Ghana z Berlína či Mnichova za 8 506 Kč
19.2.2018

Ghana z Berlína či Mnichova

8506

O této nabídce

Vydejte se za africkým dobrodružstvím na křídlech portugalského dopravce TAP. Ten je v poslední době jasnou volbou pro hledání levných letenek do zajímavých destinací nejen na pobřeží Guinejského zálivu. Tentokráte upozorňujeme na velmi pěkné letenky na tzv. „Zlatonosné pobřeží“ neboli do dnešní Ghany. Zpáteční letenky z blízkých neměckých letišť ve formě Berlína a Mnichova pořídíte na jarní termíny za 8 506 Kč, kdy v ceně je sice pouze příruční zavazadlo – to Vám však na na takový dvou či třítýdenní trip v pohodě vystačí! Kdo by lpěl na zavazadle odbaveném, tak se i tak dostane pod hranici 10 tisíc Kč, což je velice fajn….

  • Rezervujte: přímo přes náš vyhledavač
  • Zavazadla: 1 ks příručního zavazadla s limitem 8 kg
  • Dostupnost: duben – červen 2018
  • Termíny:
  • Tip: zkuste si trochu pohrát s vyhledávačem a naplánujte si cestou i několikadenní stopover v Lisabonu za téměř totožnou cenu 🙂

Ubytování

Abyste se pořádně aklimatizovali na zdejší poměry a následně si alespoň z rychlíku prohlédli Accru, tak doporučujeme první noci strávit v tomto pěkném ubytku s bazénem za 586 Kč/os./noc anebo vyzkoušejte tento easy hotel za 469 Kč/os./noc. Další nabídky na Vás pak klasicky čekají na Bookingu nebo srovnavači služeb Trivago.

Co v Ghaně

V hlavním městě Accře stravte nanejvýš pár dní během nichž určitě navštivte Národní muzeum, pomník Kwame Nkrumaha – bojovníka za nezávislost na Velké Británii a zároveň prvního ghanského prezidenta a čtvrť Jamestown, což je nejstarší část celé Accry a častokráte je porovnáváme se Stone Townem na Zanzibaru.

Na západ od hlavního města nevynechejte ani Cape Coast se zámkem nebo chcete-li pevností, kde se dříve obchodovalo s otroky. Stejné památky odkazující na historii, kdy se této části Afriky říkalo Zlatonosné pobřeží, nabízí i další městečko Elmina. Na pobřeží Guinejského zálivu se však můžete oddávat i vodním radovánkám. A to buď na pláži Labadi beach na okraji Accry, kde se však kvůli centrální poloze budete více tísnit s ostatními návštěvníky anebo odjeďte více na východ a užíjte si plážového relaxu v oblasti Ada Foah ležící v deltě řeky Volta.

Ve vnitrozemí byste rozhodně neměli minout druhé největší ghanské město Kumasi. To je proslulé především jako centrum jedné z nejvyspělejších říší na africkém kontinentu během 18. a 19. století zvané dle dominantního ghanského kmene Ašanti. Více na severu leží poté Tamale, které se považuje na metropoli severní Ghany a tamějších muslimů. Tamale taktéž slouží jako vstupní brána do národního parku Mole. Ten je z hlediska biotopu odlišný od ostatních ghanských národní parků a potkáte v něm kromě hrochů třeba i slony. Zajímavá je poté možnost pěšího safari, v jehož rámci se maximálně přiblížíte největším suchozemským savcům. Dalším národní parkem stojícím za návštěvu je jižnější Kakum, kde žije třeba vzácný druh kočkodana.

Víza

Pro vstup na území Ghany potřebují čeští občané vízum. To si lze obstarat přímo v Praze na ghanské ambasádě v Bubenči. Poslední informace hovoří o tom, že při podání žádosti o vízum zaplatíte poplatek 1 050 Kč a do dvou týdnů by celá procedura měla být úspěšně hotova. Jednovstupové turistické vízum má platnost 30 dní od jeho vydání.

Pokud byste si rádi udělali i výlet do sousedních zemí jako Pobřeží Slonoviny, Burkiny Faso nebo Toga, takže Vám postačí univerzální „West African Visa“, které získáte na zastupitelském úřadě kteréhokoliv z těchto států v Accře. V tomto případě však nezapomeňte v Praze žádat o vízum vícevstupové…

Očkování

Pravděpodobně ihned po příletu Vám bude zkontrolován Mezinárodní očkovací průkaz, v němž byste určitě měli mít potvzení o vakcinaci proti žluté zimnici, které je pro vstup do země vyžadováno. Jinak se však v Ghaně není potřeba obávat ničeho zlého. Vystačíte si s cestovatelským základem ve formě očkování proti žloutenkám typu A i B. Antimalarika jsou z našeho pohledu zbytečná. Maximálně ještě můžete zvážit očkování proti břišnímu tyfu, zvláště pokud se budete pohybovat v rurálních oblastech.

Jak do Berlína a Mnichova

Nejsnazší spojení mezi Prahou a Berlínem se nabízí v podobě využití některého z četných spojů společností Regiojet nebo Flixbus. Na této trase operuje ještě například Eurolines, jen má nižší frekvenci jízd. Ceny za jednosměrnou jízdenku do centra začínají na 390 Kč. Alternativně by šlo využít i vlakového spojení Českých drah.

Z centra německé metropole na letiště Tegel dostanete jednoduše autobusy městské hromadné dopravy na linkách 109 a 128 anebo Expressbusem s označením X9. Letiště se nachází v tarfiní zóně B, tudíž Vám postačí jízdenka za 2,8 €.

Do Mnichova se totožnš dostanete  na palubách žlutých resp. zelených autobusů společností  Regiojet  nebo  Flixbus.  Jednosměrná jízdenka do centra města Vás vyjde na 380 Kč a pokud byste se rádi svezli až na letiště, tak zaplatíte za cestu 590 Kč.    

Náhled letenky z Berlína do Accry za 8 506 Kč

Ghana z Berlína či Mnichova za 8 506 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)