Ghana z Berlína a Mnichova za 8 758 Kč
24.5.2018

Ghana z Berlína a Mnichova

8758

O této nabídce

K zajímavému výletu do neprofláknuté destinace svádí nabídka portugalských aerolinek TAP. Tento dopravce nabízí zpáteční letenky na pobřeží Guinejského zálivu – do Ghany – za pěkných 8 758 Kč při odletu z Berlína. K dispozici je opravdu bohatý výběr termínů od září do prosince. Obzvláště listopadové a prosincové kombinace budou velmi lákavé, jelikož se jedná o téměř nejvhodnější období k návštěvě této rozmanité země. Pokud to máte blíže než do hlavního města SRN do Bavorska, tak využijte odletu z Mnichova, který vás vyjde jen o pár kaček dráže. V obou dvou případech je v základní ceně pouze příruční zavazadlo, ale to vám na takový dvoutýdenní výlet bohatě vystačí (pokud byste potřebovali i zavazadlo odbavené, tak za letenky zaplatíte kolem 10 tisíc Kč, což je stále příjemná částka).

A komu se nechce vážit cestu na odletové letiště do Německa, tak může využít i odletu z Prahy. Aerolinky z letecké aliance Sky Team nabízí zpáteční letenky za 11 899 Kč. Navíc tento tarif obsahuje hned 2 ks odbavených zavazadel. Jedinou drobnou kaňkou je v tomto případě delší stopover v Abidžanu – metropoli Pobřeží Slonoviny.

Ubytování

První noc po příletu do Ghany bychom určitě zůstali v hlavním městě a k noclehu si vybrali třeba tento jednoduchý hostel za 635 Kč/os./noc včetně snídaně anebo bychom dali šanci tomuto hotelu za 508 Kč/os./noc. Fůra dalších nabídek bydel na vás čeká na klasickém Bookingu nebo mrkněte na platformu AirBnB.

Co je v Ghaně zajímavého?

V hlavním městě Accře stravte nanejvýš pár dní během nichž určitě navštivte Národní muzeum,pomník Kwame Nkrumaha – bojovníka za nezávislost na Velké Británii a zároveň prvního ghanského prezidenta a čtvrť Jamestown, což je nejstarší část celé Accry a častokráte je porovnáváme se Stone Townem na Zanzibaru.

Na západ od hlavního města nevynechejte ani Cape Coast se zámkem nebo chcete-li pevností, kde se dříve obchodovalo s otroky. Stejné památky odkazující na historii, kdy se této části Afriky říkalo Zlatonosné pobřeží, nabízí i další městečko Elmina. Na pobřeží Guinejského zálivu se však můžete oddávat i vodním radovánkám. A to buď na pláži Labadi beach na okraji Accry, kde se však kvůli centrální poloze budete více tísnit s ostatními návštěvníky anebo odjeďte více na východ a užíjte si plážového relaxu v oblasti Ada Foah ležící v deltě řeky Volta.

Ve vnitrozemí byste rozhodně neměli minout druhé největší ghanské město Kumasi. To je proslulé především jako centrum jedné z nejvyspělejších říší na africkém kontinentu během 18. a 19. století zvané dle dominantního ghanského kmene Ašanti. Více na severu leží poté Tamale, které se považuje na metropoli severní Ghany a tamějších muslimů. Tamale taktéž slouží jako vstupní brána do národního parku Mole. Ten je z hlediska biotopu odlišný od ostatních ghanských národní parků a potkáte v něm kromě hrochů třeba i slony. Zajímavá je poté možnost pěšího safari, v jehož rámci se maximálně přiblížíte největším suchozemským savcům. Dalším národní parkem stojícím za návštěvu je jižnější Kakum, kde žije třeba vzácný druh kočkodana.

Víza

Pro vstup na území Ghany potřebují čeští občané vízum. To si lze obstarat přímo v Praze na ghanské ambasádě v Bubenči. Poslední informace hovoří o tom, že při podání žádosti o vízum zaplatíte poplatek 1 500 Kč a do dvou týdnů by celá procedura měla být úspěšně hotova. Jednovstupové turistické vízum má platnost 30 dní od jeho vydání.

Pokud byste si rádi udělali i výlet do sousedních zemí jako Pobřeží Slonoviny, Burkiny Faso nebo Toga, takže Vám postačí univerzální „West African Visa“, které získáte na zastupitelském úřadě kteréhokoliv z těchto států v Accře. V tomto případě však nezapomeňte v Praze žádat o vízum vícevstupové…

Očkování

Pravděpodobně ihned po příletu Vám bude zkontrolován Mezinárodní očkovací průkaz, v němž byste určitě měli mít potvrzení o vakcinaci proti žluté zimnici, které je pro vstup do země vyžadováno. Jinak se však v Ghaně není potřeba obávat ničeho zlého. Vystačíte si s cestovatelským základem ve formě očkování proti žloutenkám typu A i B. Antimalarika jsou z našeho pohledu zbytečná. Maximálně ještě můžete zvážit očkování proti břišnímu tyfu, zvláště pokud se budete pohybovat v rurálních oblastech.

Jak do Berlína 

Nejsnazší spojení mezi Prahou a Berlínem se nabízí v podobě využití některého z četných spojů společností Regiojet nebo Flixbus. Ceny za jednosměrnou jízdenku do centra začínají na 390 Kč. Alternativně by šlo využít i vlakového spojení Českých drah.

Z centra německé metropole na letiště Tegel dostanete jednoduše autobusy městské hromadné dopravy na linkách 109 a 128 anebo Expressbusem s označením X9. Letiště se nachází v tarfiní zóně B, tudíž Vám postačí jízdenka za 2,8 €.

Do Mnichova se totožně dostanete na palubách žlutých resp. zelených autobusů společností Regiojet nebo Flixbus.  Jednosměrná jízdenka do centra města Vás vyjde na 269 Kč a pokud byste se rádi svezli až na letiště, tak zaplatíte za cestu 579 Kč.

 

Náhled letenky z Berlína do Accry za 8 758 Kč

Ghana z Berlína a Mnichova za 8 758 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)