Info k letenkám s Air Canada
31.8.2017

Info k letenkám s Air Canada

O této nabídce

V neděli 27. srpna nám přinesla Air Canada naprosto parádní letenky do USA či Kanady za pár drobných, mohli jste se dostat z Prahy do New Yorku za 4394 Kč nebo z Mnichova na Kubu za 5646 Kč. Protože éterem šlo hodně zpráv, jestli jsou letenky platné či nikoliv, rádi bychom shrnuli důležité otázky a odpovědi na jednom místě.

Koupil jsem si letenku v v neděli z Prahy do New Yorku, je letenka stále platná?

Pokud jste si letenky koupili přes náš portál, který využívá osvědčený automatický ticketing globálního rezervačního systému Galileo a letenky jste uhradili kartou, ano, všechny letenky zatím, k 31. 8. 14:00 jsou v pořádku vystavené. Zatím neregistrujeme ani jednu zaplacenou, v pořádku vystavenou letenku, která by byla zrušená.

Je ovšem možné, že to někteří čeští prodejci letenek nestihli vystavit (moc letenek, příliš velká zátěž na servery), takže letenky kvůli tomu nebyly vystavené a rezervace byly zrušené. V tomhle případě za to nemůže Air Canada, ale prodejce, který vám letenku prodal.

Koupil jsem si letenky přes Cheaptickets a přišlo mi zrušení, jak to?

Pokud jste si letenky vyhledali přes Skyscanner a následně koupili přes FlyHi, Tripsta, Cheaptickets apod., je možné,  že letenky vystavené nemáte a následně byly zrušeny. To se stává hlavně u těch prodejců, kteří letenky nevystavují hned ale až po nějaké době. Peníze vám v tomto případě vrátí, je ale potřeba to hlídat, aby na to nezapomněli. Je možné, že vám nevrátí poplatek za platbu kartou, pokud by se cukali, požádejte svou banku o reklamaci platební transakce.

Air Canada se k tomu vyjadřovala na Twitteru, že všechny letenky uzná, tak jak to je?

Žádná taková informace zatím oficiálně nešla, byla to pouze odpověď na dotaz, který zodpovídal pracovník aerolinky, který zřejmě o nedělní párty, kterou jsme si tu všichni pořádně užívali, neměl ani tušení. Neoficiální informace z Twitteru je stejně užitečná jako cena citrusových plodů v Caracasu.

A ani na zastoupení Air Canada v Praze, kterou tu zastupuje Globair, nemají žádné nové informace, aktuální info kupodivu čerpají z našich stránek. 🙂

Jak to teda bude? Platí letenky nebo ne?

Jak čas ubíhá, stále více si myslíme, že nakonec vše dobře dopadne a aerolinka letenky nechá být. S rezervací hotelů, přískoků a aut ještě chvilku vyčkejte, myslíme si, že v dalších sedmi dnech budeme vědět více.


Subscribe
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)