Írán – Teherán – 5 396 Kč
22.12.2015

Írán - Teherán

O této nabídce

Zaleťte si během zimy do starověké Persie, navštivte Teherán, Esfahán či Shiraz a nebo zůstaňte v Teheránu a na nedalekých horách si užijte perfektní lyžovačku! Zpáteční letenky do Teheránu vychází z Prahy s jedním přestupem na 5 396 Kč. Jako příklad uvádíme odlet 21. ledna s návratem 3. února Rezervuj tento příklad >>

[highlightbg /]

TIP: Navštívili jsme Írán před pár týdny, přečtěte si naše Zápisky z cest.

Program a ubytování

Klasickým programem v Íránu je cesta po nejkrásnějších městech: Teherán – Kashan – Esfahan – Yazd, které na sebe hezky navazují.  Ubytování zejména v Teheránu je dost drahé a začíná za 1300 Kč/os/noc. Pokud ale vyjedete z hlavního města, cena za ubytování jde několikanásobně dolů.

Pokud si tam poletíte zalyžovat, hned za Teheránem je lyžařské středisko Tochal, pokud máte více času, dojeďte do 120km vzdálenějšího ski resortu Dizin, kde je sjezdovek mnohem více.

Vízum

Čeští občané potřebují ke vstupu do Íránu vízum, jehož cena je 60 EUR. Vízum Vám vyřídí zastupitelský úřad Íránu v Praze. Vízum je možné získat také po příletu přímo na letišti v Teheránu. Při žádosti o vízum mějte s sebou rezervaci ubytování na první noc (ne, nedá se použít klasická finta se zrušenou rezervací na bookingu – booking.com v Íránu nefunguje a celníci jsou pečliví a provolávají hotel i ve 4 ráno) a nově doklad o cestovním pojištění, které platí v Íránu. Pokud doklad mít nebudete, můžete si cestovní pojištění dokoupit na místě za 15 EUR.

[singlepic id=839 w=576 h=432 float=center]


guest
3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Sali

Nedávno jsem byl taky v Íránu, Zjistil jsem, dva hostel nebo hotel v Íránu

http://www.denjhostel.com TEHRAN
http://www.hiesfahan.com Isfahan

Honza9

Nedávno jsem byl taky v Íránu a sepsal jsem své poznatky na konkurenční server na fórum, takže nevím, jestli jsem můžu hodit odkaz, kdyby jo tak to určitě někomu pomůže.

Jinak ubytování je v Íránu trochu oříšek, ale nakonec dá bydlet levně. Když použijete couchsurfing (zadara) a nebo v hostelech/malých hotelech, kde sdílená místnost se pohybuje kolem 10 dolarů. Teherán je trochu dražší, tam jsem byli ubytováni tuším za 15 dolarů http://sevenhostels.com/

Jinak Írán doporučuji navštívit co nejdříve, zatím tam není tolik turistů.

Uličnice

Ahoj, porosím o odkaz sem nebo na mail gasiorova@seznam.cz. Děkuju.

Už ti letenky nikdo nevyfoukne

Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)