Írán – Teherán z Prahy za 2 676 Kč
16.10.2018

Írán - Teherán z Prahy

2676

O této nabídce

Cestovatele, kteří dokáží plánovat nějaký ten měsíc dopředu, by jistě měly zaujmout aktuální tarify ukrajinských aerolinek na linkách z Prahy do Kyjeva a z Kyjeva do Íránu. Ukrajinský národní dopravce nabízí first minute letenky na konec léta  a začátek podzimu příštího roku za opravdu velmi lákavé ceny. Z Prahy se s jedním přestupem v Kyjevě dostanete do Teheránu za skvělých 2 676 Kč – což je cena, na jejímž základě by o tomto výletu měli uvažovat nejenom milovníci Orientu. Za nás osobně je totiž Írán jednou z nejkrásnějších a nejrozmanitějších zemí, kde jsme zatím výletovali.

Letenky je třeba kupovat jednotlivě jako zpáteční Praha – Kyjev a obdobně i Kyjev – Teherán, jen tak dosáhnete na avizované nízké ceny. Přestup v Kyjevě není vzhledem k separé nákupu letenek garantovaný, a tak není vůbec na škodu velká časová rezerva, která při navrhovaném routingu vznikne. Ukrajinské aerolinky občas rády posouvají časy letů, ale vás by to vzhledem k delšímu stopoveru reálně nemělo poznamenat ani případě, že by se tak skutečně stalo. Dlouhou zastávku bychom jinak určitě využili k výletu do centra ukrajinské metropole a poznání tamějších krás především v podobě sakrálních staveb.

 • Rezervujte: přímo přes stránky aerolinky
 • Zavazadla: 1 ks příručního zavazadla s limitem 7 kg
 • Dostupnost: srpen – říjen 2019
 • Příkladové termíny:
  • 15. – 28. 8. za 2 676 Kč
  • 5. – 13. 9. za 2 676 Kč
  • 14. – 27. 9. za 2 676 Kč
  • 3. – 11. 10. za 2 676 Kč

Ubytování

Vzhledem k trochu specifickému prostředí na území Íránu ještě ne zcela adekvátně fungují všechny zahraniční servery a nabídka na Bookingu je marná, takže doporučujeme hledat bydlo třeba v tomto srovnávači. Nebo můžeme rovnou z vlastních zkušeností doporučit pro první noc či noci přímo v Teheránu pěkný Firouzeh hotel. Nepodceňte skutečnou rezervaci ubytka na minimálně první noc, jelikož se Vám potvrzení bude velmi hodit při žádosti o vízum na letišti, kde si ho úředníci žádají a nedělá jim problém volat do zmíněného hotelu ani v noci za účelem ověření reálně existují dohody mezi Vámi a hotelem.

Zbytek ubytování během Vašeho pobytu již řešte operativně přímo na místě a věřte, že vždy naleznete velice příjemná místa, která Vaši peněženku zatíží daleko méně než úvodní noc v „dobře situovaném“ teheránském hotelu.

Víza

Česká republika nemá prozatím s tou Íránskou Islámskou uzavřenou dohodu o bezvízovém styku, a proto budete pro tuto dovču potřebovat razítko do pasu. O něj lze jednoduše požádat až po příletu na letiště Imáma Chomejního v Teheránu. Klasická cena by měla být 70-80 € (ovšem reálně se poplatek bude pohybovat někde kolem této hodnoty, kdy stejně tak jako povoleného pobytu 30-90 dní – obě dvě položky jsou tak trochu odvislé od aktuálních nálad místního byrokratické skvadry).  Od roku 2017 existuje také možnost žádat o víza online na této oficiální stránce za poplatek 45 USD. Nicméně s tímto webem zatím nemáme osobní zkušenost – čili pokud jste na tom jinak, budeme Vám vděční, když se s námi podělíte.

Jak je zmíněno výše je po Vás také vyžadováno potvrzení o reálně rezervovaném ubytování. Doporučujeme si s sebou vzít i potvrzení o cestovním pojištění, nejlépe vytištěné v AJ, a mělo by z něj být dobře patrné, že platí i na území Íránu! Pokud na něj zapomenete, tak lze celou věc dohnat zakoupením místního pojištění u další přepážky za poplatek 15 €.

Náhled letenky z Prahy do Kyjeva za 1 082 Kč

Írán - Teherán z Prahy za 2 676 Kč
Náhled letenky z Kyjeva do Teheránu za 1 594 Kč
Írán - Teherán z Prahy za 2 676 Kč

guest
19 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Jarda

Tondo díky

Jarda

A jak je to pak s vízem v pase s návštěvou jiných zemí? USA….?

Antonin

Ahoj Jardo,

oficiálně bys po návštěvě Íránu již nemohl žádat o ESTU a pro výlet do USA potřeboval regular vízum. Nicméně reálně se dá. 🙂 Stačí mít druhý cestovní pas a z několika zdrojů víme, že vždy prošlo a stačí ESTA…

Tonda

Jiří

Díky kucí…. koupil jsem na září.. a vše ok…

Jiri

Nějak se nemůžu na onu cenu dostat.. a kupuji to zvlášť.

MyName

Já taky ne, nejspíš už je to pryč… 🙁

Johny998

Pokud někdo váháte, můžeme s přítelkyní určitě doporučit! Díky Zaletsi jsme koupili vloni letenky na letošní léto a moc jsme si to užili! Jak se píše v popisu, je to velmi rozmanitá a kulturně bohatá země bývalé Persie, které se výrazně liší o arabských. Každý si najde svoje.

Praktické tipy – hned na letišti se nenechte vlákat do nevýhodných kurzů, předem si zjistěte, jaký je neoficiální (ofiko směnárny jsou zavřené a za rok dost možná ještě budou). Pokuste si sehnat sim karty co nejdříve – bohužel je dávají jen místním na občanku, ale vyplatí se někoho oslovit přes Couchsurfing, aby vám pomohl. Pozor, finační situace je v ‚Íránu nešťastná, a tak předem zjišťujte, za jaký úplatek to dotyčný udělá (někdy se otázce vyhýbají, ale pak budou chtít menší odměnu). V zemi nefungují karty VISA/Mastercard, takže jste odkázáni na obnos, se kterým do země přijedete. Nouzovou možnosti může být směna kryptoměny, která není regulovaná.

Vekšré bydlení nemá smysl hledat přes klasiky Booking/Trivagu, ale íránský snapptrip (https://www.snapptrip.com/). Nabízí anglickou verzi, možnost platit v USD. Doporučuji ale vlivem jejich nevýhodného kurzu přímo na hotelu pak požadovat cenu v riálech. V neposlední řadě je rozumné pro dopravu po městech používat klon Uberu/Taxify jménem Snapp. Běžná jízda po městě je v řádu desítek korun a i po mnoha jízdách jsme se nesetkali s hádáním o cenu. Ta je totiž jasně daná aplikací. Samozřejmě je k tomuhle potřeba smartphone s íránskou sim kartou – ta se obecně hodí, pokud se ztratíte, budete chtít odvoz nebo něco přeložit. Pro nás to byl základ cestování, které pak mimo Teherán může být relativně těžkopádné. Víc než plnohodnotně to ale kompenzují neturistická místa, památky, kultura, lidé atd.

I když je příprava na cestu hodně atypická, pokud jste aspoň trochu dobrodruzi, tak neváhejte! 🙂 Jinak let s UIA byl v pohodě, linka do Teheránu nebyla příliš vytížená, takže šlo najít vlastní trojsedačku a tam se prospat.

Johny998

Co se cestování mezi městy týče, nejběžnější jsou autobusy, jejichž jízdní řády lze najít vesměs online, ale překvapivě se nám oplatilo stavit se v nějaké z „travel agencies“, které jsou velmi časté. Tam za poplatek (kolem 200 Kč) vám ukáží všechny spoje včetně vlaků a provedou rezervaci. Řekl bych, že jsem zkušený cestovatel a nikdy by mě nenapadlo nechat si někým v krámu kupovat jízdenky na bus. 😀 Írán je ale opravdu jiná země a pokud nemáte jejich platební kartu a neumíte persky, je rezervace online – pokud se nechcete nechat obrat podvodníky – nesmysl. Hlavně nekupujte ujeté jízdenky online za desítky dolarů. Opravdová cena je zlomková.

Navzdory stereotypům je cestování na dobré úrovni. Pokud můžete, využijte pro delší trasy first class autobusy, které jsou zhruba tak drahé jako v ČR. Srovnání s fotkami např. zde http://hipersia.com/en/news.cfm?id=32. Rovněž vlaky nabízí některé velmi dobré lůžkové vozy s klimatizací, jídlem, dokonce i dotykovými obrazovkami s perskými filmy, pokud byste jich neměli dost. 😀 Pro jejich snadné vyhledání lze použít anglickou stránku https://www.iranrail.net/. Timetables jsou přesné, stejně jako popisy vlaků, ale obsazenost se může lišit (= bude víc míst, než tento systém ukáže). Opět doporučuji koupit až na místě, buď přes travel agency, nebo na nádraží. 🙂

Tomas

To jsou zase bomby 🙂 Irán je krásná země a ještě za tuhle cenu. Tady je pár míst, která byste neměli vynechat v Iránu – https://etabroad.com/cs/iran-top-6-mist-ktera-musite-navstivit/

Jerry

Hlavne kecat s mistnima..ti poradi vsechno ,a nejlepsi.Ja letim tedka taky,prekecali jste me.

Jiří Kovařík

Bali jsme v Iránu loni a jde o nádhernou zemi plnou přátelských lidí. Určitě minimálně jednou ještě pojedeme. Měli jsme vyřízená referenční čísla a dost to ulehčilo vydání víz v Teheránu. Moc rád vzpomínám…

Jerry

Referencni cisla zbytecna.Staci se objevit na letisti,..nekupovat ani zadnou jejich tam nabizenou insurance.Proste ve tri rano dat passport,zaplatit 30€,a za dve hodiny to mate -))

Jerry

70€…na IKA…
Sorry

Johny998

Určitě! Nenechte se napálit podvodníky, kteří mlží a posilují blud, že „s vízy je to komplikované, my vám to (před)zařídíme“. Jednoduše zavolejte na velvyslanectví a požádejte o informace k vízům. Vyplníte formulář, dáte pasy, zaplatíte poplatek a za týden je máte. Na IKA pak security check projdete za minutu.

My jsme si víza zařídili přes velvyslanectví v Londýně, kde nás vyšly na 50 GBP jedno. Za týden byly k vyzvednutí, žádný problém.

Ještě tedy pro jistotu – žádné referenční číslo, žádné pojištění (krom toho vašeho dle výběru)! Nevyhazujte peníze z okna podvodníkům.

Tina

Máte prosím nějakou zkušenost s cestováním dvojice holka kluk (nesezdaní)? Např. ubytují nás společně?

Johny998

Byli jsme s přítelkyní – na turisty mají úplně jiné měřítka, nemusíte mít žádné obavy, pokud budete cestovat ve větších městech. V menších a vesnicích, kde jsme rovněž byli, jsme jednoduše řekli, že jsme zasnoubeni, pokud se někdo ptal. To je vždy zcela dostačující. 🙂

Bubu

Připojuji se k dotazu, děkuji 🙂

Antonin

Ahoj Tino,

osobně jsem byl sice s bandou boyzz, ale na ubykacích jsme běžně potkávali páry sdílející jeden pokoj. 🙂

Jak už píše níže @Johny998 tak na turisty se hledí skutečně jinou optikou. Určitě bych se tedy od návštěvy této parádní destinace nenechal odradit…

T.

Johny998

S dotazy, zda jste sezdaní, se nejčastěji setkáte, když navštívíte mešitu, kde je průvodce (někdy povinný bez poplatku). Jde ale o zdvořilost z jejich strany a s ohledem na přísnou výchovu, které se těm, co slouží islámu, dostává, si moc neumí představit, že byste svoji nebyli. 😀 Takže v těhle případech jsme jen odpověděli, že ano, a bylo to. 🙂

Některé prohlídky mešit s průvodci byli opravdu objevné – dostalo se nám několikrát otevřených lidí, kteří měli zajímavé názory a bylo možné diskutovat. Poměrně zajímavé prohlédnutí skrz mediální obraz Íránu, islámu nebo tamních poměrů (ne, že by ale nebylo co kritizovat…). Rovněž my jsme pro ně zajímaví, neb turistů je tam pořád jak šafránu. Jednoduše, jak píše Tonda, fakt stojí za to vyrazit. 🙂

Už ti letenky nikdo nevyfoukne

Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)