Írán – Teherán z Prahy za 2 676 Kč
16.10.2018

Írán - Teherán z Prahy

2676

O této nabídce

Cestovatele, kteří dokáží plánovat nějaký ten měsíc dopředu, by jistě měly zaujmout aktuální tarify ukrajinských aerolinek na linkách z Prahy do Kyjeva a z Kyjeva do Íránu. Ukrajinský národní dopravce nabízí first minute letenky na konec léta  a začátek podzimu příštího roku za opravdu velmi lákavé ceny. Z Prahy se s jedním přestupem v Kyjevě dostanete do Teheránu za skvělých 2 676 Kč – což je cena, na jejímž základě by o tomto výletu měli uvažovat nejenom milovníci Orientu. Za nás osobně je totiž Írán jednou z nejkrásnějších a nejrozmanitějších zemí, kde jsme zatím výletovali.

Letenky je třeba kupovat jednotlivě jako zpáteční Praha – Kyjev a obdobně i Kyjev – Teherán, jen tak dosáhnete na avizované nízké ceny. Přestup v Kyjevě není vzhledem k separé nákupu letenek garantovaný, a tak není vůbec na škodu velká časová rezerva, která při navrhovaném routingu vznikne. Ukrajinské aerolinky občas rády posouvají časy letů, ale vás by to vzhledem k delšímu stopoveru reálně nemělo poznamenat ani případě, že by se tak skutečně stalo. Dlouhou zastávku bychom jinak určitě využili k výletu do centra ukrajinské metropole a poznání tamějších krás především v podobě sakrálních staveb.

 • Rezervujte: přímo přes stránky aerolinky
 • Zavazadla: 1 ks příručního zavazadla s limitem 7 kg
 • Dostupnost: srpen – říjen 2019
 • Příkladové termíny:
  • 15. – 28. 8. za 2 676 Kč
  • 5. – 13. 9. za 2 676 Kč
  • 14. – 27. 9. za 2 676 Kč
  • 3. – 11. 10. za 2 676 Kč

Ubytování

Vzhledem k trochu specifickému prostředí na území Íránu ještě ne zcela adekvátně fungují všechny zahraniční servery a nabídka na Bookingu je marná, takže doporučujeme hledat bydlo třeba v tomto srovnávači. Nebo můžeme rovnou z vlastních zkušeností doporučit pro první noc či noci přímo v Teheránu pěkný Firouzeh hotel. Nepodceňte skutečnou rezervaci ubytka na minimálně první noc, jelikož se Vám potvrzení bude velmi hodit při žádosti o vízum na letišti, kde si ho úředníci žádají a nedělá jim problém volat do zmíněného hotelu ani v noci za účelem ověření reálně existují dohody mezi Vámi a hotelem.

Zbytek ubytování během Vašeho pobytu již řešte operativně přímo na místě a věřte, že vždy naleznete velice příjemná místa, která Vaši peněženku zatíží daleko méně než úvodní noc v „dobře situovaném“ teheránském hotelu.

Víza

Česká republika nemá prozatím s tou Íránskou Islámskou uzavřenou dohodu o bezvízovém styku, a proto budete pro tuto dovču potřebovat razítko do pasu. O něj lze jednoduše požádat až po příletu na letiště Imáma Chomejního v Teheránu. Klasická cena by měla být 70-80 € (ovšem reálně se poplatek bude pohybovat někde kolem této hodnoty, kdy stejně tak jako povoleného pobytu 30-90 dní – obě dvě položky jsou tak trochu odvislé od aktuálních nálad místního byrokratické skvadry).  Od roku 2017 existuje také možnost žádat o víza online na této oficiální stránce za poplatek 45 USD. Nicméně s tímto webem zatím nemáme osobní zkušenost – čili pokud jste na tom jinak, budeme Vám vděční, když se s námi podělíte.

Jak je zmíněno výše je po Vás také vyžadováno potvrzení o reálně rezervovaném ubytování. Doporučujeme si s sebou vzít i potvrzení o cestovním pojištění, nejlépe vytištěné v AJ, a mělo by z něj být dobře patrné, že platí i na území Íránu! Pokud na něj zapomenete, tak lze celou věc dohnat zakoupením místního pojištění u další přepážky za poplatek 15 €.

Náhled letenky z Prahy do Kyjeva za 1 082 Kč

Untitled8.PNG
Náhled letenky z Kyjeva do Teheránu za 1 594 Kč
Untitled7.PNG

19
Zapoj se do diskuze

avatar
7 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
JardaTonda JelinekJiříMyNameJiri Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Jiří Kovařík
Host
Jiří Kovařík

Bali jsme v Iránu loni a jde o nádhernou zemi plnou přátelských lidí. Určitě minimálně jednou ještě pojedeme. Měli jsme vyřízená referenční čísla a dost to ulehčilo vydání víz v Teheránu. Moc rád vzpomínám…

Jerry
Host
Jerry

Referencni cisla zbytecna.Staci se objevit na letisti,..nekupovat ani zadnou jejich tam nabizenou insurance.Proste ve tri rano dat passport,zaplatit 30€,a za dve hodiny to mate -))

Jerry
Host
Jerry

70€…na IKA…
Sorry

Johny998
Host
Johny998

Určitě! Nenechte se napálit podvodníky, kteří mlží a posilují blud, že „s vízy je to komplikované, my vám to (před)zařídíme“. Jednoduše zavolejte na velvyslanectví a požádejte o informace k vízům. Vyplníte formulář, dáte pasy, zaplatíte poplatek a za týden je máte. Na IKA pak security check projdete za minutu.

My jsme si víza zařídili přes velvyslanectví v Londýně, kde nás vyšly na 50 GBP jedno. Za týden byly k vyzvednutí, žádný problém.

Ještě tedy pro jistotu – žádné referenční číslo, žádné pojištění (krom toho vašeho dle výběru)! Nevyhazujte peníze z okna podvodníkům.

Tina
Host
Tina

Máte prosím nějakou zkušenost s cestováním dvojice holka kluk (nesezdaní)? Např. ubytují nás společně?

Johny998
Host
Johny998

Byli jsme s přítelkyní – na turisty mají úplně jiné měřítka, nemusíte mít žádné obavy, pokud budete cestovat ve větších městech. V menších a vesnicích, kde jsme rovněž byli, jsme jednoduše řekli, že jsme zasnoubeni, pokud se někdo ptal. To je vždy zcela dostačující. 🙂

Bubu
Host
Bubu

Připojuji se k dotazu, děkuji 🙂

Antonin
Editor

Ahoj Tino,

osobně jsem byl sice s bandou boyzz, ale na ubykacích jsme běžně potkávali páry sdílející jeden pokoj. 🙂

Jak už píše níže @Johny998 tak na turisty se hledí skutečně jinou optikou. Určitě bych se tedy od návštěvy této parádní destinace nenechal odradit…

T.

Johny998
Host
Johny998

S dotazy, zda jste sezdaní, se nejčastěji setkáte, když navštívíte mešitu, kde je průvodce (někdy povinný bez poplatku). Jde ale o zdvořilost z jejich strany a s ohledem na přísnou výchovu, které se těm, co slouží islámu, dostává, si moc neumí představit, že byste svoji nebyli. 😀 Takže v těhle případech jsme jen odpověděli, že ano, a bylo to. 🙂 Některé prohlídky mešit s průvodci byli opravdu objevné – dostalo se nám několikrát otevřených lidí, kteří měli zajímavé názory a bylo možné diskutovat. Poměrně zajímavé prohlédnutí skrz mediální obraz Íránu, islámu nebo tamních poměrů (ne, že by ale nebylo co… Číst vice »

Tomas
Host
Tomas

To jsou zase bomby 🙂 Irán je krásná země a ještě za tuhle cenu. Tady je pár míst, která byste neměli vynechat v Iránu – https://etabroad.com/cs/iran-top-6-mist-ktera-musite-navstivit/

Jerry
Host
Jerry

Hlavne kecat s mistnima..ti poradi vsechno ,a nejlepsi.Ja letim tedka taky,prekecali jste me.

Johny998
Host
Johny998

Pokud někdo váháte, můžeme s přítelkyní určitě doporučit! Díky Zaletsi jsme koupili vloni letenky na letošní léto a moc jsme si to užili! Jak se píše v popisu, je to velmi rozmanitá a kulturně bohatá země bývalé Persie, které se výrazně liší o arabských. Každý si najde svoje. Praktické tipy – hned na letišti se nenechte vlákat do nevýhodných kurzů, předem si zjistěte, jaký je neoficiální (ofiko směnárny jsou zavřené a za rok dost možná ještě budou). Pokuste si sehnat sim karty co nejdříve – bohužel je dávají jen místním na občanku, ale vyplatí se někoho oslovit přes Couchsurfing, aby… Číst vice »

Johny998
Host
Johny998

Co se cestování mezi městy týče, nejběžnější jsou autobusy, jejichž jízdní řády lze najít vesměs online, ale překvapivě se nám oplatilo stavit se v nějaké z „travel agencies“, které jsou velmi časté. Tam za poplatek (kolem 200 Kč) vám ukáží všechny spoje včetně vlaků a provedou rezervaci. Řekl bych, že jsem zkušený cestovatel a nikdy by mě nenapadlo nechat si někým v krámu kupovat jízdenky na bus. 😀 Írán je ale opravdu jiná země a pokud nemáte jejich platební kartu a neumíte persky, je rezervace online – pokud se nechcete nechat obrat podvodníky – nesmysl. Hlavně nekupujte ujeté jízdenky online… Číst vice »

Jiri
Host
Jiri

Nějak se nemůžu na onu cenu dostat.. a kupuji to zvlášť.

MyName
Host
MyName

Já taky ne, nejspíš už je to pryč… 🙁

Jiří
Host
Jiří

Díky kucí…. koupil jsem na září.. a vše ok…

Jarda
Host
Jarda

A jak je to pak s vízem v pase s návštěvou jiných zemí? USA….?

Antonin
Editor

Ahoj Jardo,

oficiálně bys po návštěvě Íránu již nemohl žádat o ESTU a pro výlet do USA potřeboval regular vízum. Nicméně reálně se dá. 🙂 Stačí mít druhý cestovní pas a z několika zdrojů víme, že vždy prošlo a stačí ESTA…

Tonda

Jarda
Host
Jarda

Tondo díky

Už ti letenky nikdo nevyfoukne

Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)