Írán z Prahy za 3 377 Kč
30.12.2016

Írán z Prahy

O této nabídce

Turecká nízkonákladová společnost Pegasus se ke konci kalendářního roku vytasila s pěknou akcí, v jejímž rámci může letět druhá osoba za 50 % původní ceny letenky. Díky této nabídce se můžete podívat za velmi příjemnou cenu třeba do nádherného Íránu z Prahy již za 3 377 Kč/os. během února nebo o pár stovek dráž během května či června.

Írán je opravdu velmi hezká země, která má sice v očích většiny trochu negativní obraz, nicméně každý, kdo ji v minulosti navštívil, tak tuto informaci zcela jistě vyvrátí! Nejenže místní obyvatele bychom v žebříčku pohostinnosti řadili na jedno nejvyšších míst, ale také můžeme Írán považovat za bezpečnou zemi s množstvím přírodních i kulturních památek. Po prozkoumání metropolitního Teheránu se vydejte jižním směrem do památkami protkaných Esfahánu a Shirazu, pouštního Yazdu nebo navštivte starověký Persepolis. Celý exkurz lze protáhnout až k břehům Hormúzského průlivu do Bandar Abbásu nebo dokonce až ostrov Kish. Zde si již budete spíše připadat jako v některém z arabských emirátů.

Pokud Vás láká spíš sever země, tak vyražte z Teheránu přes Rasht do přístavu Bandar Anzali ležícího na březích Kaspického moře. Dále pokračujte na území historického Ázerbajdžánu s centrem v městě Tabríz, pak do horského sídla Masouleh, který je jako stvořený pro vybudování malé základny a podniknutí horských treků v okolních kopcích. Cestou zpět do Teheránu se zastavte i v Zanjanu a nedaleko od něho objevíte mekku zoastriánského náboženství – chrám Tacht-e Sulejmán.

 • Rezervujte: přímo na stránkách dopravce Pegasus
 • Zavazadla: 
  • v ceně 1 ks příručního zavazadla s váhovým limitem 8 kg
  • odbavené zavazadlo (max. 20 kg) za 14 € os./směr
 • Dostupnost: únor – červen 2017
 • Termíny:
  • 16. – 27. 2. za 3 377 Kč/os.
   • ​​​​​​​odlety 16. či 17. a návraty 24. / 25. / 27. 2.
  • ​​​​​​​1. – 13. 2. za 3 741 Kč/os.
  • 18. – 28. 5. za 3 965 Kč/os.
  • 2. – 11. 6. za 3 965 Kč/os.
  • 9. – 19. 6. za 3 965 Kč/os.
 • ​​​​​​​Sleva: slevu 50 % pro druhého cestujícího uplatníte až v posledním kroku před platbou

Ubytování

Jelikož v Íránu není ještě zcela funkční server Booking a pro udělení víza na letišti je potřeba mít potvrzení o zajištěném ubytování na minimálně první noc, tak pro rezervaci kontaktujte e-mailem přímo recepce vybraných hotelů nebo se po něm podívejte přímo zde.

Stačí si zapykat nocleh jen na první noc či dvě v Teheránu, kde však ubytování není moc levné – počítejte minimálně 1 000 Kč/os./noc, nicméně v dalších částech Íránu seženete bydlo pohodlně na místě za několikanásobně nižší ceny. 🙂

Víza

Pro občany České republiky platí při vstupu do Íránu vízová povinnost. Vízum si lze obstarat již v Praze na zastupitelském úřadě anebo o něj je možné žádat až po příletu na letiště Imáma Chomejního v Teheránu za oficiální poplatek 60 € (reálně se cena může lehce lišit dle nálady úředníků). Pro zdárné byrokratické dokončení procedury je třeba mít i vytištěný doklad o rezervovaném ubytování (neplatí zde klasická finta, kdy ubytko zarezervujete a následně zrušíte – pokud nemá oficír svůj den, je schopen volat do hotelu i ve 4 ráno!). Taktéž doporučujeme mít vytištěný doklad v AJ o cestovním pojištění, který je nově vyžadován. V případě, že tuto položku podceníte můžete si ho dokoupit na jiné přepážce přímo na letišti za poplatek 15 €.

Mějte také na paměti, že po návštěvě Íránu Vám pro cesty do USA již nebude stačit elektronická registrace ESTA, nýbrž budete muset žádat o klasické turistické vízum.

Počasí

Írán je tak velká země, že i počasí zde je velmi různorodé v závislosti na Vaší přesné poloze. Zatímco v únoru se teploty v hlavním městě Teheránu pohybují kolem příjemných 15°C, tak ve stejnou dobu se Vám v severozápadním Tabrízu bude hodit kulich i rukavice, zatímco na jihu kolem pouštního Yazdu se můžete potit na přímém slunci.

Náhled letenky za 3 377 Kč/os. z Prahy do Teheránu

Írán z Prahy za 3 377 Kč
Írán z Prahy za 3 377 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)