenu přes Manchester a Basilej?

Antonin

Čauko, Lukáši,
za podobnou cenu se mi podaří nakombinovat jen Londýn a Basilej na květnové termíny. 🙂 Jestli máš zájem, ozvi se…
Zdraví, Tonda

Lukas

Čau Tondo, muzes mi prosimte poslat ty květnový termíny? Zvazoval bych ještě červnové termíny přes LON/MAN, jestli by ještě byli k dostání. Moc bys mi pomohl, vzal bych ještě dalsi 2 letenky pro známý..

Antonin

Praha – Reykjavík (via Londýn a Basilej) za 2 893 Kč/os. (kalkulace 3 osob)
– 9. 5. PRG – LGW
– 10. 5. LGW – KEF
– 16. 5. KEF – BSL
– 17. 5. BSL – PRG

Praha – Reykjavík (via Londýn a Manchester) za 2 807 Kč/os. (kalkulace 3 osob)
– 4. 5. PRG – LGW
– 5. 5. LGW – KEF
– 10. 5. KEF – MAN
– 11. 5. MAN – PRG

Ten červen už vychází bohužel na 3 447 Kč/os. při cestě 3 osob. Jinak doporučuji s nákupem moc neotálet, ty ceny se mění v závislosti s poptávkou a brzo asi porostou. Ale pro cesty na Island z Prahy to jsou furt prima nabídky. 🙂
Zdraví, Tonda

Standa

Zdravim, jak tam zadáte na easyjetu cestu z phy přes londýn na island? Vždy to napíše, že přímé lety nelétají a můžu zvolit londýn jako výchozí letiště… Rád bych si zadal ale celou trasu s přestupem.. Chceme na cca na 9 dní květen nebo červen.. snad tam nebude sněžit v této době ještě:)

Pavel

Pozor na tyto termíny! Byl jsem na Islandu přelom června července před 6lety. Bylo hrozný počasí, přes noc 2st.,ve dne 12st. max. Všude sníh. Do vnitrozemí se bez speciálních džípů nešlo vůbec dostat!Počkal bych si jak dopadne zima!

Už ti letenky nikdo nevyfoukne

Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)