Írán – Teherán z Prahy za 2 676 Kč
16.10.2018

Írán - Teherán z Prahy

2676

O této nabídce

Cestovatele, kteří dokáží plánovat nějaký ten měsíc dopředu, by jistě měly zaujmout aktuální tarify ukrajinských aerolinek na linkách z Prahy do Kyjeva a z Kyjeva do Íránu. Ukrajinský národní dopravce nabízí first minute letenky na konec léta  a začátek podzimu příštího roku za opravdu velmi lákavé ceny. Z Prahy se s jedním přestupem v Kyjevě dostanete do Teheránu za skvělých 2 676 Kč – což je cena, na jejímž základě by o tomto výletu měli uvažovat nejenom milovníci Orientu. Za nás osobně je totiž Írán jednou z nejkrásnějších a nejrozmanitějších zemí, kde jsme zatím výletovali.

Letenky je třeba kupovat jednotlivě jako zpáteční Praha – Kyjev a obdobně i Kyjev – Teherán, jen tak dosáhnete na avizované nízké ceny. Přestup v Kyjevě není vzhledem k separé nákupu letenek garantovaný, a tak není vůbec na škodu velká časová rezerva, která při navrhovaném routingu vznikne. Ukrajinské aerolinky občas rády posouvají časy letů, ale vás by to vzhledem k delšímu stopoveru reálně nemělo poznamenat ani případě, že by se tak skutečně stalo. Dlouhou zastávku bychom jinak určitě využili k výletu do centra ukrajinské metropole a poznání tamějších krás především v podobě sakrálních staveb.

 • Rezervujte: přímo přes stránky aerolinky
 • Zavazadla: 1 ks příručního zavazadla s limitem 7 kg
 • Dostupnost: srpen – říjen 2019
 • Příkladové termíny:
  • 15. – 28. 8. za 2 676 Kč
  • 5. – 13. 9. za 2 676 Kč
  • 14. – 27. 9. za 2 676 Kč
  • 3. – 11. 10. za 2 676 Kč

Ubytování

Vzhledem k trochu specifickému prostředí na území Íránu ještě ne zcela adekvátně fungují všechny zahraniční servery a nabídka na Bookingu je marná, takže doporučujeme hledat bydlo třeba v tomto srovnávači. Nebo můžeme rovnou z vlastních zkušeností doporučit pro první noc či noci přímo v Teheránu pěkný Firouzeh hotel. Nepodceňte skutečnou rezervaci ubytka na minimálně první noc, jelikož se Vám potvrzení bude velmi hodit při žádosti o vízum na letišti, kde si ho úředníci žádají a nedělá jim problém volat do zmíněného hotelu ani v noci za účelem ověření reálně existují dohody mezi Vámi a hotelem.

Zbytek ubytování během Vašeho pobytu již řešte operativně přímo na místě a věřte, že vždy naleznete velice příjemná místa, která Vaši peněženku zatíží daleko méně než úvodní noc v „dobře situovaném“ teheránském hotelu.

Víza

Česká republika nemá prozatím s tou Íránskou Islámskou uzavřenou dohodu o bezvízovém styku, a proto budete pro tuto dovču potřebovat razítko do pasu. O něj lze jednoduše požádat až po příletu na letiště Imáma Chomejního v Teheránu. Klasická cena by měla být 70-80 € (ovšem reálně se poplatek bude pohybovat někde kolem této hodnoty, kdy stejně tak jako povoleného pobytu 30-90 dní – obě dvě položky jsou tak trochu odvislé od aktuálních nálad místního byrokratické skvadry).  Od roku 2017 existuje také možnost žádat o víza online na této oficiální stránce za poplatek 45 USD. Nicméně s tímto webem zatím nemáme osobní zkušenost – čili pokud jste na tom jinak, budeme Vám vděční, když se s námi podělíte.

Jak je zmíněno výše je po Vás také vyžadováno potvrzení o reálně rezervovaném ubytování. Doporučujeme si s sebou vzít i potvrzení o cestovním pojištění, nejlépe vytištěné v AJ, a mělo by z něj být dobře patrné, že platí i na území Íránu! Pokud na něj zapomenete, tak lze celou věc dohnat zakoupením místního pojištění u další přepážky za poplatek 15 €.

Náhled letenky z Prahy do Kyjeva za 1 082 Kč

Náhled letenky z Kyjeva do Teheránu za 1 594 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)