Etiopie z Vídně za 9 812 Kč
12.1.2018

Etiopie z Vídně

9812

O této nabídce

Další zajímavou destinací, kam nyní zvýhodněné letenky nizozemská aerolinka KLM je Etiopie. Zpáteční letenky z Vídně do hlavního města Addis Abeba Vás vyjdou na 9 812 Kč. Nejen za výbornou kávou si můžete zaletět od března do května letošního roku. Cestou jsou naplánovány rychlé přestupy, jedinou výjimkou je noční stopover v Nairobi cestou zpět. Kdo je pohodlnější a rád by se tomuto noclehu v letišťní hale vyhnul, tak má možnost vybrat si přestup příjemnější –  v toto případě cena letenky vzroste o cca 5 stovek.

Bývalá Habeš je z pohledu cestovatele velmi bohatá země na vyžití. Na jihu a jihozápadě se rozprostírá hne dněkolik národních parků s pestrou zvířenou. Zatímco na severu naleznete rozmanité historické památky v podobě sklaních chrámů v Lalibele, hradů a zámků dřívějších císařů v Gondaru nebo starobylé chrámy v Aksumu. Vynechat byste neměli ani jezero Tana odkud vytéká Modrý Nil.

Naplánujte si výlet do divočiny třeba v termínu od 11. do 22. dubna za 9 812 Kč >> REZERVUJ ZDE

  • Rezervujte: přímo přes náš vyhledavač
  • Zavazadla: 2 ks odbavených zavazadel á 23 kg + 1 ks klasického příručáku
  • Dostupnost: jaro 2018
  • Platnost akce: do 19. ledna
  • Termíny: dostupné v našem kalendáři

Ubytování

První dny bychom určitě věnovali aklimatizaci na místě a vymysleli smysluplný program na dny následující. Příjemné zázemí nám zatím poskytne tento jednoduchý guesthouse za 265 Kč/os./noc anebo takovýto tříhvězdový hotel za cela totožnou cenu, v níž je navíc snídaně. Další možnosti volte dle zamýšleného itineráře a najdete je na klasickém Bookingu nebo využijte srovnavač služeb Trivago.

Víza

Pro vstup na území Etiopské republiky musí mít občané České republiky zajištěná víza předem. Neměl by být problém je obdržet ihned po příletu na na letiště Bole v Addis Abeba za poplatek 50 USD. Toto jednorázové turistické vízum má posléze platnost 1 měsíc. Jelikož však etiopská strana mění podmínky udělování vcelku často, tak si před cestou doporučujeme zjistit aktuální situaci na zastupitelském úřadě pro ČR v Berlíně.

Očkování

Při cestě do Etiopie byste měli být očkováni proti žluté zimnici a samozřejmě s sebou vést Mezinárodní očkovací průkaz s potřebným potvrzením. Dále se také důrazně doporučuje mít tzv. cestovatelský základ ve formě vakcinací proti obou dvoum druhům žloutenek. Jinak se rozhodně není čeho obávat. Etiopie je na africké poměry vyspělá země a další zdravotní rizika by Vám hrozit neměla. Maximálně můžete ještě využít „včelku“ proti břišnímu tyfu – to zejména pokud se budete po většinu času pohybovat v rurálních oblastech.

Jak do Vídně

Nejsnazší cesta do Vídně je z Prahy i Brna na palubách autobusových dopravců RegioJet nebo Flixbus. Žluté autobusy provozují na trati více linek, takže si bohatě vyberete jestli si necháte časovou rezervu na kafe v centru Vídně nebo budete chvátat rovnou na letiště. Jednosměrné jízdenky z Prahy stojí 380 Kč, zatímco z Brna pak 200 Kč.

Z centra města se na letiště dostanete například pohodlně rychlodráhou S7 odjíždějící z Florisdorfu. Zakoupit si musíte dvě jízdenky (vnitroměstskou za 1,70€ a druhou pro vnější oblast města za 2,20€).

Pokud preferujete přímou cestu na letiště bez zastávky v centru Vídně, tak i to je možné. Žluté autobusy Vás zavezou až přímo na letiště Schwechat z Prahy za 590 Kč, zatímco z Brna za 340 Kč.

Náhled letenky z Vídně do Addis Abeby za 9 812 Kč

Etiopie z Vídně za 9 812 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)