Grónsko v létě za 17259 Kč
6.1.2016

Grónsko v létě

O této nabídce

Pro případ, že na své dovolené neradi potkáváte mnoho turistů a teplota moře pro vám není tím nejdůležitějším hlediskem, máme pro vás tip na pořádné severské dobrodružství. Během celého léta se totiž můžete vypravit za severní polární kruh do grónského městečka Kangerlussuaq za cenu 17259 Kč. Za tuto cenu je odlet z velmi dobře dostupné Kodaně, kam se nyní můžete dostat díky akci Norwegianu za necelé 2 tis. Kč.

Grónsko je kromě nádherné přírody a vikinských osad známí především díky velkým stádům divokých pižmoňů. Vzhledem k tomu, že Grónsko není po většinu roku kvůli zimě moc turisticky přístupné, doporučuje se pro návštěvu hlavně období letních prázdnin, kdy se nejvyšší denní teploty pohybují až okolo 20 stupňů. Kdybyste se chtěli nechat inspirovat, můžete se podívat třeba na toto povídání o loňské výpravě do Grónska.

[highlightbg]

  • Rezervace: přímo na stránkách Air Greenland
  • Termíny: termínů je spousta během celého léta – např. 7. – 18.7.
  • Zavazadlo: v ceně je 20 kg odbavené zavazadlo

[/highlightbg]

[singlepic id=860 w=576 h=432 float=center]

 

Grónsko je součástí Dánska, takže by vám teoreticky mela k návštěvě stačit občanka, většinou je však doporučováno vzít si s sebou pas.

Kangerlussuaq

Městečko Kangerlussuaq se nachází na západním pobřeží Grónska nedaleko stejnojmenného fjordu. Okolí je známé především díky nádherné přírodě a stádům pižmoňů.

Ubytování

Ubytování v Grónsku je velmi drahé a navíc pro delší túry není příliš praktické. Z tohoto důvodu můžeme jen doporučit cestovat se stanem.

Jak do Kodaně

Do Kodaně se z Prahy nejlevněji dostanete se společností Norwegian, která prodává zpáteční letenky i v letních měsících za necelé 2 tis. Kč.


Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)