Írán z Prahy na jaře i v létě za 5 785 Kč
17.1.2017

Írán z Prahy na jaře i v létě

O této nabídce

Pokud již pomalu vymýšlíte kam si zaletíte během jara nebo začátku léta, pak si právě pro Vás připravil velice sympatický tarif italský národní dopravce Alitalia, kdy nabízí letenky z Prahy do Íránu za hezkou cenu 5 785 Kč, Do hlavního centra země – Teheránu se můžete podívat během spousty termínu z nichž máte na výběr, ovšem nejlákavější jsou jistě ty jarní, kdy ještě nebudou panovat taková vedra. Vydejte se tedy objevit tuto neprávem trochu opomíjenou destinaci v termínu 17. – 29. dubna >> REZERVUJ ZDE Případně řadíte-li se do kategorie studentů, pak Vám jistě radost udělají i ty nejzazší červnové termíny jako je ten 17. – 30.6. >> ZDE

 

Samotný Írán je nejen velmi pohostinnou zemí, možná dokonce jednou z NEJ, kde jsme zatím měli tu čest strávit nějaký čas, ale i velmi příjemnou destinací pro  Vaši peněženku. Byť během pobytu utratíte mnoho milionů rijalů.. 🙂

  • Rezervace: přímo přes náš vyhledávač
  • Kalendář termínů: dostupný v tomto kalendáři
  • Zavazadla: 1 ks odbaveného zavazadla s limitem 23 kg a 1 ks příručáku samozřejmě taktéž
  • Dostupnost: březen – červen 2017

Ubytování

Protože íránské prostředí je v otázce funkčnosti zahraničním webu trochu specifické a server Booking pořádně nefunguje, pak se po zajímavé nabídce podívejte na tento web nebo zkuste kontaktovat Vámi vybraný hotel skrze e-mail na jejich oficálních webových stránkách. Ovšem pamatujte, že rezervovat ubytování minimálně na první je dopředu velice žádoucí!! Vytištěný doklad po Vás často vyžadují úředníci při udělení víza na letišti a jsou schopni do daného hotelu volat i ve 4 hodiny ráno…

První noc v Teheránu taktéž zatíží Váš finanční budget určitě nejvíce, jelikož standardní ubytko se zde pohybuje v relacích vyšších než 1 000 Kč/os./noc. Nicméně se ničeho nelekejte, po opuštění centrální oblasti Teheránu seženete pohodové ubytování za několikanásobně nižší cenu (až se sami budete divit).

Víza

Česká republika nemá prozatím s tou Íránskou Islámskou uzavřenou dohodu o bezvízovém styku, a proto budete pro tuto dovču potřebovat razítko do pasu. To si můžete obstarat již v Praze na zastupitelském úřadě nebo o něj lze jednoduše požádat až po příletu na letiště Imáma Chomejního v Teheránu. Klasická cena by měla být 60 € (ovšem reálně se poplatek bude pohybovat někde kolem této hodnoty, kdy stejně tak jako povoleného pobytu 30-90 dní – obě dvě položky jsou tak trochu odvislé od aktuálních nálad místního byrokratické skvadry). Jak je zmíněno výše je po Vás také vyžadováno potvrzení o reálně rezervovaném ubytování. Doporučujeme si s sebou vzít i potvrzení o cestovním pojištění, nejlépe vytištěné v AJ. Pokud na něj zapomenete, tak lze celou věc dohnat zakoupením místního pojištění u další přepážky za poplatek 15 €. Ovšem jakožto relativní novinky se bez něj neobejdete.

Nezapomínejte, že po návštěvě krásného Íránu Vám však již bude zapovězeno cestovat do Spojených států amerických na pouhou registraci ESTA. Pro další výlet za Atlantský oceán již budete muset žádat o normální turistické vízum…

Náhled letenky za 5 785 Kč z Prahy do Teheránu

Írán z Prahy na jaře i v létě za 5 785 Kč

guest
12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Zwitter

Info k cestovnímu pojištění: Pokud se chcete vyhnout placení jejich speciálního pojištění na místě (máte zařízené svoje vlastní), musíte mít s sebou nějakou smlouvu nebo doklad, kde bude uvedeno, že to pojištění platí přímo pro Írán. Jinak vám ho neuznají. Vlastní zkušenost 4 měsíce stará.

Antonin

Super. Díky za aktuální informaci z „terénu“ 🙂

karlos

Nerozumím jedné věci – proč se pokaždé u Teheránu píše, že se tam člověk neubytuje pod 1000 Kč osoba/noc? Když jsem tam byl já, tak prostě stačilo říct taxikářovi že chci co nejlevnější hotel a normálně nás hodil do nějakého hotelu blízko centra, kde jsme tři lidi platili asi po dvou stovkách na osobu za jednu místnost s jakž takž fungující sprchou… a tak samo i v jiných městech….

Antonin

Ahoj, Karlosi,
na základě vlastní několikanásobné zkušenosti jsme se přesvědčili, že sehnat dopředu – přes oficiální bookovací servery nebo přímo stránky hotelu – laciné ubytko v Teheránu není lehké (a obdržené potvrzení se nám na letišti při žádosti o vízum opravdu hodilo). Proto zde uvádíme tuto variantu. Pokud máte tip na hotel, který komunikuje dobře online a stojí pár stovek/os., pak Vám budeme nejen my vděční za tip. 🙂 Sehnat na místě cimru za pár kaček už není problém, speciálně ne v jiných městech (jak je v článku zmíněno).
Tonda

Petr

Má pravdu předsedo .-)

karlos

jo takhle, vlastně ta rezervace předem, no tak to jo. Ačkoli – i rezervci by pak šlo po opuštění letiště zrušit a jít jinam ne? na bookingu tam nabízejí možnost zrušení zdarma, i v ten den příjezdu myslím. ale jistý si už nejsem.

Petr

Možná by stačilo prostě mít potvrzení o rezervaci hotelu, které by se na letišti v případě potřeby předložilo. Ve skutečnosti by však rezervace už mohla být zrušena, otázkou ale zůstává, jestli si tam úředníci volají či ne. fakt je že pokud by si každého telefonicky ověřovali tak by asi nedělali nic jiného .-)

Antonin

Todle už je velká loterie 😀 Zkušenost hovoří v mém případě 1:1 Ale když volali, dokázali být pěkně nepříjemní. Dvojice Němců, co letěla s námi na pracovní cestu neměla vytištěný doklad a z hlavy se patrně netrefili do správného hotelu. Odmítali se s nimi bavit, než vyřeší všechny ostatní a oni neseženou od svého šéfa to potvrzení nebo jim nezaplatí v daný moment jiný hotel (to nám tam mezi 4 a 5 ráno ty zničený chlapy povídali), My papír měli, ale zas jsme dostali každý vízum na jinak dlouho dobu a někoho stálo o 10 USD více než jiného…
Zkrátka záleží na člověku za přepážkou, ale z mého pohledu se to riskovat kvůli pár stovkám fakt nevyplatí 🙂

Petr

Tak jo, dostali jste nás, LETÍME !!! .-)

Už ti letenky nikdo nevyfoukne

Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)