Ghana z Vídně za 9 998 Kč
6.4.2017

Ghana z Vídně

O této nabídce

Portugalský dopravce TAP se opravdu vyšvihl a kromě včera zveřejněných skvěle naceněných letenkách do Senegalu, nám dnes z jeho systému vypadly další pěkné letenky na africký kontinent. Opět s odletem z Vídně a tentokráte na bývalé Zlatonosné pobřeží v Guinejském zálivu – tedy do Ghany. Nejlevnější termíny spadly dokonce pod magickou hranici 10 tisíc, čímž se láme bariéra pro poznání této úžasné oblasti. V rámci tarifu discount obsahujícího pouze příruční zavazadlo s limitem 8 kg (ovšem servis na palubě letadla zůstává zachován) se tak do ghanské metropole Accra dostanete již od 9 998 Kč. Přičemž pokud byste rádi odjeli více vybaveni a přáli si odbavit i bagáž, tak Vás cesta vyjde cca o 12 stovek více.

Ubytování

Přímo v Accře se po příletu ubytujte třeba v těchto sympatických apartmánech za 508 Kč/os./noc včetně snídaně nebo vyzkoušejte tuto tříhvězdovou lodge v luxusnějším stylu. Po adaptaci na místní prostředí doporučujeme hlavní město brzy opustit a další ubytování volit dle Vašeho cestovního itineráře. Vzpomeňte však vždy na vytrvalé pomocníky ve formě Bookingu nebo srovnavače služeb Trivago. Zajímavou alternativou pro jedince dobrodružnější povahy jistě bude i AirBnB, kdy zejména v Accře naleznete solidní paletu možností.

Co v Ghaně

V hlavním městě Accře stravte nanejvýš pár dní během nichž určitě navštivte Národní muzeum, pomník Kwame Nkrumaha – bojovníka za nezávislost na Velké Británii a zároveň prvního ghanského prezidenta a čtvrť Jamestown, což je nejstarší část celé Accry a častokráte je porovnáváme se Stone Townem na Zanzibaru.

Na západ od hlavního města nevynechejte ani Cape Coast se zámkem nebo chcete-li pevností, kde se dříve obchodovalo s otroky. Stejné památky odkazující na historii, kdy se této části Afriky říkalo Zlatonosné pobřeží, nabízí i další městečko Elmina. Na pobřeží Guinejského zálivu se však můžete oddávat i vodním radovánkám. A to buď na pláži Labadi beach na okraji Accry, kde se však kvůli centrální poloze budete více tísnit s ostatními návštěvníky anebo odjeďte více na východ a užíjte si plážového relaxu v oblasti Ada Foah ležící v deltě řeky Volta.

Ve vnitrozemí byste rozhodně neměli minout druhé největší ghanské město Kumasi. To je proslulé především jako centrum jedné z nejvyspělejších říší na africkém kontinentu během 18. a 19. století zvané dle dominantního ghanského kmene Ašanti. Více na severu leží poté Tamale, které se považuje na metropoli severní Ghany a tamějších muslimů. Tamale taktéž slouží jako vstupní brána do národního parku Mole. Ten je z hlediska biotopu odlišný od ostatních ghanských národní parků a potkáte v něm kromě hrochů třeba i slony. Zajímavá je poté možnost pěšího safari, v jehož rámci se maximálně přiblížíte největším suchozemským savcům. Dalším národní parkem stojícím za návštěvu je jižnější Kakum, kde žije třeba vzácný druh kočkodana.

Víza

Pro vstup na území Ghany potřebují čeští občané vízum. To si lze obstarat přímo v Praze na ghanské ambasádě v Bubenči. Poslední informace hovoří o tom, že při podání žádosti o vízum zaplatíte poplatek 1 750 Kč a cca do dvou týdnů by celá procedura mohla být úspěšně hotova. Jednovstupové turistické vízum má platnost 3 měsíce od jeho vydání.

Pokud byste si rádi udělali i výlet do sousedních zemí jako Pobřeží Slonoviny, Burkiny Faso nebo Toga, takže Vám postačí univerzální „West African Visa“, které získáte na zastupitelském úřadě kteréhokoliv z těchto států v Accře.

Očkování

Pravděpodobně ihned po příletu Vám bude zkontrolován Mezinárodní očkovací průkaz, v němž byste určitě měli mít potvzení o vakcinaci proti žluté zimnici, které je pro vstup do země vyžadováno. Jinak se však v Ghaně není potřeba obávat ničeho zlého. Vystačíte si s cestovatelským základem ve formě očkování proti žloutenkám typu A i B. Antimalarika jsou z našeho pohledu zbytečná. Maximálně ještě můžete zvážit očkování proti břišnímu tyfu, zvláště pokud se budete pohybovat v rurálních oblastech.

Jak do Vídně

Nejsnazší cesta do Vídně je z Prahy i Brna na palubách autobusových dopravců RegioJet nebo Flixbus. Žluté autobusy provozují na trati více linek, takže si bohatě vyberete jestli si necháte časovou rezervu na kafe v centru Vídně nebo budete chvátat rovnou na letiště. Jednosměrné jízdenky z Prahy stojí 380 Kč, zatímco z Brna pak 200 Kč.

Z centra města se na letiště dostanete například pohodlně rychlodráhou S7 odjíždějící z Florisdorfu. Zakoupit si musíte dvě jízdenky (vnitroměstskou za 1,70€ a druhou pro vnější oblast města za 2,20€).

Pokud preferujete přímou cestu na letiště bez zastávky v centru Vídně, tak i to je možné. Žluté autobusy Vás zavezou až přímo na letiště Schwechat z Prahy za 590 Kč, zatímco z Brna za 340 Kč.

 

Náhled letenek z Vídně do Accry za 9 998 Kč

Ghana z Vídně za 9 998 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)