Írán pohodlně z Vídně za 5593 Kč
25.3.2016

Írán pohodlně z Vídně

O této nabídce

Ukrajinské aerolinky v posledních dnech nabízejí hned několik zajímavých akcí, o kterých jsme vás informovali zde. Dalším příkladem jsou letenky z Vídně (VIE) do Íránu (IKA) v průběhu jara a léta za 5593 Kč, a to jen s kratičkým přestupem v Kyjevě v obou směrech. Jedná se tedy současně i o nejpohodlnější dostupné spojení do této stále turisticky atraktivnější země.

Proč Írán navštívit

Írán je země, ke které mají Evropané mnoho předsudků a často se tam bojí. Všichni lidí, kteří tuto zemi navštívili, naopak říkají, že skutečnost je úplně opačná a Íránci jsou vzdělaní a příjemní a pohostinní lidé. Míst srovnatelných svou krásou a významem s památkami  starobylé Persie na světě moc nenajdete, takže není divu, že v posledních letech výrazně roste počet turistů, kteří se sem vypravili.

TIP: Navštívili jsme Írán před pár měsíci, přečtěte si naše Zápisky z cest.

[highlightbg]

  • Rezervace: v tomto vyhledávači letenek
  • Zavazadlo: v ceně je odbavené zavazadlo 23 kg
  • Cestovní období: duben – srpen (odlet út, st, čt, so a návrat st, čt, pá a někdy ne)
  • Příklady termínů:

[/highlightbg]

Program a ubytování

Klasickým programem v Íránu je cesta po nejkrásnějších městech: Teherán – Kashan – Esfahan – Yazd, které na sebe hezky navazují. Ubytování zejména v Teheránu je dost drahé a začíná za 1300 Kč/os/noc. Pokud ale vyjedete z hlavního města, cena za ubytování jde několikanásobně dolů.

Vízum

Čeští občané potřebují ke vstupu do Íránu vízum, jehož cena je 60 EUR. Vízum Vám vyřídí zastupitelský úřad Íránu v Praze. Vízum je možné získat také po příletu přímo na letišti v Teheránu. Při žádosti o vízum mějte s sebou rezervaci ubytování na první noc (ne, nedá se použít klasická finta se zrušenou rezervací na bookingu – booking.com v Íránu nefunguje a celníci jsou pečliví a provolávají hotel i ve 4 ráno) a nově doklad o cestovním pojištění, které platí v Íránu. Pokud doklad mít nebudete, můžete si cestovní pojištění dokoupit na místě za 15 EUR.


Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)