Etiopie z Berlína za 9 523 Kč
6.3.2018

Etiopie z Berlína

9523

O této nabídce

Etiopie je bezesporu velmi zajímavou destinací, kterou musí mít v hledáčku každý nadšenec do výletování po nejčernějším z kontinentů. V rámci tohoto dnešního tipu se do hlavního města Addis Abeba dostanete z berlínského letiště Schönefeld za více než slušných 9 523 Kč. Cestou Vás navíc čeká vždy jen jeden rychlý stopover v Káhiře, což mnohým napoví, že lety operuje společnost Egyptair. Vybírat můžete z jarních termínů v dubnu, květnu a první polovině června. Tak se vydejte nejen za výbornou kávou třeba v termínu od 20. května do 1: června za 9 523 Kč >> REZERVUJ ZDE

Bývalá Habeš je z pohledu cestovatele velmi bohatá země na vyžití. Na jihu a jihozápadě se rozprostírá hned několik národních parků s pestrou zvířenou. Zatímco na severu naleznete rozmanité historické památky v podobě sklaních chrámů v Lalibele, hradů a zámků dřívějších císařů v Gondaru nebo starobylé chrámy v Aksumu. Vynechat byste neměli ani jezero Tana odkud vytéká Modrý Nil.

  • Rezervujte: přímo přes náš vyhledavač
  • Zavazadla: 1 ksodbaveného zavazadla á 23 kg + klasický příručák
  • Dostupnost: duben – červen 2018
  • Termíny: dostupné v našem kalendáři

Ubytování

Jelikož do Addis Abeba přiletíte uprostřed noci, tak určitě přivítáte pěkné ubytko, kde naleznete příjemné zázemí pro dospání cesty a naplánování tripu po Etiopii. My bychom zvolili tento pěkný hotel se skvělým hodnocením za 676 Kč/os./noc. Další solidní možností bude tento guesthouse za 361 Kč/os./noc. A pokud Vám půjde hlavně o střechu nad hlavou a nemáte přemrštěné nároky, tak dejte šanci tomuto jednoduchému B&B za 289 Kč/os./noc. Dostatek alternativ naleznete na osvědčeném Bookingu.

Víza

Pro vstup na území Etiopské republiky musí mít občané České republiky zajištěná víza předem. Neměl by být problém je obdržet ihned po příletu na na letiště Bole v Addis Abeba za poplatek 50 USD. Toto jednorázové turistické vízum má posléze platnost 1 měsíc. Jelikož však etiopská strana mění podmínky udělování vcelku často, tak si před cestou doporučujeme zjistit aktuální situaci na zastupitelském úřadě pro ČR v Berlíně.

Očkování

Při cestě do Etiopie byste měli být očkováni proti žluté zimnici a samozřejmě s sebou vést Mezinárodní očkovací průkaz s potřebným potvrzením. Dále se také důrazně doporučuje mít tzv. cestovatelský základ ve formě vakcinací proti obou dvoum druhům žloutenek. Jinak se rozhodně není čeho obávat. Etiopie je na africké poměry vyspělá země a další zdravotní rizika by Vám hrozit neměla. Maximálně můžete ještě využít „včelku“ proti břišnímu tyfu – to zejména pokud se budete po většinu času pohybovat v rurálních oblastech.

Jak na Berlína?

Do německé metropole se z Prahy dostanete velice jednoduše za pomoci autobusových dopravců jako jsou Flixbus nebo Regiojet. Na palubě zelených resp. žlutých autokarů se lze dopravit až přímo na letiště Schönefeld v cenách začínajících kolem 500 Kč za jednosměrnou jízdenku.

Jestli Vám bude stačit se dopravit do centra města, tak seženete jízdenku za 390 Kč. Ze zastávky ZOB se na Schönefeld dostanete U-Bahnem U2 (z Kaiserdamm na Zoologischer Garten) a následně regionální vlaky RE 7 nebo RB 14. Cena jízdenky je pro zóny ABC je 3,30 € a cesta by neměla trvat déle než 45 minut.

Náhled letenky z Berlína do Addis Abeby za 9 523 Kč

Etiopie z Berlína za 9 523 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)