Etiopie z Vídně za 10 206 Kč
30.4.2017

Etiopie z Vídně

O této nabídce

Co takhle si naplánovat trochu dobrudružnější dovolenou? Nabízí se využít pěkného tarifu od kvalitního dopravce ve formě Turkish airlines a zaletět si do africké Habeše dnes známé jako Etiopie. Letenky z Vídně do hlavní města Addis Abeba pořídíte za velmi hezkých 10 206 Kč – k dispozici je velké množství termínů od října do března nadcházejícího roku, takže si jistě vybere každý nadšenec a milovník Afriky. Etiopie je z pohledu cestovatele velmi bohatá země na vyžití. Na jihu a jihozápadě se rozprostírá hne dněkolik národních parků s pestrou zvířenou. Zatímco na severu naleznete rozmanité historické památky v podobě sklaních chrámů v Lalibele, hradů a zámků dřívějších císařů v Gondaru nebo starobylé chrámy v Aksumu. Vynechat byste neměli ani jezero Tana odkud vytéká Modrý Nil.
Na cestu se můžete vydat třeba na začátku roku 2018 v termínu 3. – 17. ledna za 10 206 Kč >> REZERVUJ ZDE

Ubytování

Ve větších sídelních celcích nebude problém najít pěkné ubytování na oblíbeném Bookingu, případně za využití srovnavače Trivago. Minimálně v Addis Abebě se můžete také zkusit mrknout a rozrůstající se nabídku ubytka u lokálních občanů na serveru AirBnB. První noc či dvě bychom určitě strávili v hlavním městě a trochu se aklimatizovali. Jako vhodné zázemí se rýsuje jistě tento pohodový guesthouse za 370 Kč/os./noc. Dále již volte ubytko dle svého cestovního itineráře, přičemž nemusíte mít obavy, že byste nenalezli střechu nad hlavou vždy po příjezdu do dané destinace (jen možná bude omezený výběr).

 

Víza

Pro vstup na území Etiopské republiky musí mít občané České republiky platné víza. Neměl by být problém je obdržet ihned po příletu na na letiště Bole v Addis Abebě za poplatek 50 USD. Toto jednorázové turistické vízum má posléze platnost 1 měsíc. Jelikož však etiopská strana mění podmínky udělování vcelku často, tak si před cestou doporučujeme zjistit katuální situaci na zastupitelském úřadě pro ČR v Berlíně.

 

Očkování

Při cestě do Etiopie byste měli být očkováni proti žluté zimnici a samozřejmě s sebou vést Mezinárodní očkovací průkaz s potřebným potvrzením. Dále se také důrazně doporučuje mít tzv. cestovatelský základ ve formě vakcinací proti obou dvoum druhům žloutenek. Jinak se rozhodně nění čeho obávat. Etiopie je na africké poměry vyspělá země a další zdravotní rizika by Vám hrozit neměla. Maximálně můžete ještě využít „včelku“ proti břišnímu tyfu – to zejména pokud se budete po většinu času pohybovat v rurálních oblastech.

 

Jak do Vídně

Nejsnazší cesta do Vídně je z Prahy i Brna na palubách autobusových dopravců RegioJet nebo Flixbus. Žluté autobusy provozují na trati více linek, takže si bohatě vyberete jestli si necháte časovou rezervu na kafe v centru Vídně nebo budete chvátat rovnou na letiště. Jednosměrné jízdenky z Prahy stojí 380 Kč, zatímco z Brna pak 200 Kč.

Z centra města se na letiště dostanete například pohodlně rychlodráhou S7 odjíždějící z Florisdorfu. Zakoupit si musíte dvě jízdenky (vnitroměstskou za 1,70€ a druhou pro vnější oblast města za 2,20€).

Pokud preferujete přímou cestu na letiště bez zastávky v centru Vídně, tak i to je možné. Žluté autobusy Vás zavezou až přímo na letiště Schwechat z Prahy za 590 Kč, zatímco z Brna za 340 Kč.

Náhled letenek z Vídně do Addis Abeby za 10 206 Kč

Etiopie z Vídně za 10 206 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)