Faerské ostrovy z Prahy od 4 813 Kč
9.1.2019

Faerské ostrovy z Prahy

od 4 813

O této nabídce

Letenky se zajímavou cenovkou s cílovou destinací na Faerských ostrovech jsou povětšinou vzácnou záležitostí. Občas se ale urodí a toto souostroví je dostupné za o poznání lákavější ceny. A ten moment nastává právě v těchto dnech. Nejedná se sice o klasické spojení z Prahy na jedná letence, ale o pěknou skládačku s cestou přes Kodaň, kde se můžete na chvilku i zastavit. Základním stavebním kamenem jsou letenky z Kodaně do Vágaru za 3 755 Kč. K nim pak libovolně pořídíme přískoky z Prahy, možností máme opravdu dostatek. Ve směru na Faery ideálně využijeme nové ranní spojení s Ryanairem, které nám bude pěkně navazovat na následný odlet z Kodaně na souostroví. V rámci zpáteční cesty už záleží jen na Vašich preferencích. Budete-li mít chuť si dovolenou prodloužit a prohlédnout si dánskou metropoli, pak zde přenocujte a vracejte se do Prahy ranním spojem Ryanairu či Norweigenu. Jestliže naopak budete chvátat domů, tak zvolte večerní let s Českými aeroliniemi. Kombinaci letenek z Prahy se zastávkou v Kodani poskládáte již za 4 813 Kč, zatímco letenky se svižným návratem vás vyjdou za 5 736 Kč.
Jelikož základní letenky z Kodaně na Faerské ostrovy již obsahují zapsané zavazadlo, tak stojí za zvážení dokoupení odbaveného zavazadlo i v rámci letů z/do Prahy. Do krosny pak dáte stan se spacákem a investované prostředky se vám brzy vrátí v podobě ušetřených nákladů za ubytování v cílové destinaci.

Malebné souostroví zvané Faerské ostrovy leží uprostřed Severního moře mezi břehy Velké Británie, Norska a Islandu.Jedná se sice o jedno z nejdeštivějších míst celé planety, ale přesto zdejší přírodní scenérie učarují leckterému cestovateli. Téměř liduprázdná krajina s kamenitými či travnatými kopci, sem tam horská bystřina s vodopádem a stádo pasoucích se ovcí. Na pobřežních útesech kolonie typických ptačích zástupců –  papuchalků. Zkrátka syrová severská divočina bez davů turistů jako je tomu v poslední době na Islandu.

 • Zavazadla:
  • Ryanair: příruční zavazadlo 40 x 25 x 20 cm (odbavené á 20 kg za příplatek 650 Kč/ks/směr)
  • SAS:1 ks odbaveného á 23 kg + příručák
  • ČSA: příruční s limitem 8 kg (odbavené á 23 kg za příplatek 650 Kč/ks/směr)
 • Dostupnost: únor – říjen 2019
 • Příkladové termíny:
  • Faery + Kodaň za 4 813 Kč (2 noci v Kodani na zpáteční cestě)
   • Praha – Kodaň -> 14. – 25. 5. s Ryanairem za 1 058 Kč
   • Kodaň – Faery -> 14. – 23. 5. za 3 755 Kč >> REZERVUJ ZDE
  • Faery + rychlá Kodaň za 5 205 Kč  (1 noc v Kodani na zpáteční cestě)
   • Praha – Kodaň -> 24. 4. – 1. 5. s Ryanairem za 1 450 Kč
   • Kodaň – Faery -> 24. – 30. 4. za 3 755 Kč  >> REZERVUJ ZDE
  • jen Faery za 5 736 Kč (bez nocování v Kodani)
   • Praha – Kodaň -> 18. 6. s Ryanairem za 876 Kč
   • Kodaň – Faery -> 18. – 26. 6. za 3 755 Kč  >> REZERVUJ ZDE
   • Kodaň – Praha -> 26. 6. s ČSA za 1 105 Kč >> REZERVUJ ZDE

Ubytování

Náklady na ubytování se řadí, podobně jako v celé Skandinávii, i na Faerech mezi nezanedbatelné položky v cestovatelském rozpočtu. Takovýto solidní apartmán seženete za 757 Kč/os./noc, tříhvězdový hotel pak za 1 536 Kč/os./noc včetně snídaně v ceně. Anebo se podívejte po ubytku na AirBnB, kde inzerují své chatky či pokoje lokálové a častokráte se jedná o nejlevnější variantu. Alternativou bude vlastní stan a spaní v kempech (ve volné přírodě je to oficiálně zakázáno, na druhou stranu ovce Vás uprostřed divočiny nenapráskají…)

Pokud se rozhodnete pro zastávku v Kodani a vystačíte si s málem, tak se mrkněte na tento skromný hostel v centru města za 786 Kč/os./noc. Bydlo vyšší kvality vám poskytne tato dvouhvězda za 1 233 Kč/os./noc.

Autopůjčovna

Pokud se chystáte ostrovy pořádně projet, tak se Vám určitě bude hodit vlastní auťák. Mrkněte tedy na nabídku dostupných vozů v naší autopůjčovně. Mimojiné pak v káře můžete i nocovat a ušetřit tak peníz za ubytko..

Náhled letenky z Kodaně do Vágaru za 3 755 Kč


​​​​​​​Faerské ostrovy z Prahy od 4 813 Kč

Náhled letenky z Prahy do Kodaně za 1 058 Kč

Faerské ostrovy z Prahy od 4 813 Kč


Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)